Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kosfunny View Post
    Se pare ca se vor scumpi iar ...Daca o sa o lase mai moale cu camioanele trebuie sa scoata parleala din alta parte !
    "Zvoneru' " si..."raspandacu' "
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Dati fuga si faceti RCA pe 4-5 ani ca se scumpeste!

      Comment


      • Originally posted by IancuMIC View Post
        "Zvoneru' " si..."raspandacu' "
        sunt sigur ca se va scumpi, si nu cu putin.
        cred ca tinta e undeva la 1000 de lei pe an pentru toti, sau mai bine zis pentru medie.

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          Dati fuga si faceti RCA pe 4-5 ani ca se scumpeste!
          Inchei o polita de asigurare contra scumpirii RCA.

          Comment


          • Buna idee. Alti bani pe alta asigurare. [emoji2]

            Comment


            • Faci economie la RCA-ul ieftin viitor.

              Comment


              • In mai am facut asigurarea la Asirom pentru 6 luni si am dat 380 de lei. Luna viitoare trebuie sa o reinnoiesc si voi plati, conform simularilor de pe net, 450 de lei. Voi fi la B3, am 30 de ani, permisul il am din 2007, niciodata nu am avut accident din vina mea. Dar e bine. Chiar ieri m-a lovit unul. Drept rasplata pentru asta, merit o marire a politei.
                Dar ce mi se pare mie interesant este ca la EuroINS, despre care stim toti tot felul de povesti, m-ar costa pentru 6 luni, aproximativ 650 de lei.

                Comment


                • Cand am ridicat masina de la dealer in iulie 2016,am platit pe loc 520 lei pe 6 luni asigurare la Asirom.Am 44 ani si 25 ani de soferie.Mie mi se pare enorm.Ma gandesc ca de la anul sa o fac la Tiriac,merita?
                  Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                  Comment


                  • In aprilie B0 860 ron/an Omniasig 36 ani 0 ani vechime permis..Motorizare 1,2.
                    Merita,pentru cel lovit! Doamne fereste,sa nu fie cazul!
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Originally posted by Old Driver View Post
                      Cand am ridicat masina de la dealer in iulie 2016,am platit pe loc 520 lei pe 6 luni asigurare la Asirom.Am 44 ani si 25 ani de soferie.Mie mi se pare enorm.Ma gandesc ca de la anul sa o fac la Tiriac,merita?
                      Am platit eu in iulie, pe un an 500 si ceva la asirom cu B4. La tiriac era cu cateva zeci de lei mai scumpa.

                      Comment


                      • Facut in iunie pe un an la Omniasig 350 lei cu B14 dupa ce am transferat bonus malusul pe noua masina.

                        Comment


                        • Acum 3 saptamani,am ridicat masina de la dealer-6 luni 690 lei,B0.Peste 2 luni imi transfer bonusul de la cea veche,B9 si intre timp voi face si 30 de ani.Sper sa nu mai fie pretul asta superb ca renunt la RCA:-)))

                          Comment


                          • Pai, nu mergea sa treci din prima bonus-malus pe noua masina?!
                            Asa ar fi normal, nu peste 6 luni!

                            Comment


                            • Pai ar fi mers dar insemna bataie de cap.De cealalta inca mai am nevoie ,pana intra sotia in pre natal dupa care marit masina si incerc sa-i aduc asteia ceva upgrade-uri .Inca 2 luni....inca 2 luni

                              Comment


                              • Originally posted by spik View Post
                                Pai, nu mergea sa treci din prima bonus-malus pe noua masina?!
                                Asa ar fi normal, nu peste 6 luni!
                                S-a mai discutat, mai sus. Daca iti iei o alta masina (ai doua in posesie) la cea de-a doua rca se face cu B0. Numai dupa vanzarea primei masini poti transfera bonusul pe noua masina (malusul nu cred ca-l vrei transferat ).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google