Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Adica, daca te loveste cu masina vreun pensionar, 90% cam stii de la cine va fi RCA-ul pe care ti-l da.

    Comment


    • cred ca in cunrand o sa avem pensionari car4e au cate 3 masini la cat a crescut rca-ul la tineri.eu de la 300 de lei cat plateam aqm 2 ani am ajuns la 1500 de lei pe an.

      daca mai creste rca-ul cred ca e mai convenabil sa apelez la firme rent a car
      Last edited by biancamarius5; 15 November 2014, 20:21. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        Adica, daca te loveste cu masina vreun pensionar, 90% cam stii de la cine va fi RCA-ul pe care ti-l da.
        Intrebarea o sa fie..Ba, esti pensionar??

        O sa dispara asta cu pensionarul..O sa se tina cont doar de varsta,localitate....Pentru 1.4 dacia mi-a iesit 330 ron la City.NU,nu sunt pensionar
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • E vrajeala ca ii rupe doar pe cei sub 30 de ani
          Am peste 30 ani, in aprile am platit 290 lei (12 luni) acum am facut o simulare si ma costa 420 la aceeasi firma (nu am accidente, nimic)

          Comment


          • Originally posted by nicu500 View Post
            E vrajeala ca ii rupe doar pe cei sub 30 de ani
            Am peste 30 ani, in aprile am platit 290 lei (12 luni) acum am facut o simulare si ma costa 420 la aceeasi firma (nu am accidente, nimic)
            pe langa 1500 de lei e foarte bine

            oricum nu stiu ce rost mai are vechimea si acel sistem bonus malus ca la mine nu se vede nimic
            Last edited by biancamarius5; 15 November 2014, 20:47. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by nicu500 View Post
              E vrajeala ca ii rupe doar pe cei sub 30 de ani
              Am peste 30 ani, in aprile am platit 290 lei (12 luni) acum am facut o simulare si ma costa 420 la aceeasi firma (nu am accidente, nimic)
              S-a scumpit periodic RCA-ul, cate putin; ultima parca a fost in octombrie.
              Si eu am platit cu aproximativ 10 lei mai mult, la aceiasi firma, fata de anul trecut.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Adica, daca te loveste cu masina vreun pensionar, 90% cam stii de la cine va fi RCA-ul pe care ti-l da.
                si nu e normal ? tu unde ti-ai face-o, daca ai fi pensionar ?!
                si acum preferam city...

                Comment


                • O sa vad, cand o sa ajung pensionar.
                  Deocamdata vad ca multi pensionari se plang de RCA, de rovinieta, da' bani de benzina cum au frate? Aia e tot cu reducere pentru pensionari?
                  Eu stiu ca daca nu ai bani de masina, circuli cu transportul in comun.

                  Comment


                  • Stii prost. Nu esti JMECHER daca nu mergi cu masina!
                    Ultimul serviciu la care renunti este masina! Renunti la haine, incalzire si geamuri noi! Insa la masina, niciodata.
                    Ce-o sa zica vecinul daca nu te mai vede cu masina? Ca ai saracit? "Cine, eu? BUEI.....Pai tu stii cine sunt IO?"
                    Rezultatul hotiilor este ceea ce vedeti azi, in pretul RCA-ului.
                    Rezultatul smecheriilor in trafic = pret RCA.
                    Rezultatul hotiilor din amiabile = pret RCA
                    Rezultatul hotiilor din sistem = pret RCA!
                    In curand n-o sa ma mearga nici hotia cu "pensioniariatul"!
                    Alternativele sunt urmatoarele:
                    a. RCA pe nume personal
                    b. RCA pe masina + 2 soferi! Iar cand se creeaza accident si nu e niciunul dintre cei 2 soferi declarati, nasol.

                    Comment


                    • dupa modelul UK ? si preturile rca vor fi tot ca acolo ?
                      Stii din surse sigure ca asa va fi ? Si cam cand inseamna curand ?

                      Eu stiu doar ce vad. E greu spre imposibil in Romania sa faci o baza de date comune intre primarii (taxe si impozite locale) si politie si sa vezi ce masini circula fara sa plateasca impozit . E de domeniul SF sa crezi ca se va face o baza de date pentru asigurari de genul masina-sofer + al 2lea sofer .
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Ce legatura are primaria si politia cu organizatiile private?
                        Matale compari o institutie de stat puturoasa cu una care trebuie sa genereze profit?

                        Eu oricum ma duc sa ma culc, ca vorbesc din desene animate.

                        PS: asa ziceau si aia ce credeau ca Pamantul e plat. Surpriza... Nu prea este. Ce ziceam eu de impozit progresiv? S-a adeverit? nu.....

                        Eu vorbesc de mecanisme economice macro! Nu mai cautati sursa din interiorul fenomenelor (acel informator care "stie el, face el, drege el")! "Stii din surse sigure?" Am vazut ca majoritatea cauta "smecheria" asta.
                        Mai pretini si tovarasi: daca arunci o piatra de pe bloc pe masina unuia, ghici ce-o sa se intample! "Stii cumva din surse sigure?" Da!!!! Fizica! Sisteme macroeconimice, dinamica pietei! N-am inventat eu nimic! Doar vad situatii unde se vor aplica principii economice!
                        Cine nu le stie, sa caute "smecheria", respectiv informatorul din sistem!
                        Last edited by Cezar; 16 November 2014, 15:42. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Am 26 ani, Logan 1.5 si acum 3 ani plateam RCA-ul aproximativ 400 pe an, acum 1 an jumate plateam 600 pe an, acum 6 luni am platit 550 lei pe 6 LUNI, luna trecuta ma costa 587 pe 6 luni, acum ma costa 620 tot pe 6 luni. Mentionez ca preturile sunt cele mai ieftine de pe piata. Unde se va ajunge in halul asta. Deocamdata circul cu masina parintilor, a mea se odihneste in parcare de o luna. Strigator la cer ce se intampla la noi in tara cu RCA-urile!
                          sigpic

                          Comment


                          • solutia simpla o pui pe numele tatalui si dai 450 lei pe ani ......si 290 de lei din nou actele .....eu am 29 de ani si am dat in primul an 400 pe 6 luni , apoi 470 pe 6 luni si acuma trebuia sa dau 490 tot pe 6 luni si mam sucit si am reinmatriculat-o ..... loganul abia a facut anul ...in ro ca tanar sa ai masina e greu .... te rup astia cu asigurarile am 10 ani fara dauna :P

                            Comment


                            • Daca nu ti-o permiti, nu mai merge cu ea, HOTULE!
                              Mergi cu transportul in comun!
                              Pentru ca din cauza HOTILOR ca tine, ajung RCA-urile sus!

                              Comment


                              • De ce este Hot ? nu mai are omul voie sa mearga cu masina daca asigurarea nu este pe numele lui ? tu cand ai fost de varsta noastra circulai cu masina avand asigurarea pe numele tau ?
                                Se stie treaba ca cei de varsta mea nu-si permit sa platesca atat de mult pe o asigurare amarata, cu toate ca fiind riscul varstei pana la ora actuala eu personal nu am provocat absolut nici o dauna si am permisul de aproximativ 9 ani , de ce sa platesc nejustificat de mult doar pentru ca sunt in acel prag de varsta cu grad mare de risc ? nu toti tinerii sunt teribilisti pe sosele.
                                Last edited by prometheus; 20 November 2014, 20:38.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google