Dragman-MyCar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    sorry daca ai mai scris undeva....cu ce ai dat farurile pe interior? de unde ai luat?
    sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

    Comment


    • #92
      Felicitari pentru cum au iesit. Arata foarte foarte bine.

      Mult succes in continuare, ne mai auzim.
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • #93
        @lucialina-le-am matuit cu putin smirghel fin si le-am dat cu spray negru mat...vreo 3 straturi la interval de 15-20 de minute...zonele cromate se izoleaza cu scotch de hartie.Toate astea se gasesc la magazine gen bricostore,praktiker,vitan,etc...
        @Eu4yas-merci!Ai contribuit si tu la ele...am fost la spalatorie si nu a intrat apa...masticul e bun se pare...inca o data merci!
        Last edited by Dragman; 6 April 2009, 11:19. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic

        Comment


        • #94
          arata bine domne, merita investitia !!!!!!
          sigpic
          The MVP

          Comment


          • #95
            Salut. Cat te-au costat becurile philips H1 si de unde le-ai luat?

            Comment


            • #96
              Salut!becurile le-am luat de la un mag de piese auto dacia din dristor...am at pe set 87 ron...
              sigpic

              Comment


              • #97
                Merci. Ce culoare se vad? Lumineaza mai bine ca cele stock?

                Comment


                • #98
                  Lumineaza mai alb,nu stiu daca neaparat mai bine...f de unele chinezesti sau no name lumineaza clar mai bine.Partea buna e ca au protectie UV si protejeaza plasticele farului,nu se opacizeaza in timp...Bafta!
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Salut din nou!Ma gandeam sa fac negre medalioanele de pe fetele de usi...acum nu stiu daca sa le fac cu spray negru sau sa lipesc peste ele material negru...stofa sau ceva...faza e ca nu stiu cu ce sa lipesc...poate aveti voi o idee...
                    Am facut niste modificari in corel...cam asa as vrea sa arate...
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • Varianta 2 imi place cel mai mult

                      Comment


                      • 2 sigur, dar mai bine pui material pana jos, ca altfel o sa se vada diferente la vopsit.
                        sigpic
                        The MVP

                        Comment


                        • Da! 2 imi place si mie...faza e ca nu stiu cum s-ar realiza...sa lipesti material direct pe plasticul ala e cam ciudat...dar vom vedea...poate merge cu vopsea...
                          sigpic

                          Comment


                          • Intrebare

                            Sal poti sa-mi spui cat ai dat pe prelungirile acelea fata/spate,si pe stickeru cu logan de pe portbagaj!!!Si de unde??
                            Tinc fest !!

                            Comment


                            • Am pus cateva pagini in urma pretul prelungirilor...sticker gasesti in vitan.Eu l-am dat jos...
                              sigpic

                              Comment


                              • Salut, imi poti da mai multe informatii despre cum ai pus schimbatorul de Prestige? Ti-a dat batai de cap in sensul ca ai pastrat pielea originala din jurul schimbatorului sau ai schimbat-o si pe aceea? Ca la mine nu se pupa deloc cu noul schimbator iar despre levier cel original ar fi prea subtire pentru gaura schimbatorului de Prestige, se monteaza apasand pe el fortat? Ca altfel nu sta, se invarte asa. Multumesc, astept un raspuns ori pe topicul tau ori pe topicul meu.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google