Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Insist sa opriti aici genul asta de discutii; e scandalos sa starniti conflicte intre generatii.
    Prin urmare, ON TOPIC, va rog.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Insist sa opriti aici genul asta de discutii; e scandalos sa starniti conflicte intre generatii.
      Bun sfat. Nu umblati cu chibrituri, ca am varsat niste benzina!
      Originally posted by IancuMIC View Post
      Si aia de umbla cu capul gol, ar trebui scutiti de RCA? "Vad" destui si pacilea.
      ...
      Haideti ca deja coboram nivelul discutiilor.
      Ma rog, se zice cu capul dezgolit.
      Dar ca sa folosesc expresia dumitale, porti sapca sau umbli cu capul gol?

      ON TOPIC: RCA pentru persoanele in etate, ca sa nu folosesc cuvantul bosorogi, ar trebui ajustate crescator, nu devii sofer mai bun atunci cand curg basinile dupa tine si-ti tremura picioarele.
      Ca vom ajunge toti asa? Normal, cei care vom trai destul. Sper sa avem decenta sa stim ca suntem un risc pentru ceilalti de pe drumuri.
      Risc sa facem infarct la volan, sa aproximam gresit distanta, sa reactionam cu intarziere cand e nevoie.
      Si daca vrem sa circulam, sa stim de ce trebuie sa platim mai mult pe RCA.

      Ce conflict intre generatii sa starnim? In afara de alea care exista de mii de ani, vreau sa spun.
      Last edited by mr.K; 20 December 2016, 00:06.

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post

        Ma rog, se zice cu capul dezgolit.
        Dar ca sa folosesc expresia dumitale, porti sapca sau umbli cu capul gol...
        Nenea Iancu a zis bine. S-a referit la cei "cu capul gol", indiferent daca e acoperit sau nu de vreo basca. A subliniat scriind "italic" si mentionand ca "vad destui si pacilea".

        Comment


        • M-am prins ca e la figurat, n-am capul atat de gol cum insinueaza unii.
          Oricum nu dai test de inteligenta cand faci RCA, ca sa se aplice. Soferia nu-i meserie de academician.
          Daca tot e sa scoatem din puțul gandirii diverse cugetari vandute la legatura, si mie-mi pare ca anii trec degeaba pentru unii.
          De aia fac accidente evitabile.
          Last edited by mr.K; 20 December 2016, 09:19.

          Comment


          • infarct se poate face si in jur de 30 de ani, dar riscul mai mare e in jur de 40 de ani.
            aici ce vorbim, vorbe?
            riscul de a face accident mortal se isca la o varsta mai frageda, pt ca atunci intervin factorii adrenalina, a se da mare, viteza, etc.
            daca stam sa o gandim ca mai sus, exista mai multe sanse ca un un om la 40 de ani se se urce cu licori bahice la bot, pardon la volan.
            sigpic

            Comment


            • infarct se poate face si in jur de 30 de ani, dar riscul mai mare e in jur de 40 de ani.
              Si mai mare la 65 de ani. Plus un anevrism. Plus ca incepi sa vezi mai slab.
              Uite despre ce vorbim.
              Uitasem pe cine ai RCA, deci nu esti obiectiv.

              Comment


              • de ce ar trebui sa gandesc ca tine?
                eu sustin in continuare ca tinerii, carora le ploua in gat, sunt un pericol mai mare decat batranii de peste 65 ani.
                comparativ cu tinerii, cati batrani de peste 65 ani ai vazut care sa conduca agresiv, sa arate semne obscene, sa franeze in fata altei masini si sa se dea jos la smardoiala?
                si exemplele mele pot continua atat timp cate am vazut eu personal pe strazile romaniei.
                si ca bonus, dar nu sunt 100% sigur, cand am incheiat asigurarea brokerul mi-a spus ca nu se mai ia in calcul la RCA daca proprietarul este pensionar.
                Last edited by bogdan_1984; 20 December 2016, 09:58.
                sigpic

                Comment


                • eu sustin in continuare ca tinerii, carora le ploua in gat, sunt un pericol mai mare decat batranii de peste 65 ani.
                  Amandoua categoriile sunt de risc, unii din nestiinta, altii din neputinta.
                  Doar ca uii sunt taxati, altii rasplatiti.

                  Comment


                  • Sistemul Bonus/Malus e cazut?
                    Acum o saptamana aveam B12, acum am B8.

                    Comment


                    • S-a modificat zilele acestea; 8 clase pentru ambele categorii.
                      In cazul unui eveniment esti retrogradat cu 6 clase, prin urmare o crestere a tarifului cu 80%
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Asa este. Facut o simulare acum 2 saptamani..aveam B8 (dupa o dauna) acum B6 si crestere cu 100 ron a politei..
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Dar eu nu am avut nicio dauna, am avut bonus 14 si acum dupa o simulare am bonus 8 si o crestere de 100 lei. Ce tot fac astia?

                          Comment


                          • legea lor... praf in ochii lumii... am avut rca 527 si acum e 599...in decurs de cateva zile
                            Last edited by sorin1983; 25 December 2016, 23:07.

                            Comment


                            • Acum 2 saptamani am facut o simulare si mi-a dat bonus 14, eu avand asigurarea actuala tot 14, facand simulare trebuia sa imi dea 16, am zis ca este o eroare de sistem la ei. Acum am refacut simularea si m-a coborat la bonus 8. Chiar e bataie de joc, sunt foarte revoltat. Pe 27 decembrie voi suna la ei sa ma lamureasca...pai pana in aprilie cand imi expira actuala asigurare, cine stie cat voi plati.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Și la mine arata când B6 când B5 și a crescut tariful cu 115 ron. Era și cazul ca minunea sa nu tina mult cu plafonarea tarifelor. Cine a avut noroc, a prins tarife super mici.

                                Cred ca este o eroare cu baza CEDAM, s-a mai întâmplat prin septembrie/octombrie.
                                Last edited by aris86; 25 December 2016, 23:37. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google