Accident Grav

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by adonis33 View Post
    Adica ,eu am masina in perfecta stare si ma loveste cel care are asigurare la tine Euroins - iar tu smecher (euroins ) imi oferi mie suma x sa repar masina....pai tati ia tu masina mea (euroinsul suli ) si spalate cu ea pe cap si hai tati cu mine in targ si cumpara-mi tu masina cu km pe care ii am eu la bord ,an de fabricatie ...etc etc
    Lol aceeasi chiestie zice si tata. La fel spusa

    Acum sunt mult mai fericit, stiind ca masina e in service, si pe "maini bune"
    + ca omul a zis ca incearca sa o faca cat mai repede posibil...
    Last edited by maxtel; 8 March 2012, 14:47. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • la banii pe care ti-i ofera, apropiati de valoarea epavei, fie vorba intre noi, du-o la service. daca nu iese calumea, refuzi ridicarea din service si-i pui pe euroinsi sa-si rezolve cu propriul service problemele. si pana se repara corect masina ta, sa-ti dea masina, ca ei te-au directionat la service-ul ala. asigura-te insa ca ei sunt de acord cu service-ul respectiv. asta trebuia facut inainte sa trimiti masina la reparat...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Sa mai ceri si 2 gagici si minim o masa pe zi la restaurant, spune-le ca fara masina nu mai poti alerga dupa femei si nici ciubucuri de-o paine nu mai poti face...

        Comment


        • Vasile, big like !!! Postul cu nr 168 este cireasa thread-ului. ))
          sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

          Comment


          • Originally posted by vasile78 View Post
            Sa mai ceri si 2 gagici si minim o masa pe zi la restaurant, spune-le ca fara masina nu mai poti alerga dupa femei si nici ciubucuri de-o paine nu mai poti face...
            maine la prima ora sunt la ei sa le cer ce mi`se cuvine)

            Comment


            • 72 mil + epava?
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                tie aia ti se pare epava de 200-300 eur ???
                Aia va fi evaluata la minim 700-800 eur
                Originally posted by Cromatic View Post
                Pai sunt f. serios-60% devalorizare+10%epava si tot ar trebui sa mai ia cam 2350E.
                Originally posted by maxtel View Post
                Sa o repar la un service = 96 de milioane
                Pentru Cristi XP-2350Ex4,35=10222,5lei-scuza-ma ca am gresit cu vreo 600lei-poate acum ai inteles ce-am vrut sa spun... atunci.

                Comment


                • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                  72 mil + epava?
                  e glumeam :P normal ca nu accept 72 de milioane si epava.
                  Da orcum nu mai conteaza pentru ca deja am bagat`o in service

                  Comment


                  • puteai sa iei 72 mil si epava, reuseai sa o repari mult mai ieftin, mie nu imi pare rau lovita masina,iar pentru tine sa mergi in continuare cu ea,sa inveti sa conduci etc era numai buna si ramaneai si cu ceva banuti.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • de acord cu , Cristi. Si spun asta pentru ca sunt multi care isi repara masina inregie proprie si le mai raman vreo 4mii de lei.

                      Comment


                      • dar daca e paguba totala si trecuta ca atare, oare nu esti obligat s-o radiezi? intreb ca nu stiu dar mi s-ar parea logic.

                        Comment


                        • Nu trebuie sa radiezi nimic.
                          Fosta mea masina dauna totala, am vazut-o acum ceva zile zburdand pe sosele. Culmea era ca arata si bine, trasa la linie.

                          Comment


                          • pai atunci lasa loc de fraude. nu crezi ? eu daca as fi asigurator as cere dovada de radiere, ca la reinmatriculare.

                            Comment


                            • Nu inteleg de ce e frauda, daca tu iti poti repara masina in regie proprie. Daca e dauna totala trebuie radiata? Pai daca o repar, de ce sa nu circul cu ea?
                              Plus de asta, de ce sa fiu obligat sa-mi repar masina intr-un service "autorizat"?
                              Asiguratorul e acoperit pt ca acum au facut in asa fel incat masinile sa fie evaluate cat mai aproape de ce spune piata, vezi cazul de fata.

                              Comment


                              • pentru ca daca ai pe cineva in interior (un constatator ca si el e roman si a auzit de tunuri) poate da cam orice dauna totala cu poza unei masini identice la care ii pui numerele si scoate bani de la companie. daca "face" o masina pe saptamana... si tu iesi cu masina dupa o luna si zici ca ai reparat-o intre timp. poate ma duc prea departe. desi continui sa spun ca la noi si "hotii" sunt prosti. cate tunuri ar putea da... glumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google