Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Kojak View Post
    2

    L.E.:
    Intrebare ptr. cunoscatori: daca mie imi expira RCA-u' actual la sfarsitu' lunii ianuarie, pot face comanda de p-acum?
    Maxim 30 de zile parca intre emitere si intrarea in vigoare.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Si daca in astea 30 de zile ai un eveniment rutier ce se intampla?

      Comment


      • Te acopera polita in vigoare si te trec la catastif cu marire pentru urmatoarea polita pen`ca ai avut dauna.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • La carpatica se misca.
          Platesc majoritatea regreselor, fara sa se ajunga in instanta.

          Comment


          • Originally posted by 827sam View Post
            Te acopera polita in vigoare si te trec la catastif cu marire pentru urmatoarea polita pen`ca ai avut dauna.
            Am inteles, merci!

            Comment


            • peste tot a inceput sa fie laudata carpatica. de la forumuri la brokeri. cred ca vor sa isi spele cumva imaginea. anul trecut am evitat carpatica pt 50 de lei. anul asta am trecut pe city fara sa mai rasfoiesc mult (cea mai ieftina). sa fie cu noroc.

              Comment


              • peste tot a inceput sa fie laudata carpatica.
                La pomul laudat, nu te duci cu sacul. Mai ales la ce apucaturi au avut ani de zile fata de cei cu daune.

                Te duci la pomul verificat de tine, as zice eu.

                Comment


                • in afara de pret nu am motive sa ii laud pt ca nu am nimic de castigat din asta. m-am ferit de ei din experienta altora. am luat-o ca pe o constatare.
                  nu departe de acum un an, chiar de sarbatori, un coleg a patit-o cu o soferita asigurata la carpatica. pe deviz aripa fata si usa fata de schimbat si inca o usa de indreptat, bara de vopsit. in realitate decat aripa fata schimbata si restul destul de prost carpite si vopsite "din bidinea". acum vina e impartita... o data asiguratorul pt ca i-a pus la dispozitie 2 servisuri agreate si o data cei din servis care si-au insusit o usa noua si nu in cele din urma el, ca a luat-o in primire asa.

                  Comment


                  • Stie cineva ce au patit cei de la Groupama, s-au invatat la bani multi cumva?
                    Adica: de doi ani fac rca-ul la ei, pe un an , cam la 350 Ron....B5-B6.
                    Acum, trebuind sa fac iarasi rca-ul, am cerut oferte pe net la emag si la broker....surpriza: groupama imi da b8 dar pret pe an 550 Ron!!!! Nu dauna, nu nimic.
                    Oare s-au invatat ca sunt baiat bun si le dau bani?
                    O alternativa?

                    Comment


                    • alta societate mai ieftina. tot b8 iti va da la oricine faci deoarece nu ai eveniment.

                      Comment


                      • nu sunteti romani ? la ce va trebuie firme platitoare ?! rca-ul nu e pentru voi, ci pentru aia pe care ii loviti.

                        Comment


                        • Daca nu acorzi prioritate si te loveste cineva, in acel moment poti sa faci o amiabila daca ai asigurare la un asigurator care plătește ,daca nu,atunci o sa cheme poliția pentru constatare si ai rămas fara permis!

                          Comment


                          • La Groupama anul asta am platit asigurarea obligatorie 340 ron,iar casco 1244 ron,anul trecut am platit casco 960 ron si asigurarea 316 ron,anul trecut am folosit casco dauna de 3400.

                            Comment


                            • Pe ce perioada ai platit acea suma la RCA? La o simulare, pe mine la 1,6, ma ajungea ~ 600roni.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • eu am platit pt logan motor 1.5, 170 lei/12 luni si la autoutilitara dacia motor 1.9, 230/6 luni, ambele sunt pe numele tatalui meu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google