Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fara evacuare pe ud am reusit sa scoatem o purere masurata de 81 cai, inainte cu o zi pe uscat stoc scosesem 75. Masina pana in 4000 era ingropata. Daca voiai sa pleci blana si nu turai peste 4000 dadea in nas si plecai maine....

    In ture multe masina nu parea sa traga mai bine dar pe foaie s.a observat (400 m termina in treapta 3-a)

    Comment


    • Esti dus tare hai ca iti dau eu un 263 numai buna pentru GAZ ;).
      sigpic

      IL 1 3 MIU

      Comment


      • frate... ai facut aproape toate modificarile posibile! RESPECT!!!
        dar... pt a nu mai risipi banutii, parerea mea:avand in vedere ca esti foarte avid de putere la roata... alt motor: 1.6 8v sau 1.6 16v....si de aici poate merge altfel sau si mai bine... totusi e un alt punct de plecare!... sau extrema cealalta: un alt motor... de 1.8-2.0... 2.3/2.5 (aberez rau...nu? - iti iei si o platforma...pt transport!!! traiasca RAR-ul) ...1.4 de super nova cu ceva supraalimentare...turbo "shit" ?!?!?!? asta sa nu ai probleme la rar :P ...+ merge gazu'...cred...
        si inainte de toate, gandeste-te ce vrei tu...
        esti cel mai nehotarat vecin ... nehotaratule!
        bafta!

        Comment


        • Cand este vorba de ceva care sa-mi faca placere nu ma uit la bani. Mi-am facut damblaua sa vad cum merge. Imi pare rau ca nu mergea cum trebuie pe GPL iar eu pe benzina merg decat cat sa se incalzeasca motorul. Aia cred ca a fost ziua in care am mers cel mai mult pe benzina cu masina de cand am permisul.

          La treaba cu supraalimentarea mi-e scarba sa dau 500 de euro pe un Megasquirt, adica o chestie de tip Windows XP, pentru cateva reglaje aer-combustibil. Sa dea altii, iar cu motor neomologat RAR eu nu umblu.

          "Rabla" merge impecabil, cere extrem de putini bani, ma multumesc cu ce am iar cand vor fi bani voi lua alta care trage bine de la "masa". Imi place foarte mult sa o fugaresc caci e prea ieftina.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • "masa" se scrie cu cratima . mult succes cu masina copile, si eu am ramas cam in acelasi stadiu. cu cat dadeai compresoru' ala?

            Comment


            • Eu zic sa cumperi "cazanul" meu, ii pui gaz si nu mai ai nicio treaba cu 16 veuri sau alte natii de Logan.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • Urmeaza un L7X pe care l-am gasit foarte ieftin. Sa fie herghelieeee...
                Attached Files
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Ai reusit sa il distrugi? )
                  MY CLA

                  Comment


                  • off:L7X e cumva 3.0? sau ma inseala memoria?
                    On: Buna investite, spor si bafta sa il duci pana la capat (mai sus cu cateva posturi nu umblai cu motoare neomologate RAR ) )

                    Comment


                    • masina este in service si se lucreaza cu spor. RIP 1.4
                      Attached Files

                      Comment


                      • Si astazi e 1 aprilie.
                        sigpic

                        Comment


                        • melcule ala nu e motorul lui Alexspeed ... nu a mers poanta

                          Comment


                          • II pui turbo sau supercharger d-ala pe capota ca la masinile americane?
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by cos_min_i View Post
                              melcule ala nu e motorul lui Alexspeed ... nu a mers poanta
                              Da ti-a fost asa un pic frica

                              Comment


                              • nu... am recunoscut imediat ca nu este motorul lui Viteza ...are ceva specific motorul lui viteza

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google