Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca esti din Bucuresti, de aia se scumpeste.

    Comment


    • adica ? care e logica ? daca bonusul era acelasi (12) si celelalte date, de ce s-ar scumpi ? inainte de scumpire, pretul era facut tot pentru bucuresti.

      Comment


      • adica fiind oras mare, plin de masini, riscu sa faci accident e mult mai mare, asta e logica. daca era tot pt bucuresti, atunci au umblat la comision

        daca stateai in orasu victoria, de langa fagaras, care are doar o strada principala si poti sa dai examenu cu ochii inchisi, ca riscu de a lovi ceva e minimal, asigurarea era mult mai mica, pt ca nu e trafic

        si la mine, ca o paranteza, rca-u e mult mai scump ca in 2009, in conditiile in care am ajuns la b12 si nu am avut nici un accident (logic), adica e triplu

        am avut noroc ca am platit cu 2 zile inainte de scadenta, ca prindeam noua scumpire

        acu au mai taiat de la tineri si au inceput sa scumpeasca la celelalte categorii de varsta, ca sa mentina "echilibru", sa nu piarda, de asta incepem sa ne trezim noi cu cresteri nejustificate

        daca schimb masina, clasa bonus de la rca se pastreaza? adica incep cu b14 sa zicem la noua masina sau ma trezesc iar la b0? asta ar fi o ineptie crasa
        Last edited by cristi....; 10 November 2016, 21:14.

        Comment


        • lasa ca am inteles asta cu orasul. asta e la evidente. dar tot aici statea, si cand plateam 190 de lei pe 6 luni la B9.
          si de alaltaieri (230) pana azi(244) s-a schimbat orasul ?!

          Comment


          • Au observat c-ai facut o simulare si ce-au zis : opaa vrea sa comande cand intra a doua oara bagam mai mult!!
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • S-a vorbit si revorbit de transmiterea bonusului la alta masina. Se poate doar daca vinzi prima masina (dovedesti asta).
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • pai sunt la prima masina, lucky me de data asta

                dar daca as fi fost la a treia, fara accident, ce treaba are masina noua cu experienta mea intr-ale condusului? adica daca schimb masina uit sa mai conduc sau cum?

                Comment


                • RCA Generali, B14, 306 lei/ an.azi luat pt 12.12 2016-11.12.2017.

                  Comment


                  • WOW.....am facut si eu azi la Euroins, b7, pe 1 an la 550 lei!! acum 6 luni aveam 550 pe jumate de an!

                    Comment


                    • Allianz Tiriac, încheiată azi pe 12 luni, 550 lei la clasa B2.
                      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                      Comment


                      • Esti sigur, ca n-ai uitat ceva?
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • IancuMIC, mie mi-ai adresat întrebarea de mai sus?
                          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                          Comment


                          • Da. Mi se pare mic pretul pentru B2; in felul acesta, la B14 trebuie sa mai primesti bani, cand inchei asigurarea.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • IancuMIC, și totuși asta e valoarea primei (de fapt am greșit cu 5 lei, e 555 lei), și în mod sigur e B2, pentru că eu sunt începător și am mașina abia din iunie a.c. La cumpărare am făcut RCA-ul doar pe 6 luni la City Insurance (că era mai ieftin) și-am plecat de la B0. Acum, neavând niciun eveniment în astea 6 luni, sunt la B2 și am plătit exact 555 lei (scrie clar pe poliță B2). Dacă o făceam pe 6 luni eram doar la B1 și aș fi plătit vreo 450 lei (foarte scump!!!).
                              Acuma eu ce să zic, dacă mai există colegi cărora nu le vine să creadă că am plătit suma asta, dacă au și ei B2 pot să facă o simulare pe internet. Vor constata că tariful de la Allianz (555 lei) este cam la fel cu cele de la Groupama sau Omniasig. Dintre asigurătorii mai „serioși”, Uniqa are prima mai mică (în jur de 480 lei).
                              Înainte de intrarea în vigoare a ordonanței cu plafonarea tarifelor, Allianz avea la B2 o primă de vreo 700 și ceva de lei.
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • am făcut RCA-ul doar pe 6 luni la City Insurance (că era mai ieftin) și-am plecat de la B0. Acum, neavând niciun eveniment în astea 6 luni, sunt la B2 și am plătit exact 555 lei (scrie clar pe poliță B2). Dacă o făceam pe 6 luni eram doar la B1 și aș fi plătit vreo 450 lei (foarte scump!!!).
                                Facand prima data pe 6 luni, dupa cele 6 luni ai B2?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google