Dragman-MyCar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • era mai usor daca puneai banda de smd-uri mica care venea lipita.

    Comment


    • crezi ca un maestru al lipiturilor si bricolajelor cu leduri s.ar fi complicat cu o chinezarie de bagheta din aia, care dupa o saptamana incepea sa piarda din leduri???
      eu zic ca e mult mai bine asa
      sigpic

      Comment


      • Multumesc tuturor pentru aprecieri!

        Da,bagheta lumineaza slab...contureaza doar manerele,nu lumineaza si la picioare ca sa vezi sa nu calci in caca de catel...plus ca nu sunt asa calitative...
        In legatura cu pinionul Nicu are dreptate,insa a uitat sa precizeze la avantaje si zgomotul redus in habitaclu...cat despre vlaga,mi se pare ca e suficienta pentru o treapta cu care mergi doar la drum intins.Dupa 3000 rpm se simte ca trage mai bine intr-a V-a...daca mai ai si benzina de 99+ sau 100 e si mai bine.Sub 3000 de ture e lenesa,mai ales daca e si incarcata...dar asta e,nu avem motoare de peste 120 de cai...
        sigpic

        Comment


        • poze cu manerele de la etaj...se vede cum lumineaza si pe jos.
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • si in ce a constat operatiunea de schimbare a pinionului, ai schimbat si ulei ceva?
            nu de alta, dar mi.as pune si eu si sa stiu in ce ma bag, si un alt avantaj am inteles ca ar fi consumul, cu aproximatie, cu cat a scazut la suta de km?
            sigpic

            Comment


            • Nu stiu sa iti zic...oricum la mine intre timp au aparut si rotile pe 17,si toba...deci au intervenit multi factori...uleiul daca vrei ti-l pune la loc tot pe ala,eu l-am schimbat.

              P.S.- Si DA!toba creste consumul!!!!
              sigpic

              Comment


              • Am si eu o nelamurire daca ai legat ledele la plafoniera , cand aprinzi plafoniera in mers se aprind si ledurile?
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Dragman View Post
                  Multumesc tuturor pentru aprecieri!

                  Da,bagheta lumineaza slab...contureaza doar manerele,nu lumineaza si la picioare ca sa vezi sa nu calci in caca de catel...plus ca nu sunt asa calitative...
                  In legatura cu pinionul Nicu are dreptate,insa a uitat sa precizeze la avantaje si zgomotul redus in habitaclu...cat despre vlaga,mi se pare ca e suficienta pentru o treapta cu care mergi doar la drum intins.Dupa 3000 rpm se simte ca trage mai bine intr-a V-a...daca mai ai si benzina de 99+ sau 100 e si mai bine.Sub 3000 de ture e lenesa,mai ales daca e si incarcata...dar asta e,nu avem motoare de peste 120 de cai...
                  Bagheta lumineaza foarte bine chiar. eu am ledurile in manere de aproape 1 an..le-am schimbat odata din cauza faptului ca nu erau protejate si cand am iesit din iarna erau varza toare circuitele erau oxidate..acum am pus unele protejate gen plastefiate nu imi vine acum cuvantul...Dar e mult mai bine ceea ce ai facut tu bafta
                  Last edited by ady_green; 15 May 2011, 22:14.

                  Comment


                  • Originally posted by Dragman View Post
                    Nu stiu sa iti zic...oricum la mine intre timp au aparut si rotile pe 17,si toba...deci au intervenit multi factori...uleiul daca vrei ti-l pune la loc tot pe ala,eu l-am schimbat.

                    P.S.- Si DA!toba creste consumul!!!!
                    pai uleiul l.as pune tot pe ala ca nu are decat vreo 10.000 km
                    sigpic

                    Comment


                    • @Felix-sunt legate la UCH,iesirea pentru plafoniera,deci nu se aprind o data cu butonul de la plafoniera.Tu cand aprinzi plafoniera din buton ea trece pe alt circuit cu "+" permanent.
                      @ady-stiu cum sunt baghetele ca ma joc frecvent cu ele.Initial asa vroiam sa pun dar descoperind aceste leduri model nou de la Nichia am zis sa merg pe varianta asta.
                      @nicu-atunci lasa-l linistit...eu am pus elf si nu prea imi place...la frig face cateva figuri cu intratul in viteza...poate mi se pare mie...oricum pana la iarna trec pe Motul in cutie.Elf-ul mi se pare un ulei mediocru...
                      Last edited by Dragman; 15 May 2011, 22:27.
                      sigpic

                      Comment


                      • asa cum a zis si dragman cand aprinzi plafoniera din buton nu se aprind si manerele pentru ca plafoniera are 2 +.uri, unul permanent (atunci cand apesi butonul foloseste acest +) si altul din uch cand deschizi usile
                        sigpic

                        Comment


                        • Degeaba ma intreb de fiecare data unde poti sa mai bagi ca peste 3-4 zile apar poze pe topic)) ce mai ai, sa iti pui led din ala la capacel de la roata )
                          E super tare aia de la boxe cu albastru!

                          Si uite ca lumineaza destul de tare ca sa vezi si caca-u de catel:>

                          Comment


                          • Dau bine pe masina , de cat sunt ?
                            sigpic

                            Comment


                            • foarte frumoase ledurile de la manere....distantierele cat te-au costat?
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google