Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu faceti amiabila daca NU sunteti voi cei vinovati , riscati sa pierdeti Bonus Malus .

    Comment


    • Originally posted by sanduploiesti View Post
      Daca nu acorzi prioritate si te loveste cineva, in acel moment poti sa faci o amiabila daca ai asigurare la un asigurator care plătește ,daca nu,atunci o sa cheme poliția pentru constatare si ai rămas fara permis!
      si ce obtine daca cheama politia ? nu tot cu rca-ul neplatitor o face ?
      macar ai satisfactia, daca cheama politia, ca isi repara masina in anul urmator cu rca-ul ala "bun". glumesc.

      Comment


      • Originally posted by Foose View Post
        Nu faceti amiabila daca NU sunteti voi cei vinovati , riscati sa pierdeti Bonus Malus .
        pai cum asa? dc eu nu s vinovat de ce pierd BM?
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Originally posted by Foose View Post
          Nu faceti amiabila daca NU sunteti voi cei vinovati , riscati sa pierdeti Bonus Malus .
          Asta e o ..."petarda".
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Am vrut sa spun ca daca ai un RCA bun te scapă de amenda sau de suspendarea permisului.

            Comment


            • Originally posted by CeDeBe-L View Post
              Stie cineva ce au patit cei de la Groupama, s-au invatat la bani multi cumva?
              Adica: de doi ani fac rca-ul la ei, pe un an , cam la 350 Ron....B5-B6.
              Acum, trebuind sa fac iarasi rca-ul, am cerut oferte pe net la emag si la broker....surpriza: groupama imi da b8 dar pret pe an 550 Ron!!!! Nu dauna, nu nimic.
              Oare s-au invatat ca sunt baiat bun si le dau bani?
              O alternativa?
              Inainte de actualul RCA, am avut la ei asigurare; ~380 lei; la reînoire, ìn jur de 600roni; nu m-am putut abtine .
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Si actualul RCA, la cine si cu cat, daca nu e cu suparare?

                Comment


                • Daca va cumparati de la EMAG asigurari deaia sunt asa de ieftine.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by sanduploiesti View Post
                    Am vrut sa spun ca daca ai un RCA bun te scapă de amenda sau de suspendarea permisului.
                    NICI asta nu o inteleg..
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • a vrut sa spuna ca in cazul in care esti de vina si ai asigurare rca la o firma buna se face amiabila,altfel ,,to police''

                      Comment


                      • am mai intrebat, daca compania nu e ok si ala cheama politia, ce obtine in plus ?! se schimba polita ?! ))) pare cam aiurea.

                        Comment


                        • Neseriozitatea firmelor de asigurari se vede atunci cand trebuie sa aprobe despagubirea unui dosar. Daca cel care constata daunele de la compania de asigurari ajunge el la concluzia ca dinamica accidentului nu corespunde cu daunele produse si respinge dosarul (sau ca n-a respectat nu stiu ce art. din codul rutier - v. cazul lui PCH), tu cum ai proceda in continuare in calitate de victima (caz in care nu ai CASCO) ?

                          Ideea e ca poti sa ti-o iei si in calitate de victima in sensul ca nu-ti aproba dosarul dar si in calitate de vinovat in sensul ca poti fi dat in judecata de victima pentru ca nu i s-a aprobat dosarul.

                          Comment


                          • Nu prea poti fi dat in jucata pt ca nu ti s-a aprobat dosarul.

                            Comment


                            • de ce sa fii dat in judecata, atata timp cat esti in legalitate, avand rca valabil ?
                              ce vina ai tu, si ce judecator te-ar pune sa dai din buzunar ? bashca, ca din cate stiu nu-ti poate cere, dupa lege, mai mult de 30% din venitul lunar. cam cate luni ar avea ala de asteptat ?!

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                am mai intrebat, daca compania nu e ok si ala cheama politia, ce obtine in plus ?! se schimba polita ?! ))) pare cam aiurea.
                                Ca sa fie clar,
                                - completarea unui formular de constatare amiabila NU REPREZINTA O RECUNOASTERE A VINOVATIEI - vinovatia o stabileste ulterior companiile de asigurari;

                                - daca se completeaza formularul, NU SE MAI POATE MERGE LA POLITIE in cazul in care exista nemultumiri asupra stabilirii vinovatiei.

                                Acum mai pare aiurea?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google