Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sebibv View Post
    Stati sa inceapa rabla și sa vedeți aici termene de livrare.
    Mie mi-au confirmat avansul. Sa vedem termenul de livrare....
    Ce document ai primit de confirmare a avansului?

    Comment


    • Aaaa.. Nu am primit un document. Doar un mail de la dealer...

      Comment


      • Nu stiu cum a fost la voi insa eu cand am zis ca platesc avansul mi-a trimis dealerul pe e-mail un bon de comanda+o fisa cu extrasul de cont si suma care trebuie virata. Am printat foaia si platit la BRD si tot in ziua aia am dus dovada platii ca tot am avut drum pe acolo. Probabil ca a2-a zi a vazut si banii in cont.

        Comment


        • Și nu te-a chemat să semnezi bonul de comanda in original?
          Acela are titlu de contract, pe el este scris termenul de livrare și i se atașează și condițiile contractuale pe care la fel, trebuie să le semnezi!
          Trebuie să primești de la ei și factura de avans in original! Prin emiterea facturii ei îți confirma intrarea banilor in cont.
          Sunt actele in baza cărora îi poți lua la întrebări daca nu respecta termenul de livrare!
          Stai pe capul lor, să ți le dea in original!
          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

          Comment


          • Hmm....au trimis bonul de comanda pe mail si eu le-am paltit prin Online Banking.
            Pe acel bon de comanda nu am vazut trecut termenul de livrare. Am inteles ca se confirma ulterior. Il iau acum la puricat (l-am citit doar printre randuri).
            Oricum vor trebui sa il storneze....il mai bazai pe dealer azi.

            Comment


            • Nu ai semnat ceva inainte?
              Eu anul trecut, am semnat un "precontract" si am primit bonul. Pe care tot asa, platit online (din ING in BRD)....trimisa confirmarea de plata. Cand am ridicat masina, inainte de asta, mi-a trimis pe email foaia de plata (nu m-am mai deplasat pana la el)...si tot asa am platit

              Comment


              • Eu nu mai tin minte daca am si semnat bonul cand i-am dus dovada platii, am avut mai multe acte de semnat pt RCI asa ca....
                Pe bonul de comanda apare doar ce are masina, probabil ca la mine dealerul a primit ulterior VIN ul mașinii pe care putea sa mi-l trimita pe e-mail cu data finalizării si stiu ca am intrebat acum 2 saptamani detalii, din moment ce masina e deja gata cu mult mai devreme fata de cum era preconizat nu am mai insistat sa imi trimita acel e-mail.
                Oricum si la mine si la sebibv se vor storna facturile de avans si se vor face altele pe care sa apara si rabla.

                Comment


                • Originally posted by sebibv
                  Pe acel bon de comanda nu am vazut trecut termenul de livrare. Am inteles ca se confirma ulterior.
                  In functie de tipul masinii termenul de livrare va fi comunicat dupa max. 10 zile (la mine au fost 20 zile) de la plata acontului (unii se pare ca au fost mai norocosi si au primit direct termenul de livrare, eu la 3 modele L2 comandate, 1x2015, 2x 2017, am mai comandat una acum 1 sapt., am avut termenul de livrare specificat ulterior).

                  Iti recomand dupa expirarea zilelor sa suni la Vocea Clientului ca sa afli date exacte despre livrare.

                  Cum spuneau si colegii, sa mergi obligatoriu sa semnezi bonul de comanda ca sa fie valabil contractul de comanda si iei si tu o copie si sa pastrezi si o copie a dovezii de plata a acontului. Asta ca sa nu ai suprize din partea concesionarului mai tarziu.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Eu as mai recomanda sa se contacteze in paralel si vocea clientului... se pot obtine informatii pe care multi dintre dealeri nu vor sa le ofere si daca se depasesc termenele se pare ca big brother alias vocea clientului, va face niscaiva presiuni asupra lor.

                    In cazul meu de exemplu, dealerul se facea ca nu stie ca exista un termen maxim de livrare a CIV-ului masinii, dar de la vocea clientului am aflat ca este vorba despre 10 zile lucratoare. Cum de azi s-a consumat acest interval (au fost si zilele libere de Pasti) si dealerul nu a dat niciun semn de viata, voi face o sesizare scrisa la vocea clientului!
                    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                    Comment


                    • Am aflat termenul de livrare...si nu sunt deloc fericit....7 septembrie. M-a sunat dealerul acum 2 ore. Mi-a spus ca are VIN-ul dar...nu ma incalzeste cu nimic.
                      A zis ca incearca sa gaseasca o solutie insa nu stiu ce ar putea face.
                      Chiar e aiurea...avans in aprilie...masina in septembrie. Daca imi mai prind urechile si in prima masina...s-a dus naibii termenul de livrare!

                      Comment


                      • Pai in luna august nu se lucreaza, insa cu putina sansa ai putea sa o ridici la sfarsitul lui iulie.

                        Comment


                        • Așa mi-a zis și mie că îmi vine mașina în septembrie și m-am trezit cu ea in ultimele zile din iulie.

                          Comment


                          • Originally posted by sebibv View Post
                            Am aflat termenul de livrare...si nu sunt deloc fericit....7 septembrie. M-a sunat dealerul acum 2 ore. Mi-a spus ca are VIN-ul dar...nu ma incalzeste cu nimic.
                            A zis ca incearca sa gaseasca o solutie insa nu stiu ce ar putea face.
                            Chiar e aiurea...avans in aprilie...masina in septembrie. Daca imi mai prind urechile si in prima masina...s-a dus naibii termenul de livrare!
                            Ai un ID/numar de bon de comanda? Suna la vocea clientului si vezi ce iti spune!
                            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                            Comment


                            • Originally posted by sebibv View Post
                              Am aflat termenul de livrare...si nu sunt deloc fericit....7 septembrie. M-a sunat dealerul acum 2 ore. Mi-a spus ca are VIN-ul dar...nu ma incalzeste cu nimic.
                              A zis ca incearca sa gaseasca o solutie insa nu stiu ce ar putea face.
                              Chiar e aiurea...avans in aprilie...masina in septembrie. Daca imi mai prind urechile si in prima masina...s-a dus naibii termenul de livrare!
                              La MCV Prestige? Vezi ca apare Stepway prin iunie-iulie si atunci o sa aiba disponibil stocul initial. Citat de la dealer, m-am interesat si eu.

                              Comment


                              • Bai ce kkt de termen in Septembrie,chiar si in Iulie,da-o naibii de Dacie 3-4 luni termen de livrare este exagerat!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google