Consiliere daune

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca o repara , trebuie platite toate ratele pana la sfarsit ,asta in cazul in care asigurarea e in rate.
    In cazul in care masina e in leasing nu cred ca trebuie platit nimic.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Eu n-am auzit pana acuma pe cineva care sa fie obligat sa plateasca toate ratele . Te vor da in judecata daca vei face reparatia si nu vei plati ratele.
      Inchei Orice Tip de Asigurari !

      0740510556

      Comment


      • Mașina nu este în leasing.
        Cum adică să mă dea în judecată? Doar în cazul în care fac reparație și nu vreau să mai platesc restul ratelor...?

        Comment


        • Originally posted by brutus1789 View Post
          Mașina nu este în leasing.
          Cum adică să mă dea în judecată? Doar în cazul în care fac reparație și nu vreau să mai platesc restul ratelor...?
          DA! Eu asa stiu . Eu am avut clienti care au avut CASCO de la BCR in rate lunare , au avut daune , masina le-a fost reparata, dar nu a fost necesar plata ratelor ramase .
          Inchei Orice Tip de Asigurari !

          0740510556

          Comment


          • nu stiu cum se practica,asta e prima oara cand aud asta ,la restul te pune sa platesti diferenta ratelor pana la final, dar hai sa o gandim asa . Tu lovesti masina, reparatia e de 200 mil ,ei despagubesc, tu de luna viitoare gasesti altundeva sa faci casco ca e mai rentabil ,asadar renunti la ei ... deci pentru 100 lei si-au luat teapa de 200 mil ?)
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Bun . S-o gandim si altfel . Costul reparatiei e de 20000 , tu ai 200 lei /luna rata casco * 12 = 2400 lei . Deci nu-si iau teapa cu 100 lei , isi iau o teapa mai mica de 2400 . Pana la 20000 lei e cale lunga .
              Si daca era intradevar sa le fie frica de aceasta teapa , de ce au mai scos pe piata plata in rate ??
              Inchei Orice Tip de Asigurari !

              0740510556

              Comment


              • pai eu asa stiu ca se practica la plata in rate,cand ai lovit , platesti pana la capat toata polita.Eu am la BCR, dar platesc 100 lei / luna ... dar de luna viitoare n-o sa mai platesc si fac la astra, unde o sa imi fie undeva la 50-60 lei pe luna ,deci daca-i dau dauna acu,pana acu le-am platit doar 100 lei, o repar pe banii lor si de luna viitoare ma mut la astra) .Din punctu meu de vedere ar fi bine sa fie asa , doar ca mi se pare o politica prin care ei pierd si rareori astia cu asigurarile pierd )
                Last edited by Cristi_Xp; 15 February 2012, 01:21.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • In urma unei avarii auto, m-am confruntat cu procedurile care trebuiesc urmate in vederea intocmirii dosarului de dauna in urma unui amiabil. Dupa parerea mea, aceasta procedura care ar trebui sa simplifice lucrurile in cazul unui accident, este destul de greoaie. Dupa 2 zile de umblat pe drumuri, pot sa spun ca e de preferat sa eviti aceasta varianta si sa te adresezi organelor de politie.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • depinde cu ce firme de asigurari te confrunti.
                    euroshit , carpaticaca , etc mai bine nu le afli sediile ...
                    generali , bcr , etc unde dai un ban , dar stii ca esti asigurat intradevar amiabila simplifica procedura.

                    poate ati observat ca si servisurile te intreaba prima data daca o faci cash sau pe asigurare si logic vine intrebarea 2 : LA CE FIRMA ? daca stramba din nas e clar ca aia platesc cand isi aduc aminte.
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Nu e problema de firma; hartiile sunt mai multe si procedurile mai complicate, pentru ca in aceste situatii esti intotdeauna suspectat de o intelegere cu cel cu care ai avut accidentul.
                      Exact asta mi-a spus si inspectorul; "daca iti facea politia hartie scapai mai usor." In plus esti obiligat sa-l cari si pe celalalt sofer cu tine.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Am o intrebare la cei care cunosc daca fisa de constatari daune (cea pe care o completeaza agentul constatator) are termen de valabilitate? Acest lucru m-ar interesa, pt ca am avut un eveniment rutier in urma cu aprox 2-3 luni si inca nu am bagat masina la reparat.
                        My turbo lag, give your MPI, a chance

                        Comment


                        • Intrebare....Am casco,masina in leasing...si am cateva zgarieturi si lovituri vizibile cam peste tot....capota fata mici infundaturi de pietre ...bara fata zgariata stg/dr....aripa dr infundata de la o piatra sarita...usa spate idem aripa dreapta la fel + prag dreapta infundat + alte zgarieturi de cheie (un binevoitor ) etc etc....Daca ma duc sa cer reparatie pe casco ...cu revopsoire totala...credeti ca accepta asiguratorul ?
                          "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                          Comment


                          • nu. platesti franciza la fiecare dauna nu? .
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • nu am franciza....
                              "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                              Comment


                              • Originally posted by adonis33 View Post
                                Intrebare....Am casco,masina in leasing...si am cateva zgarieturi si lovituri vizibile cam peste tot....capota fata mici infundaturi de pietre ...bara fata zgariata stg/dr....aripa dr infundata de la o piatra sarita...usa spate idem aripa dreapta la fel + prag dreapta infundat + alte zgarieturi de cheie (un binevoitor ) etc etc....Daca ma duc sa cer reparatie pe casco ...cu revopsoire totala...credeti ca accepta asiguratorul ?

                                Pe aici nu stie nimeni daca pt cere revopsirea masini la asigurator ? Nu am franciza
                                "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google