Consiliere daune

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by IancuMIC View Post
    Cel cu masina neagra nu a avut de unde sa stie ca tu vrei sa iesi din intersectie; lipsa semnalizare dreapta, imediat ce ai trecut de iesirea spre M19-Spital si ochi aruncat rapid spre dreapta.
    Din ce vad, tu ai trecut prin fata lui; masinile voastre n-au fost paralele. El continua inaintarea prin intersectie( cel mai sigur mergea pe Brailei), iar tu ai virat usor dreapta sa iesi spre Trecere Bac.
    Acolo s-a intamplat?
    Nu Iancu. La cedeza dupa Casa Rosie. Unde zici tu clar se impune semnalizare. Exact dupa trecere unde sunt blocurile Vega. Intalnirea dintre Siderurgistilor cu Brailei. Iar in desen s-a intamplat la 3-4 metri de und3 stationez eu cu rosu. Am plecat si in timp ce acceleram15-20 la ora el s-a strecurat si am zis mai sus ce s-a intamplat.

    Mersi Adrian. Sper si cel care judeca sa aiba mintea deschisa cum o ai tu si sa inteleaga de fapt ce s-a intamplat.
    Last edited by Archangel80; 27 January 2015, 23:45.

    Comment


    • Atunci, scuze, acum inteleg. Ai spus ca vroiai sa iesi spre Bac, de aia am zis ca acolo trebuia semnalizare si asigurare.
      E si aiurea de acolo, ca trebuie sa pleci in forta si cu ochii spre stanga unde traficul e infernal.
      Succes.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • 2 articole din Regulamentul de aplicare al OUG 195/2002 privind circulatia pe drumurile publice care vor sta la baza contestatiei mele plus altele din Codul Rutier.
        art. 106
        (1) Pe un drum public prevazut cu minimum trei benzi pe sens, cand conducatorii a doua autovehicule circula in aceeasi directie, dar pe benzi diferite si intentioneaza sa se inscrie pe banda libera dintre ei, cel care circula pe banda din dreapta este obligat sa permita celui care vine din stanga sa ocupe acea banda.
        art. 107
        (1) La intersectiile prevazute cu indicatoare si/sau cu marcaje pentru semnalizarea directiei de mers, conducatorii de vehicule trebuie sa se incadreze pe benzile corespunzatoare directiei de mers voite, cu cel putin 50 m inainte de intersectie si sunt obligati sa respecte semnificatia indicatoarelor si marcajelor.

        Comment


        • Primul il scoti, ala se refera cand cel de pe banda 1 si cel de pe banda 3, intra pe banda 2 deodata, se intampla des la depasiri.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Ramane. Deoarece la plecarea de pe loc eu sunt pe superioara si el pe cea inferioara, de fapt el era pe doua jumatati de benzi. El trebuia sa ma lase sa imi ocup banda aferenta libera din intersectie, nu sa se bage in mine. Asa cum eu am lasat maxi taxiul din stanga sa o ia putin mai repede ca mine pt a-si ocupa banda, asa si el trebuia sa faca.

            Comment


            • Originally posted by Archangel80 View Post
              M-au scos vinovat, nu mi-au luat permisul si nici puncte, 195 lei in 24 ore. Nu voi plati, voi contesta procesul verbal, maine sau joi, in instanta. Daca voi castiga, voi initia un alt proces sa-mi recuperez banii de reparatie. Devizul reprezentanta, ce va merge si in instanta, deoarece voi cere separat o expertiza judiciara, este 2800 lei. Eu imi voi repara si voi recupera banii mai tarziu in instanta, plus cheltuieli de judecata, plus avocat, plus timp pierdut. Pe asta chiar nu il iert.


              Ne-ai ramas dator Archangele, nu crezi? Si cu povestea de pe bac, la fel s-a intamplat...
              Pui lumea pe jar dupa care...liniste. Din politete ar trebui sa ne spui cum s-au rezolvat cele doua cazuri.
              Last edited by IancuMIC; 6 March 2015, 22:52.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Pai i-or fi ajuns sacii in caruta ! Nu stii cum e omul ?

                Comment


                • Mda; mai ales ca atunci cand au nevoie de sfaturile acestei comunitati multi au o atitudine de-ti vine sa le plangi de mila. In fine...
                  Originally posted by Archangel80 View Post
                  Please help.
                  Last edited by IancuMIC; 7 March 2015, 16:22.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Eu unul sunt obisnuit cu asa ceva, si nu neaparat forumisti, asta e lumea in ziua de azi, asa sunt caracterele ce ne inconjoara.
                    Numai eu stiu pe cat de multi i-am ajutat gratuit, pe multi nu doar cu sfaturi , am dat telefoane , am scris mailuri, mi-am facut si ceva obligatii fata de altii iar cand a fost vorba sa le inchei un RCA preferau cate un site online care le ceda cateva procente din comision. Pe unii ii ajutasem sa obtina despagubiri chiar cu mult mai mult decat se asteptau.

