Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Adica nu te mai duci unde au ei nu stiu ce sediu. Foarte bine.

    Comment


    • Perfect. Bine că s-au gândit la asta, dacă tot plătim o căruță de bani la RCA.
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • În plus, asiguratorul este obligat sa plateasca reparatia în orice service vrea pagubitul.

        Este pentru prima data când soferul poate merge cu masina direct în service, iar asiguratorul este obligat sa plateasca, indiferent daca acel service are sau nu contract cu respectiva firma de asigurari.
        Asta mi-a placut si mai mult. Mi se pare corect si normal asa.
        Last edited by Fanez; 10 February 2017, 19:10.

        Comment


        • Asiguratorul urmeaza paguba. S-au eliminat centrele de constatare.
          Te duci cu masina in oricare service doresti, nu conteaza daca e sau agreat de asigurator; acolo se va face constatarea.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Am văzut azi ca a dispărut și centrul de constatare la Allianz la Meridian Sud.

            Comment


            • RCA cu B14 anul trecut, repus pe B8 anul asta, ca atat e maxim, pret mai mare cu 25% in cazul meu.

              Din pacate, plafonarea RCA pentru mine n-a functionat, chiar de n-am decontat pe RCA nimic in 18 ani.
              Dupa ce trec cele cateva luni cate mai sunt de plafonare, o sa vedem cam ce ne asteapta pe viitor.

              Comment


              • Am văzut azi ca a dispărut și centrul de constatare la Allianz la Meridian Sud.
                Se mai reduc din cheltuielile firmelor de asigurari si in acelasi timp se reduce birocratia legata de constatarea daunei.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by aris86 View Post
                  Am vzut azi ca a disprut i centrul de constatare la Allianz la Meridian Sud.
                  Si cel din Vest.
                  Singurul centru deschis in wekeend este in zona Expozitiei..Asta pentru cei ce nu pot ajunge in timpul saptamanii.
                  Last edited by micutzu666; 10 February 2017, 20:19.
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Sa nu fie tot in dezavantajul clientilor, sa fii programat sa ti se vada masina cand or avea ei timp.

                    Comment


                    • probabil ca toate masurile astea se vor vedea dupa ce dispare plafonarea tarifelor
                      plus ca nu scrie nicaieri ca nu pot refuza platile care nu le convin...

                      Comment


                      • Are 5 zile termen in care sa-ti constate dauna, din momentul notificarii.
                        Masura este salutata de presedintele Asociatiei Service-urilor.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Sa nu fie tot in dezavantajul clientilor, sa fii programat sa ti se vada masina cand or avea ei timp.
                          fii sigur ca asa va fi. deja Iancu zice ca au 5 zile. de obicei, tu mergeai a doua zi, cel tarziu, ca aveai nevoie de masina.
                          te mai tin 10-15 zile sa te cheme in service si inca 10-15 zile sa repare masina.

                          Comment


                          • Totusi, unele service-uri ar putea sa te refuze daca ai asigurarea la nu stiu cine. N-am vazut daca service-urile au obligatia sa te accepte indiferent de asigurator. Mi s-a intamplat sa fiu refuzat de service pe motiv de "firma de asigurare".
                            Unii asiguratori refuzau decontarea catre anumite service-uri pe motiv de contract.
                            Banuiesc ca acum nu mai au motiv sa te refuze.
                            Last edited by Fanez; 10 February 2017, 20:42.

                            Comment


                            • La TopLac Service Bucuresti ii primeste pe toti.Nu e discriminare.
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Sa ne intelegem. Schimbarea legislatiei tine doar de faptul ca nu mai esti obligat sa mergi la constatare in locul indicat de asigurator si poti alege orice service, in care sa-ti repari masina. Bineinteles cu acceptul acestuia.
                                Termenul de 5 zile lucratoare in care asiguratorul era obligat sa constate dauna si implicit sa-ti intocmeasca dosarul de dauna era si inainte, nu s-a modificat.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google