Accident...cer Sfaturi, Consiliere:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident...cer Sfaturi, Consiliere:(

    imi pare rau ca nu am apucat sa o pun la my ride
    Attached Files

  • #2
    ai de capul meu!!!

    faina masina, imi place, mai ales culoarea

    ceva modificari pe viitor ai in plan?

    lasand gluma la o parte, cam despre ce consiliere ar fi vorba? pare dauna totala toata ziua. ai casco? ia alta si ai grija de ea.

    toate cele bune.

    ps: de cate ori te-ai rasturnat cu ea?

    Comment


    • #3
      Bambucea,bine ca esti tu ok......

      Comment


      • #4
        PARE DAUNA TOTALA TOATA ZIUA ! Daca ai casco o rezolvi ....daca nu ....vindeo pe piese daca mai ai ceva intregi ! daca mai is intregi ceasurile de bord !Serigrafia ma intereseaza ! atunci dami un PM !
        sigpic

        Comment


        • #5
          o sa incep sa vand din ea imediat ce rezolv cu casco...am casco ca e luata pe credit..am casco pe 5 ani. din al 2-lea an e 89% despagubirea...sper sa-mi dea banii....avea 25000 de km...m-am rasturnat de 6 ori cu ea la o viteza de 90 de km la ora...va vine sa credeti sau nu cam asta a fost...cei care au vazut mi-au zis ca de 6 ori m-am dat peste cap..a ramas intr-o parte....motoru inca mergea..ce sa zic...cei care au fost la lansarea dustertului la tulcea m-au vazut bandajat ca misunam si eu p-acolo, nu puteam lipsi) am fugit din spital sa zic asa...ca aia voiau sa ma tina pana marti...dar am semnat si am plecat...nu stiu cum se procedeaza cu casco acum

          Comment


          • #6
            Din cate stiu eu(scuze daca gresesc),daca te va despagubi casco,iti va lua masina si vor incerca ei sa o vanda pentru recuperarea unei parti din banii dati tie.....sper ca nu erai baut.....

            Comment


            • #7
              Sau se poate sa-i lase epava.
              Nasoala treaba
              Bine ca nu au fost victime,asta e cel mai important.
              Numai bine.
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • #8
                Dupa cum arata......DAUNA TOTALA...si nu cred ca se va face masina...ci vei primi banii pt credit inapoi (asta daca ai luat-o cu banii in mana,sau transfer bancar). Stiu alte 2 pers, cu daune toatel (asa ziceau cei de la CASCO), dar masinile lor, aratau muuuuult mai bine decat asta.

                Eu vreau ochiul de pisica de pe bara spate (stanga).

                PS- dupa ce rezolvi cu cei de la daune, si te apuci a vinde piesele ramase intacte din masina, sa pui si preturi si piese.
                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                Comment


                • #9
                  da' cum arata celalalt?...
                  lasand gluma la o parte va trebui sa o pui pe platforma si sa te duci la centrul de constatare daune cel mai apropiat cu polita casco in original si copie si eventual cu acceptul bancii daca polita este cesionata in favoarea lor.
                  Vezi ca va trebui sa achiti in continuare ratele pana se finalizeaza dosarul de dauna.
                  Daca valoarea reparatiilor evaluata de service si acceptata de asigurator nu depaseste 65% din valoarea de dauna totala nu ti se va da dauna totala, chiar daca iti schimba integral caroseria.
                  Bafta!
                  sigpic
                  Ambition 1.5 dc

                  Comment


                  • #10
                    stati asa ca nu am inteles...referitor la partea cu despagubirea...masina e luata prin programul rabla...cu credit si platesc in fiecare luna rata la banca...o sa platesc in continuare..ma gandesc ca e dauna totala...ma duc la asigurator fac cerere sau ce se face... si mai departe ce se intampla...primesc banii sau cum ..am auzit tot felul de variante...si nu mai inteleg nimic... cat despore ce am sa vad din ea o sa fac liste cu tot si preturi...si le dau. vreau ca din banii care ii primesc pe ea de la casco (in caz ca e dauna totala) sa-mi iau una la mana a 2-a si sa platesc in continuare rata la banca normal...nu eram baut..nu beau alcool deloc...

                    Comment


                    • #11
                      e dauna totala masina cu siguranta , n-ai nimic intreg pe ea ,bine ca ai scapat ok .
                      asiguratorul o sa iti achite tot creditul ce il ai la banca in continuare,si daca din valoarea aia de 89% achitarea creditului e mai mica,ar trebui sa iti primesti si banii aia inapoi .
                      Intre timp cat dureaza tot , 2-3 luni ... o sa iti platesti in continuare ratele la banca pentru masina,pana se finalizeaza , apoi iti achita creditul,tu nu primesti banii in mana .Masina mai mult de 500 euro dupa cum arata nu valoreaza )
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #12
                        am inteles..eu credeam ca banii ii voi primii de la cei de la asigurare...iar eu platesc in continuare ratele... e ok dc. platesc ei si dc. mai ramane ceva primesc...tin sa precizez ca masina arata foarta rau insa motorul e ok nu a fost atins...dupa ce m-am rasturnat motorul inca mergea ca eu am invartit cheia in contact si l-am oprit.

                        Comment


                        • #13
                          iti dau bani pe fetele de usi !! daca sunt intregi toate !!! oricand la orice ora probabil ca din aia 89% despagubire vei platii bancii cat a mai ramas din credit
                          Interactive Design Lights & Sound <- click

                          Comment


                          • #14
                            Imi pare rau pentru accident dar iti alta noua....,motoru??1,6??un pret?
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Inarmat cu procesul verbal de constatare mergi la firma de asigurari si cauti departamentul daune.
                              numar secundele

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google