Accident...cer Sfaturi, Consiliere:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pai eu ma gandeam ca astia imi dau banii ..pe despagubire si eu platesc in continuare rata iar de banii aia voiam ceva sh...dar se pare ca nu e asa, voi vedea ce si cum e ok dc. platesc astia banca...o voi vinde pe toate, pe bucati dar dupa ce rezolv cu casco...fetele de usi sunt ok, motorul 1.4 (dupa ce m-am rasturnat, am ramas pe o parte, si motorul inca mergea)

    Comment


    • #17
      am fost si am facut poze la motor...si cati km aveam si am o intrebare, la cum arata masina ca totusi e lovita destul de rau si in fata, ar fi trebuit sa sara airbag-urile?
      Attached Files

      Comment


      • #18
        Airbag-urile sar la accidente frontale.
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • #19
          Se pare ca motoru e intact.
          sigpic
          !

          Comment


          • #20
            despagubire

            Originally posted by Bambucea View Post
            pai eu ma gandeam ca astia imi dau banii ..pe despagubire si eu platesc in continuare rata iar de banii aia voiam ceva sh...dar se pare ca nu e asa, voi vedea ce si cum e ok dc. platesc astia banca...o voi vinde pe toate, pe bucati dar dupa ce rezolv cu casco...fetele de usi sunt ok, motorul 1.4 (dupa ce m-am rasturnat, am ramas pe o parte, si motorul inca mergea)
            Ca unul ce-a trecut ca tine printr-o astfel de ''cascadorie'' iti spun ca nu vwzi nici un ban.Masina se scoate la licitatie se vinde cu cit se vinde firma asiguratoare pune diferenta catre banca unde ai facut creditul auto platesti casco pe tot anul in curs si dupa aia alt credit auto aceleasi formalitati de la inceput.Pe mine ma ajuns reparatia 263 de milioane in 2008.

            Comment


            • #21
              referitor la airbag-uri mi-a zis un baiat de la un service ca ar fi trebuit sa sara...a fost si lovitura frontala...dar nu imi pot da seama.

              pai si eu ce sa inteleg? intr-un fel e ok ca eu din buzunar nu mai scot bani sau cum:-? imi platesc astia banca? nu prea inteleg. (cer scuze ca-s asa mai greu de cap...dar chiar sunt lovit si la cap, am 6 cusaturi...poate si din cauza asta))))

              Comment


              • #22
                deci dai fetele de usi ?
                Interactive Design Lights & Sound <- click

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Bambucea View Post
                  referitor la airbag-uri mi-a zis un baiat de la un service ca ar fi trebuit sa sara...a fost si lovitura frontala...dar nu imi pot da seama.

                  pai si eu ce sa inteleg? intr-un fel e ok ca eu din buzunar nu mai scot bani sau cum:-? imi platesc astia banca? nu prea inteleg. (cer scuze ca-s asa mai greu de cap...dar chiar sunt lovit si la cap, am 6 cusaturi...poate si din cauza asta))))
                  da , asa e procedeul .Pentru ca asigurarea casco este cesionata in favoarea bancii .
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #24
                    ma tot uit la pozele alea si nu imi vine sa cred :| .....bine ca esti tu intreg!

                    Comment


                    • #25
                      Da cam asa se intampla,le dai epava,platesti casco integral pe tot anul,asiguratorul plateste banci restul de credit,daca ai platit un an rate posibil sa mai primesti ceva bani inapoi.Dupa asta te duci la banca si faci un nou dosar de creditare pentru o alta masina logan sau ce vrei tu asta daca mai vrei sa faci credit.

                      Comment


                      • #26
                        o sa va tin la curent cum decurg toate... eu sunt putin sifonat dar ok am stat o noapte in spital dar n-m mai suportat si am plecat pe propria raspundere( ar fi trebuit sa raman de vineri pana marti dar nu am mai vrut) imi pare rau de masina ca ma atasasem foarte mult de ea.

                        Comment


                        • #27
                          masina practic este pachet...
                          nu ne-ai spus exact cum s-a intamplat. te-am vazut la tulcea, esti sifonat, dar la cum arata masina, bine ca ati patit numai atat.
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            pai, era pamant pe sosea probabil de la un tractor care iesise din camp pt. ca se vedeau urme, intr-o curba usoara la stanga, mi-a fugit spatele, am reusit s-o redresez dar deja eram pe contrasens, din fata venea altu, ca sa nu intru in ala sa fie impact frontl l-am evitat, am intrat in sant si m-am dat peste cap, asta a fost....nu-mi amintesc de cate ori m-am rostogolit si cum a fost stiu doar ca masina a ramas pe partea dreapta, motorul inca mergea ca eu l-am oprit (am invartit cheia in contact) aveam capu prins intre stalp (unde e centura) si plafonu indoit, am reusit sa ies dar nu vedeam nimic ca aveam fata plina de sange, am iesit pe geamul portierei din stanga, mi-am dat tricoul jos, m-am sters de sange mi l-am pus in cap timp in care oprise cineva si m-a ajutat, apoi a venit un agent de politie din ciucurova care mi-a luat nr. de tel. si permisu a zis ca le da celor din tulcea, m-a ajutat sa-mi gasesc telefonu ca era aruncat in camp...apoi ambulanta si fuga la spital.

                            am uitat sa preciez nu aveam mai mult de 100...aprox. 90 de km la ora..pt. ca incetinisem deja ca sa pot face virajul.
                            Last edited by Bambucea; 19 April 2010, 11:14.

                            Comment


                            • #29
                              mare norocos esti ca ai scapat cu viata...masina este praf facuta...multumestei lu dumnezeu ca ai scapat!!!!

                              Comment


                              • #30
                                Mult noroc ai avut ca ai ramas in viata!!!
                                Nu mai face asa ceva cu un logan. Nu te omoara V6 de 2,8 litri si tu faci cascadorii cu loganu 1,4?!
                                Cunosti vorba aia cu ingerul pazitor? Nu rula mai repede decat poate zbura ingerul tau pazitor.
                                Si totusi, ca sa fie si ceva pozitiv in acest accident. Putin, putin ma bucur de fiecare data cand dupa un asemenea accident ramane lumea in viata, este in favoarea loganului, ma linisteste ca totusi, nu este o masina slaba si sunt sanse de supravietuire.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google