Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by IancuMIC View Post
    Si tu esti tot pensionar, nu?
    A sa inteleg ca te deranjeaza lucrul asta ? ca noi astia mai tinerii care putem sa ne facem RCA-ul pe numele batranului sa dam mai putin vad ca altora nu prea le convine. De ce , nu stiu!!
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Nu; nu ma deranjeaza absolut deloc. Mi-e indiferent, daca e sa fiu foarte sincer.
      E bine sa precizezi tu acest lucru, ca altfel se creeaza confuzii; la 29 de ani, 270 lei RCA, nu prea se lega nu?
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • A deci e foarte clar ca te deranjeaza acest lucru!!

        NU inteleg de ce un individ/a de pana in 30 de ani trebuie sa platesca enorm de mult la RCA daca in istoric nu are vreun accident .

        De ce sa fiu eu "sacrificat" pentru un alt tampit de aceeasi varsta care face x accidente intr-un an ?? sa-i maresca lu ala polita pana cand lesina , dar eu care am istoric curat nu vreau sa platesc mai mult pentru prostia altuia.

        In 12 ani de cand am carnetul am facut aprox 100k , fara nici un incident!!! De ce trebuie eu sa platesc dublu fata de un pensionar ???
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Prometheus, linisteste-te, tati.

          Nenea Iancu a zis clar ca nu il deranjeaza, dar vad ca tu aveai vorbili pregatite, indiferent de ce raspuns ai fi primit.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Eu am 30 si masina este pe numele meu. Este mare diferenta de la 270 (colegul de mai sus) cu 530 lei cat am eu pe an? AM b8, passat 2004, 1.6

            Comment


            • Sub 30 de ani ai fi dat undeva pe la 870 lei/an la cel mai ieftin asigurator.Hotie pe fata!
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • sa cada guvernul... jos Ponta

                Comment


                • cine n-are un batran, sa si-l cumpere
                  RCA actual are B14, condusa numai de mine din 2008 respectiv de la 24 ani
                  Last edited by bogdan_1984; 19 December 2016, 14:26.
                  sigpic

                  Comment


                  • Cred ca RCA ar trebui sa fie mai mare nu doar pentru cei cu varsta sub 30 de ani, ci si pentru cei cu varsta peste 65 de ani care obisnuiesc sa plece de acasa fara reflexe.

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      ...ci si pentru cei cu varsta peste 65 de ani care obisnuiesc sa plece de acasa fara reflexe.
                      Aici sunt de acord cu tine! Doar in ultima luna am avut trei momente in care soferi de varsta a treia au fost la cativa cm distanta de a-mi redecora masina! Ce m-a socat cel mai tare insa, a fost lipsa totala de reactie, in timpul si mai ales dupa momentul respectiv! Toti trei erau la fel, mainile inclestate pe volan, privirea fixa in fata, nu s-au uitat spre mine nici macar o secunda! Ma gandesc ca e posibil sa nici nu fi realizat ca tocmai trecusera pe langa o tamponare!

                      Comment


                      • Eu daca vad vreo capatana cu sapca/palarie in masina de langa mine, deja iau masuri sa ma indepartez.

                        Comment


                        • Este un sfat bun!

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Eu daca vad vreo capatana cu sapca/palarie in masina de langa mine, deja iau masuri sa ma indepartez.
                            Ai sapca/basca/palarie? Platesti mai mult polita. E un criteriu bun.

                            Comment


                            • Si aia de umbla cu capul gol, ar trebui scutiti de RCA? "Vad" destui si pacilea.
                              ...
                              Haideti ca deja coboram nivelul discutiilor.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Astept comentariile care vor fi peste 20-30 de ani cand ne vom incadra majoritatea de pe aici la varsta "cu palarie".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google