Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anul trecut discutam cu prietenul meu unde inchei asigurarile ca de la B14 incolo nu mai are unde sa creasca reducerea acordata, max. 50%.
    Si asta imi zice ca poate o sa scada reducerea. A nimerit-o!

    Comment


    • Costi-bc nu le plang lor de mila. Imi plang mie de mila. Sincer, nu-mi convine sa platesc cat plateste unul din bucuresti sau un pustan de 25 ani care se crede racer invincibil. Nu-mi convine ca in 20 ani de RCA sa -platesc cat unul care are permisul de 3 ani si 4 accidente. Daca voua va convine...treaba voastra.

      Comment


      • pai nu-mi convine , de asta ziceam sa-si fidelizeze clientii . acum toti o apa si-un pamant ...

        @ndl "mie mi se pare aiurea ca in provincie sa platesti mai putin ca in bucuresti." de ce ? 99,90 % din provinciali vin in B odata la 10 ani. riscul sa faca accident in 10 ani e aproape de 0 , deci un bucurestean risca mult mai mult un accident in 10 ani.
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • am ajuns sa vad mai multe masini de provincie decat cele de bucuresti.
          si m-am saturat de stilul lor de condus.

          @bolovan
          ca timisoara o fi mica si nu se produc accidente...
          zilnic, vad la tv mai multe accidente pe dn-uri cu provinciali, decat in bucuresti.
          sa contabilizati cate sunt in bucuresti si cate in celelalte orase.
          astea sunt mituri, ca ar avea loc mai multe accidente in bucuresti la mia de masini.
          ca per total or fi putin mai multe, cred si eu atata timp cat aici circula zilnic cca 2 milioane de masini, foarte multe din provincie.

          Comment


          • B997NDL si in TM circula aprox 20% din alte parti (HD, GJ, CS). Doar la mine pe stradaca cred ca 25% din masini sunt inmatriculate in alte judete decat TM.
            P.S. Am fost de trei ori lovit. O singura data in TM...si de doua ori in Buc (ultima data am ajuns si la spital...am fost lovit in spate atat de tare incat usa soferului s-a deformat....ziceau politistii ca circula cu aprox 110km/h). Si cateogirc am facut mai multi km in TM decat in BUC.
            Din nefericire statistciile te contrazic, sunt mai multe accidente in BUC decat in alte locuri. Ce am vazut, faorte multe accidente cu taximetristi sunt in bucuresti.

            Comment


            • Originally posted by Dan_Ionut View Post
              Mi-a iesit 400lei pe 12 luni anu asta.Iuhuu, la 27ani e super.
              Cum dracu? Mie mi-a iesit la simulare, pe 12 luni, 415lei, B8 (acum am b14...stiu, s-au schimbat si cotatiile astea), in conditiile in care anu' trecut am dat cca. 280 lei.
              Interesant e ca la toti asiguratorii, suma era aceasi, cu mici variatii de ordinul banilor.

              Comment


              • Datorita schimbării clasei de bonus, reducerea nu mai este de 50%, ci doar de~35%. Diferențele mari apar din aceasta cauza. E ceva genul plătiți toți (cam) la fel.
                Prowd of my new wheels!

                Comment


                • Si despagubirile sunt pentru toti cam la fel (pentru pagube asemanatoare).

                  Comment


                  • S-a mai facut un pas in vederea incheieri asigurarii RCA pe conducator auto si nu pe masina, ca in prezent.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Pasul nu e legal, daca doar apare pe un site.

                      Comment


                      • pasul este bun... masina nu are nicio vina... ia sa schimbi masina si sa pleci de la m4 nu de la b0 sa vezi distractie si sa fie trecut si utilizatorul pe rca nu doar proprietarul care in multe cazuri nu e cel care conduce.

                        Comment


                        • Pe scurt: am vandut masina...am cumparat alta. S a facut asigurea cu B0...dupa 5 luni mi a trecut B8 cat aveam si trebuia sa mi dea diferenta de bani. Toata treaba am facut o printr un borker particular unde fac la el de 4 ani.
                          Asigurea mi a expirat pe 21.01.2016 si am facut alta...era si normal. Asigurea a fost la euroins sucursala arad.
                          Am fost sunat de broker ca am acord de restituire bani si sa ma duc la orice sucursala din bucuresti sa fac o cerere si un cont. Am fost la agentia din pantelimon si dansele au zis ca trebuia sa vin pana in data cand asigurarea expira si ca nu mai pot recupera bani. Brokerul zice ca nu este adevarat....ieri urma sa sune la arad....niste magari oridinari.

                          Comment


                          • Bine ca sunt oridinari si nu ordinari!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Originally posted by Andyno View Post
                              Pe scurt: am vandut masina...am cumparat alta. S a facut asigurea cu B0...dupa 5 luni mi a trecut B8 cat aveam si trebuia sa mi dea diferenta de bani. Toata treaba am facut o printr un borker particular unde fac la el de 4 ani.
                              Asigurea mi a expirat pe 21.01.2016 si am facut alta...era si normal. Asigurea a fost la euroins sucursala arad.
                              Am fost sunat de broker ca am acord de restituire bani si sa ma duc la orice sucursala din bucuresti sa fac o cerere si un cont. Am fost la agentia din pantelimon si dansele au zis ca trebuia sa vin pana in data cand asigurarea expira si ca nu mai pot recupera bani. Brokerul zice ca nu este adevarat....ieri urma sa sune la arad....niste magari oridinari.
                              In aceiasi situatie, vanzare/cumparare am beneficiat de la inceput de vechiul bonus!
                              Adevarul este ca nu am dat din prima de brokerul care a facut ce este legal si corect!

                              Comment


                              • Are ideie cineva cat costa rca ul la un logan dci nou care pleaca de la b0, masina veche nu o vand ( avea b14 sau dupa nou cred ca b8)? Locatie Bucuresti ,38ani, familist si copil ( daca are importanță )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google