Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am pus prezoanele standard caci altfel daca doream sa pun capace ori spargeam capacele in prezoane ori trebuia sa gauresc capacele in zona prezoanelor .

    Asa m-au suparat gaborii aia cu satisfactia aia a lor de a-mi suspenda talonul pentru doua roti incat imi vine sa ma interesez in vederea omologarii dimensiunilor de 195/50/R15 daca voi putea...
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Pentru chestia asta am alergat doua zile din cauza a doua roti verificate de doi gabori.

      Poza cu masina nu pun, e o taraba inalta si semi-urata.

      Pe scurt:
      Dupa ce am stat la coada o ora, dupa ce am intrat in hala dupa ceva discutii cu un inginer tanar care avea si el Logan cu suspensie sport "wooDuL' in guuRu sa-l wOoD'... cica "inalt-o!!" Deci jeOgosii voiau sa puna ruleta din pamant in plafon ca sa imi demonstreze ca nu am inaltimea de fabrica, nu-s prosti... Mergi inapoi in Berceni din Voluntari, opreste-te la Udriste, cica aveam nevoie de o Delegatie pentru a ridica talonul personal (masina este pe firma), service, schimba arcuri, drumuri, aglomeratie... ca apoi dupa ce am stat o ora si jumatate la RAR la coada, sa intru iar in hala si cica "foarte bine ai facut dar te sfatuim sa o lasi jos dupa ce iei talonul, arata foarte frumos cand intrase in hala"... imi venea sa le spun "pai WoooDooouVa-n GooRa sa vaa ChiSh'...."

      Anvelopele se pot omologa doar cu test dinamic insa le-au placut jantele din masina, "cum au mers astea de Golf pe Logan? Mereu ne-au placut"... GRAV ma ofticau.

      Acum o am inalta, cu table si prezoane de bosorogi. Ma simt ca un pensionar cu ea dar fuge. Mai nasol la primul vant ...
      Attached Files
      Last edited by aleXpeed; 24 June 2014, 17:03.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • daca esti chitra si nu le-ai dat si lor una albastra de shaorma si cola

        Comment


        • Nu mai puteam psihologic la cat m-au capiat cu pretentiile lor. Momentan pauza de jante si suspensie...
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • doamne ce jegosi....
            ...ISHTI!!!!

            Comment


            • Intereseaza-te si omologheaza cauciucurile ca nu-i asa greu... Se poate daca ai o cunostinta la RAR.
              MY CLA

              Comment


              • Pai unii angajati au masini modificate si omologate... ca doar sunt intre ei. Stiu o Dacia 1410 Zambet cu jante intoarse, alte anvelope, evacuare sport, jantele albe, capota de papuc diesel (poate si alt motor ce-i posibil) si e a unui angajat si cica e omologata toata. Sa nu uit, e joasa!

                O sa ii mai bat la cap sa le omologhez ieftin, pana ii capiez pe ingineri.

                Cel tanar spunea ca nu se pot omologa, nu exista asa ceva. I-am spus ca in alte orase au reusit cu 195/50/R15 pe Logan iar el ca "sa imi arati cartile lor ca nu cred"... in timp ce altul mai batran ca "in alte orase se mai poate, se poate si la noi dar trebuie test dinamic, articulatii, frane, stii si tu, ca la motor".... insa n-am mai continuat discutia ca ma gandeam la 4000 RON cu omologare individuala.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Poti omologa linistit si jante pe 16/17 apai cauciucuri... Iti face alt talon cu exact aceleasi date, adauga mai multe dimensiuni, stampila cu omologare individuala si drum bun... Eu zic sa te interesezi umpic si o sa stai linistit dupa.
                  MY CLA

                  Comment


                  • scuipa tot ca vreau si eu.

                    Comment


                    • Vinde tot viteza ! ... Fa-o stock ... Vorbesc cu butelie sa iti dea motorul de 1.4 inapoi !
                      sigpic
                      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                      Comment


                      • eventula nici arcurile sa nu le mai pui, cine stie cum iti ia talonul si pt asta ))))))
                        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                        Comment


                        • air ride .... sa ii vad cum belesc ochii dupa ce te opresc ca e prea joasa si pana scot procesul verbal sa il scrie, masina e SUV la loc

                          Comment


                          • Si, legal, o fi ?
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Originally posted by PRESTIGE View Post
                              Poti omologa linistit si jante pe 16/17 apai cauciucuri... Iti face alt talon cu exact aceleasi date, adauga mai multe dimensiuni, stampila cu omologare individuala si drum bun... Eu zic sa te interesezi umpic si o sa stai linistit dupa.

                              Cam cum te gandesti tu ca se pot omologa la RAR jantele?

                              Inteleg anvelope, dar jante?
                              Stii ce presupune omologarea aia individuala de care vorbesti cu atata usurinta?

                              Eu sunt unul dintre cei norocosi, am in carte si talon 205/45/17. Crede-ma, nu-i usor!
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by skd_ozenel View Post
                                air ride .... sa ii vad cum belesc ochii dupa ce te opresc ca e prea joasa si pana scot procesul verbal sa il scrie, masina e SUV la loc
                                Pana te prinde cu masina de RAR, sa vezi atunci ca nu o mai scoti la cap.
                                Eu chiar n-am inteles aversiunea versus militieni: daca erai fata virgina si te-au violat, ok. Insa stii sigur ca nu e cazul...
                                Ai avut alte roti? Da
                                Ai avut alte suspensii? Da (si stii ca nu ai B8-uri sau amortizoare corespunzatoare ci niste inlocuitoare "las-o bha ca merge asa").
                                Hai sa nu ne mai cacam pe noi. Daca o facem lata, aia este. N-au avut ei ceva cu tine, ci tu cu legea.
                                Imagineaza-ti cum ar fi daca toti ne-am pisa pe ele de legi...

                                Originally posted by Dany_DNY View Post
                                eventula nici arcurile sa nu le mai pui, cine stie cum iti ia talonul si pt asta ))))))
                                Iti poate lua talonul cumetre. Mai bine pune dracu mana pe-o carte, ca pe banii parintilor e totul ca-ntr-un puf.

                                Originally posted by aleXpeed View Post
                                Pai unii angajati au masini modificate si omologate... ca doar sunt intre ei. Stiu o Dacia 1410 Zambet cu jante intoarse, alte anvelope, evacuare sport, jantele albe, capota de papuc diesel (poate si alt motor ce-i posibil) si e a unui angajat si cica e omologata toata. Sa nu uit, e joasa!

                                O sa ii mai bat la cap sa le omologhez ieftin, pana ii capiez pe ingineri.

                                Cel tanar spunea ca nu se pot omologa, nu exista asa ceva. I-am spus ca in alte orase au reusit cu 195/50/R15 pe Logan iar el ca "sa imi arati cartile lor ca nu cred"... in timp ce altul mai batran ca "in alte orase se mai poate, se poate si la noi dar trebuie test dinamic, articulatii, frane, stii si tu, ca la motor".... insa n-am mai continuat discutia ca ma gandeam la 4000 RON cu omologare individuala.
                                Nu te uita la ce au ei acolo. Tu lucrezi cu ei? Ei fac o ilegalitate ca-si permit. Asa cum sunt aia de-si cumpara sampanii de 100.000 euro sticla. Ce-o sa faci daca vrei si tu? Sa-i zici aluia sa-ti dea banii? Nu frate, muncesti, asuzi si apoi poate primesti. Cum muncesti ca sa faci 100.000 euro pentru o sticla de sampanie? Evident ca nu ca un om normal, ca altfel nu-i dai
                                Last edited by Cezar; 25 June 2014, 12:00. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google