Accident Grav

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Acum urmeaza intrebarea legitima.
    Cat o dura oare sa imi dea banii astia de la euroshit?

    Comment


    • #77
      Originally posted by aleczs View Post
      deci sa inteleg ca la dauna totala asiguratorul te despagubeste cu valoarea masinii valorata in contractul de asigurare + epava ramane la tine?
      Da, am o cunostinta cu caz concret care ulterior a preferat sare pare masina in regie proprie(omu' dispune de bani).

      PS. Cu specificatia ca asta e valabil in general la RCA. Sunt multe masini care se dau dauna totala pe RCA dar pe CASCO ar fi reparabile.
      Last edited by Cromatic; 28 February 2012, 22:19. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #78
        deci , daca rca iti da dauna totala si iti da in mana cei 10000 de lei sa zicem, daca ai casco si e reparabila, ti-o poti repara pe casco? si ramai si cu cei 10000 de la rca ? sau nu am inteles eu bine ?
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • #79
          poi ar fii misto, daca e asa ))

          Comment


          • #80
            Bai ce m-a oftic de masina... m-am gandit iara la ea

            Orcum eu cred ca el m-a vazut dar s-a bagat cu tupeu. Pentru ca imi tot zicea ca am avut eu viteza, desii politistul a spus clar ca am voie 90 pe centura. Nu era unghi mort, nu era zapada, aveam farurile aprinse. Si de ce ar fii acelerat cand eu am incercat sa`l evit tragand de volan la stanga?!
            In fine, aveti grija de masinile voastre si fiti mai atenti ca patiti ca mine si este extrem de urat

            Comment


            • #81
              Originally posted by kubala7 View Post
              deci , daca rca iti da dauna totala si iti da in mana cei 10000 de lei sa zicem, daca ai casco si e reparabila, ti-o poti repara pe casco? si ramai si cu cei 10000 de la rca ? sau nu am inteles eu bine ?
              RCA iti da dauna totala pentru ca ei au valori mai mici pentru valoarea asigurata insa CASCO functie de polita iti poate propune dupa evaluare decontarea unei anumite sume de bani care in realitate se dovedeste mai mica, adica poti primi o suma de bani iar dupa reparatie sa mai ramai cu ceva cash- asta in regie proprie...

              RCA nu mai intra in discutoie in cazul asta, conturile se vor regla intre CASCO si RCA, asta ulterior...
              Last edited by Cromatic; 28 February 2012, 22:44. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #82
                noua ne spui? tu sa fii mai atent. mai ales cand vezi ca urmeaza o intersectie n-o mai tine in 90. ma si mir ca ai avut loc ca pe centura se merge bara la bara..

                eu zic sa te pupi singur ca n-a fost ala cu masina inmatriculata in bulgaria. ca vedeai tu.... adica mai vedeai banii...oha
                Last edited by B997NDL; 28 February 2012, 23:31.

                Comment


                • #83
                  CUI te adresezi?

                  Comment


                  • #84
                    lui maxtel. nu era logic?! zicea mai inainte sa fim atenti cand conducem

                    Comment


                    • #85
                      iti da mai mult de 100 de mil..mie mia dat 150de mil + epava si e mai cheala ca a ta..
                      Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                      Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        iti da mai mult de 100 de mil..mie mia dat 150de mil + epava si e mai cheala ca a ta..
                        Din ce an era masina? Si cati ani vechime avea la data accidentului?

                        Laureate 1.4 din 2005, valoare de despagubire 2208 euro.
                        Din 2006 nu cred ca trece valoare de despagubire de 2500 de euro. Daca vrei si epava, mai scade 700-800 de euro.

                        La dauna totala, rar iesi in castig, fata de valoarea reala a masinii, daca nu reusesti sa vinzi epava pe bucati. Bine, daca ai ce vinde din partile valoroase.

                        Nu va mai luati dupa ce scrie in polita CASCO, esti despagubit pe RCA in cazul de aici.
                        Last edited by mr.K; 29 February 2012, 10:56.

                        Comment


                        • #87
                          scuze,ma bag si eu in vorba.in felul cum arata masina,personal ma indoiesc ca se mai poate repara.sau,ma rog,reparata si vanduta,pt ca la ce mesteri avem noi,masina aia nu va mai fi etansa,nu va mai sta pe cele 4 roti ale ei cum trebuie.parerea mea.

                          Comment


                          • #88
                            sk100it, mai bine nu vorbeai
                            Arata-mi te rog o masina etansa.

                            Sincer sa fiu, sugerez sa iei banii si epava, apoi vinzi tot ce se poate vinde de pe epava, cu banii facuti iei alta masina, si neaparat ii faci casco, daca nu mai vrei surprize cu rahasiguratori d'astia

                            Comment


                            • #89
                              @maxtel - inca mai dai cu presupusul ? nu ai completat in calculatorul ala datele ? vezi exact cat e despagubirea maxima (in ron) pt ca masina e totala mai mult ca sigur . o sa incerce sa-ti dea mai putin , dar sa zici c-ai fost la o firma de avocatura si ti-au zis ca daca Eurojapca nu-ti da atat ii dai in judecata.

                              Originally posted by sk100it View Post
                              scuze,ma bag si eu in vorba.in felul cum arata masina,personal ma indoiesc ca se mai poate repara.sau,ma rog,reparata si vanduta,pt ca la ce mesteri avem noi,masina aia nu va mai fi etansa,nu va mai sta pe cele 4 roti ale ei cum trebuie.parerea mea.
                              iti garantez ca masina iese ca noua. depinde doar de suma , daca se merita. nu stiu ce mesteri ai intalnit tu )
                              Last edited by Costi-bc; 29 February 2012, 13:52. Reason: Automerged Doublepost
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • #90
                                merge reparata ieftin masina ... mai trist cu airbagurile care costa o gramada de bani.
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google