Consiliere daune

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am inteles ca veneai dinspre "Casa Rosie"; voiai sa mergi cumva pe Prelungirea Brailei?
    Last edited by IancuMIC; 27 January 2015, 12:57.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Pai ute exemplu concret ! E bine sa te si asiguri Cum am mai spus, tine de CONDUSUL PREVENTIV !

      Acum rost nu au discutiile, poate ne spune colegul finalul !

      Comment


      • Originally posted by Archangel80 View Post
        Deoadata in timp ce acceleram in tr1 ma trezesc cu un idiot, cu albastru, ce se baga intre mine si celalalt. Opreste cu botul stanga fata in aripa dreapta, eu fiind deja angajat in deplasare, reschetez din plin de botul lui partea dreapta a masinii.
        Pai daca asta ai declarat la politie, nu ma mira ca esti vinovat. Din moment ce el s-a oprit langa tine, este clar ca tu l-ai lovit pe el, nu invers.
        Last edited by vitriol; 27 January 2015, 13:06.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Eu am inteles ca n-a oprit langa el, ci in portiera lui.
          Pacat de masina, de-acu' vor rugini accelerat aripa spate si eventual cele 2 portiere.
          Last edited by mr.K; 27 January 2015, 13:04.

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            Am inteles ca veneai dinspre "Casa Rosie"; voiai sa mergi cumva pe Prelungirea Brailei?
            Eram primul in coloana pe banda din mijloc. Mergeam inainte in sens. Destinatia era spalatoria de langa Ivas. Nu am semnalizat nimic stanga dreapta. Pur si simplu s-a bagat cu jumatete de masina pe banda mea, si cu cealalta pe banda unui mcv.

            Comment


            • Unde si cum s-a bagat ala are mai putina importanta . Politistul va analiza faptul ca ai lovit pe cineva care era oprit .

              Comment


              • Impactul a fost cu ambele masini in miscare. El s-a oprit apoi fiind mai in spate, realizand ca ma loveste, eu l-am raschetat, deoarece masina era in miscare.

                Comment


                • Din pacate, fara martori, politistul nu are multe variante, nci chef sa se complice nu cred ca va avea. Daca il contesti si castigi, oricum nu il priveste personal.

                  Comment


                  • Voi epuiza toate caile. Fara instanta insa. Nu am chef. Vad eu.

                    Comment


                    • Dupa ce ti se intocmeste procesul verbal nu mai ai alte cai decat instanta !

                      Comment


                      • Mda. Din pozitia ta, poti rula in toate directiile; pentru M19, odata ce ai intrat in intersectie nu dai prioritate nimanui, conditia e sa rulezi tot pe banda 2, cu semnal dreapta, poti rula spre Trecere Bac, sau Brailei cu cedeaza dinspre M19.
                        Daca ti-ai pastrat banda 2, nu ai gresit cu nimic.
                        Cel din dreapta ta a fortat pe banda 2, pentru ca din pozitia lui trebuia sa mearga pe Prelungirea Brailei sau M19; altfel de pe banda 1 e cam aiurea sa mergi pe Brailei, venind de la Casa Rosie; in mijlocul intersectiei intrau peste el aia care se duceau in M19, cu semnal dreapta. Stia el ce stia.

                        LE. E foarte important in ce zona a intersectiei s-a petrecut coliziunea.
                        Last edited by IancuMIC; 27 January 2015, 13:30.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Tu dacă ţi-ai ţinut banda 2 şi în momentul în care ai intrat în intersecţie nu cred că eşti vinovat pt că din moment ce v-aţi lovit în mers, şi după cum se vede şi pe maşină, individul a intrat peste banda ta. Dacă aveai cameră video în maşină alta era situaţia. Acum din păcate o să dai mai mulţi bani pe reparaţie decât ai fi dat pe o cameră.
                          Iar ideea conform căreia nu ai acordat tu prioritate mi se pare cretină, în condiţiile în care tu ai mers pe banda ta. Cui să acorde prioritate? Cuiva care îi taie calea?
                          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                          Comment


                          • Originally posted by ionescu liviu View Post
                            nu cred că eşti vinovat pt că din moment ce v-aţi lovit în mers, şi după cum se vede şi pe maşină, individul a intrat peste banda ta.
                            Asta e un fel de chiromantie aplicata pe zgarieturile de pe masina?
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Dacă aveai cameră video în maşină alta era situaţia.
                              De aia intrebam daca nu cumva sunt camere pentru monitorizare trafic in zona.

                              Comment


                              • Am fost pe la diverse magazine, e si o banca dar nimic. Sunt, insa bat spre intrarea in banca sau alte kkt.
                                Nu mi se pare corect sa tii banda ta vine unul prin dreapta sageata, se infinge in tine si tot eu sunt de vina. Eu daca ma stiam vinovat, ii dadeam asigurarea si sanatate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google