Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De ce nu sunt eliminati asiguratorii astia care nu platesc?!

    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

    Comment


    • Pentru ca asa sunt romanii, isi fac masinile pe banii lor si inghit in sec, nimeni nu face scandal.

      Si daca face 1 la 90 de oameni scandal tot nu e bine, asiguratorii au bugetul lor de "cotizat"
      sigpic

      Comment


      • Astra NU...Euroins NU....Carpatica NU...Mama Lui Stefan Cel Mare..NU..atunci care asigurator e bun?

        Comment


        • Originally posted by PCH View Post
          De ce nu sunt eliminati asiguratorii astia care nu platesc?!

          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
          Pentru ca lumea se uita si la 10 lei in minus la o prima de asigurare.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • care 10 lei frate ? cand ai sub 30 de ani si astra , euroshit , crapatica is 1000 pe an iar restul mai rasariti de la 1500 pe an , ce iei ?
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • sunt diferente de sute de lei in general...si izolat de zeci de lei...asta in functie de cum bate vantul! Si chiar daca s-ar uita lumea la 10 lei...nu vad unde o problema!
              Keep walking...

              Comment


              • Sa spunem ca nu ma uit nici la 500 de lei diferenta si aleg cel mai tare asigurator. Cu ce ma incalzeste, daca ma intalnesc cu bot in bot cu unul care scoate RCA-ul de la ASTRA?

                Comment


                • clar! avantajele ca ai nu stiu ce polita de mii de lei...sunt foarte aproape de zero, daca nu chiar zero! desigur, in sensul ca alegi cea mai scumpa polita din plaja de preturi la momentul respectiv!
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan Marian View Post
                    Astra NU...Euroins NU....Carpatica NU...Mama Lui Stefan Cel Mare..NU..atunci care asigurator e bun?
                    ))city
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Originally posted by PCH View Post
                      De ce nu sunt eliminati asiguratorii astia care nu platesc?!

                      Cum sa elimini pe ASTRA cand tot TAROM-ul si CFR-ul e asigurat la ei? Ii scoate si din insolventa si de eliminat tot nu-i elimina. Problema asta cu eliminatiul se va rezolva intr-un singur mod - firma la care te asiguri tot aia sa te despagubeasca.

                      Comment


                      • Comment


                        • Originally posted by 827sam View Post
                          Pentru ca lumea se uita si la 10 lei in minus la o prima de asigurare.

                          E vorba de cateva sute in plus fata de ce spui. Ma dau exemplu pe mine, 23 ani , carnet '09 si "bondarul" pe numele meu = 789 uniqa / 6 luni mai zi ceva , ^%$@^# in ea de tara , ca nu avem demnitatea sa luptam pentru drepturile noastre cum au facut greci si acu ucrainieni , preferam sa stam in casa sa ne uitam la tv cum ne fura guvernul

                          Ma scuzati pentru vocabularul neadecvat forumului

                          Comment


                          • Eu am avut toate masinile asigurate Casco+RCA la ASTRA dar in linii mari, n-am avut probleme cu ei, atunci cand a fost vorba de reparatii au platit cu ceva intarziere si cateva sicane ,dar au platit.

                            Service-urile au si ele destule bube in cap si exemplu cel mai simplu este dat de momentul in care vrei o revopsire a unui element la masina sau intreaga masina ,daca ai casco pretul sare in sus de ordinul zecilor de mii, cand platesti tu din buzunar cu cash ,lucrarea poate fi de ordinul sutelor de lei....
                            "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                            Comment


                            • Zeci de mii poate sa vopsesti un vapor.

                              Un autoturism e ~1500 de euro, cu vopsea normala, nu din aia la 1000$ litrul.

                              Uite ce facea Astra Asigurari cu banii.
                              Doar în ultimii trei ani au fost pompaţi 23 de milioane de euro în România Liberă. ASF controlează aceste împrumuturi nereturnate care, iată, au pus pe butuci societatea Astra. Circa trei milioane de asiguraţi la Astra sunt în pericol să îşi vadă poliţele simple petice de hârtie.

                              Comment


                              • Am sa caut factura prin care la service am revopsit o masina integral pe Casco si-ai sa te minunezi cand ai sa vezi pretul , undeva pe la 3500 euro am calculat eu atunci.
                                "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google