Dragman-MyCar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noua maciulie e mai larga decat cea veche...infasoaraniste banda izolatoare sau scotch in jurul tijei si baga maciulia fortat putin...eu asa am facut si e ok.Bafta!
    sigpic

    Comment


    • Multumesc mult, cu inca o intrebare te mai stresez. Cu pielea din jurul schimbatorului cum ai facut, mai ales la imbinarea cu maciulia, caci cea de model vechi este mai ingusta in capat si nu se poate pune peste schimbatorul de Prestige, sau ai luat alta? Multumesc si succes in continuare la imbunatatiri.
      Attached Files
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Cu placere!Nu ma stresezi deloc...husa e tot aia...nu am schimbat-o.Vad ca si a ta are capsa sus...intinde putin de ea ca merge sa o prinzi...bafta!
        sigpic

        Comment


        • Multumesc mult. Acum cobor jos la masina sa incerc sa fac ce mi-ai spus
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • baga mare!tre sa mearga...
            sigpic

            Comment


            • Am bagat mare si cu foehn la incalzire si toate incercarile, nu merge, am reusit sa o cam rup are niste taieturi dintr-alea ca a fost fortata, ma duc in "Vitan Racing" pana la urma. Sper sa gasesc pentru modelul nou ca nu mai am pielea aia, se vede mecanica acum cand merg)).
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • Ciudat...La mine a mers...eu am maciulia imbracata in piele care acum nu se mai face...poate ca e diferita de a ta in partea de jos unde are gulerul ala pentru burduf...gasesti in Vitan burdufe imitatie piele de culoarea gri...am cautat si eu sa iau...
                sigpic

                Comment


                • Hristos a inviat!!!!Zilele acestea golanul meu a facut un drum destul de lung pana in Maramures,si mai exact 610 km dus,vreo 300 pe acolo si cam 640 intors...total 1550 km pe bord...masina a mers brici,am avut benzina buna de 99+ de la Petrom,de 100 de la omv si la intoarcere am bagat de 95 tot de la omv peste cea de 100.consumul mediu a fost cam de 6, 6 si un pic,2 persoane si bagaje,viteza medie a fost cam 70-80,drumul a fost bun in mare parte,dar am dat si peste bucati cu ceva cratere si petice pe care dardaia masina ca vibratorul...cred ca daca aveam masina sport sau chiar alta marca cu suspensie mai normala ii sareau rotile...LOGAN POWER!!!pun si niste poze de pe drum...
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • :P

                    nice ride....mai am un pic si termin cu farurile....o sa pun poza cand e gata ..tks pt ajutor

                    Comment


                    • Spor la treaba!Astept sa vad pozele...sunt sigur ca o sa arate super!Cu iluminarea angelurilor ce ai facut?
                      sigpic

                      Comment


                      • Bine-ai venit bre, facusi ceva kilometri , nu te joci.
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • Bine v-am regasit!Da,am facut ceva kilometri,a fost primul drum asa lung...dar a fost frumos...merge Loganasul de n-ai treaba!Recomand cotiera!E f buna la drum lung!
                          sigpic

                          Comment


                          • ;)

                            Cotiera o recomand si eu...primul lucru cumparat...nu mai pot conduce fara ea...cu iluminatul mi l-a facut tata socru`...stiu ca a folosit niste leduri mai puternice..12 V habar n`am si a pus niste ....Zener sau nu stiu ce sunt alea...:P..o sa intreb exact si anunt..:P

                            Comment


                            • Poze noi cu masina...
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment


                              • Azi am profitat de vreme si putin timp liber si am vopsit tamburii pe spate...vopseaua a facut niste gaurele cand am dat-o...probabil era bine sa folosesc grund inainte...da nu e problema ca nu se vede...oricum se va pune jeg peste ea...cand mai am timp vopsesc si etrierii pe fata...
                                Attached Files
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google