Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ba nici cand modifica lumea nu se posteaza. Daca puneam juma de kg de fibra se incarcau 3 pagini. TRIST

    Comment


    • Mare chestie ce a facut ) ... Tot o rabla e pe afara , insa e bine ca se extinde brigada de logane " date dracu " ... Si montaj in timp record speram
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • Pai da bre,daca nu da nimeni un telefon,macar un beep pe cosmote,s-a venim cu o mana de ajutor o lada de bere ceva...normal ca nu postam.Hai la mai mare,sper ca nu e 1,6 16v...Spor la treaba.
        sigpic

        Comment


        • Din poze cam asa pare.Da ceva detalii viteza ca daia nu iti face lumea 5 pagini de topic :P.
          sigpic

          IL 1 3 MIU

          Comment


          • N-am nevoie de pagini pe topic. Am suficienti nervi si stres. Sa fie gata de rulaj pana maine la 6 seara (doar pe benzina, gazul il combin in alte zile). 1.6 16v, 69.000 km., euro 4 motorul... imi traiesc visul, ma simt beat asa desi altii blameaza ca am renuntat la servo si aer, nu ma intereseaza, va fi ceva ce-mi va placea doar mie. Este vechiul garaj bine stiut de modificari, taiat arcuri, revizii, etc & co. . Deci Golane, maine sunt pe fuga, ce a fost mai greu a trecut, motorul e pe suportii sai, mai e de pus evacuare, radiator, alternator cu accesorii (temporar), mufe, ECU, si facut unghiul de fuga...

            Totusi nu ma asteptam sa facem atat de multe. Multumesc dracilor Lau911 (Gogaie), alessandro (fara porecla, sau marx), o8MeLC (melcu' sau comunistu') precum si lui cos_min_i pentru spatiu si ce unelte ne-au mai ajutat. Sunt frant si nervos ca vreau sa functioneze maine la 6 seara (drum de Alexandria).
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • Bravos ma! ce sa zic,sa il coxezi cu placere .Cutia e cea de 16v?Dupa ce termini cu transplantul ce ganduri ai?mergi mai departe la axe,admisie si alte nebunii?
              sigpic

              IL 1 3 MIU

              Comment


              • dupa ce merge cu el, ia bataie de la dny si geo si pune inapoi 1.4

                Comment


                • daca a pastrat volanta de 1.4 bate la dny ca la fasole. doar ca o sa schimbe ambreiajul o data cu uleiul. m-am reabonat la thread!

                  Comment


                  • Foarte frumos. Sa il alergi cu placere.
                    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                    Comment


                    • opa inca ceva frumos pe forum swap de motor in timp record...spor la modificare si sa nu ai probleme cu el pana la 260.000
                      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                      Comment


                      • Originally posted by o8MeLC View Post
                        dupa ce merge cu el, ia bataie de la dny si geo si pune inapoi 1.4
                        Traditia spune ca eu trebuie sa il bat

                        Originally posted by razvanamza View Post
                        daca a pastrat volanta de 1.4 bate la dny ca la fasole. doar ca o sa schimbe ambreiajul o data cu uleiul. m-am reabonat la thread!
                        Ambreiaj de 1.4 pe 16v chiar nu e ok Si asa sufera ala stock de 200.

                        Originally posted by vyalli View Post
                        swap de motor in timp record...
                        Logic...am fost eu acolo

                        Comment


                        • asteptam rezultate palpabile

                          Comment


                          • Originally posted by o8MeLC View Post
                            ba nici cand modifica lumea nu se posteaza. Daca puneam juma de kg de fibra se incarcau 3 pagini. TRIST
                            Bai, ai ramas frustrat de ceva timp? Lasa lumea sa faca ce vrea, mori de grija lor?

                            Viteza, aerul nu.l arunci la mine?

                            Comment


                            • Imprumut traseu stock de 16v Euro 4 ca sa o duc la RAR. Ori il omologhez, ori am pus-o rau cu batranu', rau de tot si pun inapoi 1.4...


                              ...ajutor va rog...

                              Masina trage criminal.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Iti dau eu traseul meu ma ... nu ti-am zis !

                                Se misca frumos masina, imi place ! Felicitari
                                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google