Un Nou Proiect "VYP"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ai montat banca radul 3?

    Comment


    • #62
      Nu, am pus manerele pentru a le folosi in prima faza ca suporti, dar am in plan si montarea banchetei.
      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

      Comment


      • #63
        Eu mi-am montat-o, si chiar se merita.

        Comment


        • #64
          domnu vasi, faci ce faci si-ti cauti de treaba ) sa o stapanesti sanatos si hai cu modificarile sa vedem ce iasa .
          Multa bafta.
          sigpic
          Logan 1.4 Dynamic Blue

          Comment


          • #65
            Originally posted by vyp75 View Post
            Astept opinii in legatura cu sonorizarea masinii, fiind breack ce-mi recomandati ca subwoofer?
            Vasi eu iti recomanda ceva in cutie ,am avut JBL tub se auzea ok , dar fidelitatea este mult mai buna cu subwoofer cutie . Avand in vedere ca la tine subwooferul practic este in masina si nu in portbagaj ca la noi la sedan , ar merge orice , seald(inchis) economie de spatiu ele fiind deobicei reduse ca dimensiune, bass reflex(cu port) are SPL mai mare fata de una inchisa are un bass mai puternic si mai adanc sau bandpass cum am eu acum si care coboara mai mult in frecventa ca celelalte doua avantajeaza masinile care sunt bine izolate crescand randamentul SPL-ului,dar depinde ce muzica asculti mai mult.
            Daca iti cumperi statie si iti montezi instalatia putem incerca wooferul meu la tine sa iti faci o idee cum s-ar auzi .
            Ce am mai obervat eu cu BandPass-ul este ca nu mai vibreaza asa mult tabla pe masina , comunicarea difuzorului cu exteriorul se face numai prin portul de reflex,deci se misca mai putin aer in portbagaj si in masina se aude f bine si clar.

            PS: ce am zis eu mai sus e vorba de cutii stoc facute de producator, daca vrei bass gen cum are Septi in Golf , sau chair mai mult, atunci iti trebuie o cutie mai voluminoasa si un difuzor cam de 300 W RMS sa miste tabla pe Logan
            Last edited by Bad_Wolf; 8 June 2012, 14:59.
            sigpic

            Comment


            • #66
              Daca vrei muzica buna si clara, recomand din gama de top Bose, midlle Ground Zero, JBL, JL Audio sau Clarion, iar ieftinaturi pioneer sau sony xplod

              Comment


              • #67
                Pentru ca s-a pus praful, iata si cateva poze cu masina in starea actuala.
                In functie de finante urmeaza si altele.
                Attached Files
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • #68
                  stalpii mergeau un negru lucios , dau mult mai bine, consider eu.
                  sigpic
                  Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                  Comment


                  • #69
                    frumos asa cum ne.ai obisnuit
                    ps: poti pune poze mai de aproape cu farul ca sa se vada cum ai asezat ledurile acolo?
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Prea frumoasa asa felicitari pentru stadiul masini !!
                      CL 93 TAV

                      Comment


                      • #71
                        Manerul ala de la usa din spate nu sta bine acolo, adica nu se combina bine cu usa si sta nitel aplecat catre inainte.
                        Cred ca o sa mai faci si ceva la bara fata/spate deoarece linia pragurilor este cu mult sub linia barelor.
                        real power..... diesel power by

                        Comment


                        • #72
                          frumos ....imi place masinuta si jantele ii dau alta forma

                          felicitati si spor la modificari in continuare
                          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                          Comment


                          • #73
                            chiar arata bine masina,dar manerul din spate lai pus stramb asa se vede in poza,bafta in continuare si tineo tot asa.

                            Comment


                            • #74
                              Frumos ! Sa il plimbi cu placere si ai grija de el.

                              Totusi jantele parca le-ar trebui alta culoare.

                              Este doar parerea mea si atat.
                              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                              Comment


                              • #75
                                frumoasa masina, cel mai mult imi plac stopurile vopsite in culoarea caroseriei, chitul de pe bara fata si jantele
                                spor in continuare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google