Logan MCV 1.5 Dci 85 CP , O Masina Excelenta.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupa cum il cunosc .. sigur a fost facuta ..

    Comment


    • Chiar azi la 4 ani si o zi, am inlocuit distributia, accesoriile, filtrele si ulei castrol 5 W30 edge. Are doar 64.000, dar avea 4 ani.

      Originally posted by MihaitzaMCV View Post
      Sa o stapanesti sanatos !
      Peste vreo 2 saptamani poate punem si noi alarma aia

      Cum sa nu, doar ti-am promis. Intr-un week-end, se rezolva de indata.
      Last edited by adicata2003; 12 March 2012, 22:53. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Ce nimereala
        Poti, te rog, sa scrii ce modele (producatori) sunt piesele distributiei? Merci!
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • Absolut toate piesele au fost de origine.

          Comment


          • Pai bre, la 64000 te asteptai sa ai probleme?
            Pe cuvantul meu ca uneori sunteti de pomina.

            Sa te duca sanatos, inzecit.

            Comment


            • Multumesc tuturor de urari.

              Comment


              • O spalare de primavara, si anvelope noi de vara.
                Attached Files

                Comment


                • Am trecut sambata pe langa tine si nu am oprit ca ma grabeam pentru ca aveam ceva treaba cu tata (era in spatele meu cu meganul ) . Asvrea a stau de vorba cu tine sa mai schimbam cate o idee.
                  sigpic

                  Comment


                  • Oricînd. Masina ta la cat de alba e, iti "sare" imediat in ochi. Am observat-o imediat.
                    Last edited by 77sky; 28 March 2012, 23:48.

                    Comment


                    • Te-am vazut asta seara in zona Kaufland , erai grabit si nu m-ai observat . Mai dezmorteste si tu topicul cu ceva nu ai mai facut nimic la ea?
                      Last edited by ciprianeduard; 18 January 2013, 01:04.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ma duceam acasa, de la munca. Chiar nu te-am obaervat. Nu am mai facut absolut nicio modificare. Chiar azi am ridicat de la posta 20 mp pasla d'aia pentru etansare fonica intwrior. Asta o sa fac cand o veni putin caldura. Trebuie demontate banchete, scaune, plansa bord. Deci e de munca.

                        Comment


                        • Cat te-a costat fonominul? Si eu vreau sa o antifonez ca la viteze de peste 120 km devine destul de zgomotoasa.
                          La solenza am dat cu teroson clasic (ieftin) dar l-am dat strat gros (nediluat) toata podeaua si s-a cunoscut diferenta. ( la fel cum se facea la dacia clasica)
                          La logan am zis sa dau la fel ca oricum e mai bine decat deloc (si e foarte ieftin) , si sa mai adaug fonomin pe toata podeaua inclusiv oalele rotilor spate (pe oale are dar e un strat foarte subtire).
                          Eu vreau sa cumpar si aluband pentru usi si plafon .
                          Last edited by ciprianeduard; 18 January 2013, 21:57.
                          sigpic

                          Comment


                          • Pai am luat 20 mp, ca sa pun 2 straturi in spatele plansei de bord, si pe toata podeaua. O sa mai pun pe plafon, si in interiorul usilor.
                            O sa lipesc un strat si pe interiorul fetelor de usa.
                            Eu mai am un clio tot 1.5 dci. Este foarte mare diferenta intre logan si clio in ceea ce priveste antifonarea fonica. Loganul la peste 120km/h daca am muzica oprita zici "ca tin motorul in brate". Exagerez putin, dar oricum e destul de zgomotoasa, fata de clio. Sper ca dupa lucrare sa fie mai bine antifonata decat clio. Aluband-ce e ala? De unde poti lua, si cam cat costa?

                            Comment


                            • Sâmbătă a fost sărbatoare pentru logan. A făcut si el baie prima oară pe anul ăsta. Acum am 76.000 km. În afara de un pivot (preventiv i-am înlocuit pe amîndoi), nu am avut absolut nicio problemă.

                              Sent from my Galaxy Nexus using Forum Runner
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google