                    Au fost chiar cateva cazuri in care am fost iar cautat sa ii ajut in probleme cu asiguratorii. Cand i-am rugat sa stearga nr meu din agenda si sa sune la site-ul unde si-au facut politele ramaneau mirati si nu realizau cu ce au gresit fata de mine !

                    Comment


                    • Greseala e a dumitale kos! Oamenii nu trebuie ajutati gratuit, pt ca vor crede cum ca libse cuvine!
                      Pana la urma te adresezi unui target care are ca principala activitate ruperea calcaielor in Mega Image si cora pe la reduceri. De la aia astepti un multumesc? Cresi ca aia gandesc ca poate ii ajuti ca sa le demonstrezi ca esti un posibil f bun partener? El prefera aia 10 lei mai putin, nu serviciul tau de multiplu de 10. Dai gratis de pomana cui nu trebuie!

                      Comment


                      • Daca ajuti pe cineva, ai sa vezi ca isi va aminti de tine si data viitoare cand are nevoie de ajutor.
                        Extrem de rar, isi va aduce aminte de tine fara sa aiba nevoie de ajutor.

                        Comment


                        • Originally posted by Cezar View Post
                          Greseala e a dumitale kos! Oamenii nu trebuie ajutati gratuit, pt ca vor crede cum ca libse cuvine!
                          Pana la urma te adresezi unui target care are ca principala activitate ruperea calcaielor in Mega Image si cora pe la reduceri. De la aia astepti un multumesc? Cresi ca aia gandesc ca poate ii ajuti ca sa le demonstrezi ca esti un posibil f bun partener? El prefera aia 10 lei mai putin, nu serviciul tau de multiplu de 10. Dai gratis de pomana cui nu trebuie!
                          Iti dau 100% dreptate ! Bine ca nu traiesc doar de pe urma asigurarilor ca as fi fost falit demult
                          Totusi sita a cernut si prin felul meu de a demonstra "calitatea si performantele produsului" in avans si fara a forta clientul sa il cumpere am atras langa mine ceva oameni de calitate pe care nici nu ii mai pot considera clienti pentru ca mi-au devenit prieteni si chiar parteneri de afaceri in alte domenii.
                          In lumea asta din ce in ce mai saraca in oameni adevarati conteza mult sa ai pe cine te bizui !

                          Ca fapt divers , ar fi frumos ca fiecare om sa vada filmul de mai jos , poate de unii se prinde ceva:

                          Eugene Simonet (KEVIN SPACEY) este un profesor de studii sociale care nu se aşteaptă la o schimbare a clasei a şaptea din acest an fațã de ce-a din anul trecut. “Eugene are acelaşi discurs pentru elevii sãi în fiecare an, sperând, fãrã o certitudine, cã unul dintre ei îl va lua în serios”, spune Kevin

                          Comment


                          • colegu' cer lamurire la urmatoare situatie..am fost lovit in parcare...am facut amiabila la euroins...am cerut regie proprie si s-a oferit suma de 1303 lei ,suma acceptata de mine..am depus cerere de despagubire la euroins la financiar...au trecut cele 10 zile in care trebuia sa se faca plata..am sunat la ei..au zis ca VOR face o noua cerere de urgentare (ei singuri isi fac cerere de urgentare? ..de ras ) ca sa nu fie de plans) au zis ca dureaza alte 10 zile..am inceput sa simt ca incearca sa amane plata daunei cat mai mult si am facut plangere la ASF ieri..acum astept raspunsul in 30 de zile de la ASF...este posibil sa primesc intre timp banii de la euroins? cu toate ca nu prea cred sa primesc eu banii de la chitrele astea neserioase!

                            Comment


                            • O sa primesti banii, pt ca e o suma mica.
                              Se misca foarte lent cei din euroshit. De obicei nu despagubesc si o lalaie cand vine vorba de sume ceva mai maricele. Pt 1300 nu-si prea bat capul. Adica e o problema de lene din sistem.
                              Spune-le ca ai facut plangere la ASF, sa vezi ce-o sa le ridice parul pe spinare.

                              Comment


                              • Originally posted by slim_daddy40 View Post
                                colegu' cer lamurire la urmatoare situatie..am fost lovit in parcare...am facut amiabila la euroins...am cerut regie proprie si s-a oferit suma de 1303 lei ,suma acceptata de mine..am depus cerere de despagubire la euroins la financiar...au trecut cele 10 zile in care trebuia sa se faca plata..am sunat la ei..au zis ca VOR face o noua cerere de urgentare (ei singuri isi fac cerere de urgentare? ..de ras ) ca sa nu fie de plans) au zis ca dureaza alte 10 zile..am inceput sa simt ca incearca sa amane plata daunei cat mai mult si am facut plangere la ASF ieri..acum astept raspunsul in 30 de zile de la ASF...este posibil sa primesc intre timp banii de la euroins? cu toate ca nu prea cred sa primesc eu banii de la chitrele astea neserioase!
                                Poti primi banii si pana cand primesti raspuns la ASF .
                                Bombardeaza-i zilnic cu mailuri la financiar@euroins.ro

                                Cand primesti raspunsul de la ASF te rog sa il postezi si aici !

                                Multumesc !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google