Dragman-MyCar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dragman- te sfatuiesc sa autocolantezi mai intai pragurile masinii apoi sa lipesti pragurile de fibra cu mastic cu silicon cu ce crezi tu ca e mai bine ! ( cand te vei satura ce pragurile de fibra sa nu le dai jos si sa trebuiasca sa refaci tot pragul masinii , ci doar sa dezlipesti si autocolantul ( sper c-ai prins ideea )
    Unde zici tu la capete cu holdsuruburi?? :| sper sa nu dai gaura in tabla ( eu sunt stan patzitu )
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • e buna ideea jocker...pai le prind in capete unde sunt deja gauri-in fata pentru aparatori de noroi si in spate...nu stiu...vad eu ce si cum.cat despre faza cu colantul...e idee buna dar sa vad cam in ce bani se face...oricum vreau sa fac si plafonul cu negru mat si atunci fac si pragurile...si cred ca prinde mai bine masticul pe suprafata mata...
      sigpic

      Comment


      • pragurile ti le poti face tu ..ca nu trebe sa iasa perfect, iar autocolant se gaseste peste tot. Cu 7-10 lei ai rezolva treaba ! . Cat despre autofiletante..e bine unde ai specificat tu !
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • exact la asta ma gandeam acu...nu trebuie sa iasa perfect ca e pe dedesubt...ai vreo idee unde gasesc mai exact autocolant? la bricostore,practiker d-astea?
          sigpic

          Comment


          • ori acolo ori prin Obor. Eu de acolo mi-am tot luat ! Daca ma uit in debara..s-ar putea sa am chiar eu niste autocolant gri, dar nu e mat :|
            sigpic

            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

            Comment


            • Ok!o sa ma duc sa colind dupa autocolant...of!e ceva bataie de cap cu pragurile astea...si ca mastic ma gandeam la cel de parbriz care cica ar fi scump...cam 60 de lei tubul dar asta e...
              sigpic

              Comment


              • a folosit Pavel (XNA) silicon sanitar. Ii stau pragurile beton !!
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • perfect atunci!dinala bag ca mai am pe acasa.
                  sigpic

                  Comment


                  • ai grija ca tre sa-ti "priponesti" masina cateva pre bune pana se lipeste ala !
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • poza cu prelungirile de la pilot...puse asa de forma deocamdata...
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • Arata bine prelungirile Dragos.......
                        sigpicRenault megane 2 1.6 16V si Opel Bertone 2.2 16V

                        Comment


                        • Tu repede . Haide ca arata bine. Sa le stapanesti sanatos. Ai grija la borduri de-acum, dar parca te vad ca le dai jos luna viitoare.

                          P.S. Tu nu esti la serviciu ma ?
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • Merci de aprecieri!O sa am grija la borduri,dar sa stii ca nu-s asa de joase...sa vedem cu arcuri cum o sa fie...da stiu ce fac!pun aparatori de noroi ca ale tale sa ma anunte cand ating!
                            PS-ba da...dar de dimineata am chiulit putin...
                            sigpic

                            Comment


                            • Vezi tu cu arcuri . Ce n-am trecut eu peste dambul ala de-atunci de la padure, dar tu cu arcuri .

                              Haide acum radem, glumim dar spor la treaba acolo, sa iasa bine si frumos ca de-aia esti meserias.

                              Bafta multa
                              Last edited by Eu4yas; 11 June 2009, 19:05. Reason: Automerged Doublepost
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Multumesc!sper sa ma descurc cu pragurile...stie cineva vreo matoda buna de montaj?Merci!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google