Accident Grav

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    e un calcul in fctie de an si dotari. banuiesc ca era destul de veche daca a luat-o cu 2700.

    Comment


    • #62
      a mea pe contractul de asigurare e valorata la 3020E.
      iar valoarea de noua 8150. in caz de doamne fereste dauna totala ei atata ofera?

      Comment


      • #63
        da. dar scade an de an valoarea. la dauna totala luai 3020. dar daca e peste un an-doi...

        Comment


        • #64
          Azi am fost la euroins astia. Era acolo un gardian de la "nei guard", frate deci omul ala era de nota 10 . Sa vezi ce ne ajuta el pe toti de acolo, ne spunea ce, cum si unde sa complectam foile alea ( CARE ERAU CU GROAZA ! ). Ne facea omu copii de acte gratis... Si cei de la birou mi s-au parut ok. Deci prima impresie a fost bunicica. Dar cand am ajuns la constatator m`a intrebat daca au sarit airbag-urile. I-am zis ca da, iar el a zis ca atunci e foarte probabil sa fie dauna totala. Orcum a ramas sa se duca vineri sa o vada pana atunci nu se poate pronunta cu exactitate.

          Niste poze facut azi cand am revazut masina
          Attached Files

          Comment


          • #65
            Asta s`a intamplat.

            Ps. Au venit cei de la casco pentru celalalt sofer si lui i-au dat dauna totala...
            Attached Files

            Comment


            • #66
              acum e clar.. vina lui

              Comment


              • #67
                Masina e model Laureate din 2006 1.4mpi 59.000km.
                Are urmatoarele dotari:
                -aer conditionat
                -servo-directie
                -geamuri electrice fata
                -oglinzi electrice
                -calculator de bord
                -servo-frana
                -2x airbag
                -proiectoare ceata
                -inchidere centralizata din buton

                Cu astea credeti ca exista posibilitatea, daca este dauna totala, sa-mi dea 2.500 de euro? poate si epava


                Ma scuzati daca pun asa multe intrebari dar nu am trecut niciodata printr-un eveniment asa nasol si vroiam sa stiu si eu cat mai multe... Vroiam sa intreb daca e dauna totala c-am cat de repede imi pot lua banii? Ca fara masina nu prea pot sta.
                Last edited by maxtel; 28 February 2012, 21:35.

                Comment


                • #68
                  La vremea ei masina noua a costat cam 7800 eur.
                  Calculeaza aproximativ deprecierea din link-urile puse de colegi mai inainte sa vezi cam ce iese.
                  Din ce se vede in compartimentul motor e cam dauna totala.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by maxtel View Post

                    Cu astea credeti ca exista posibilitatea, daca este dauna totala, sa-mi dea 2.500 de euro? poate si epava
                    eu mi-am calculat la alianz in vederea unui casco pt laureat dci 70 cp din 2009 (aceleasi dotari ca ale masinii tale) si suma asigurata era 26.000 lei. masica care noua a fost 10500 euro. deci scade mult

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Costi-bc View Post
                      acum am vazut si eu topicul. e totala masina. a mea era mai putin de atat si a fost totala pe casco. ia banii. ti-o repari cu bani putini dupa si iese masina daca ai meseriasi buni...

                      calculeaza tu ce bani iei pe ea si tine-te de capul asiguratorilor
                      http://www.expertasig.ro/evaluare-auto-rca.php

                      in mare mie mi-a dat :
                      Valoare reala
                      [EURO] Despagubire maxima
                      [ROL]
                      2635 8498

                      e greu de reparat bine la banii astia... da-i viteza


                      Daca mi-ar da 260 de milioane vechi, poate sa pastreze si epava...

                      Originally posted by B997NDL View Post
                      eu mi-am calculat la alianz in vederea unui casco pt laureat dci 70 cp din 2009 (aceleasi dotari ca ale masinii tale) si suma asigurata era 26.000 lei. masica care noua a fost 10500 euro. deci scade mult
                      Sii 100 de milioane vechi daca imi da... tot as fii multumit.
                      Last edited by maxtel; 28 February 2012, 21:50. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #71
                        tiam zis ca nu-ti dau. e si mai veche cu 3 ani si motorizare 1,4. epava oricum ramane la ei..stai tu linistit
                        ma refeream la 26000 ca nu-ti dau. 10000 se poate sa iei

                        Comment


                        • #72
                          Ce darnic esti!

                          Asteapta si nu'ti face planuri marete cu Eurodracii astia.
                          Zi merci daca'ti recuperezi cat ai dat pe ea si sa fii tu sanatos!
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by B997NDL View Post
                            tiam zis ca nu-ti dau. e si mai veche cu 3 ani si motorizare 1,4. epava oricum ramane la ei..stai tu linistit
                            ma refeream la 26000 ca nu-ti dau. 10000 se poate sa iei
                            Aiurea... si daca nu-mi convine nici o optiune data de ei, banuiesc ca singurul lucru pe care il pot face e sa-i dau in judecata. Da cine are bani, timp, nervi de judecata... ca eu nu.

                            Poi si aveti idee c-am cat ar dura sa-mi dea blestematii aia de bani?
                            Last edited by maxtel; 28 February 2012, 21:59. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #74
                              Trebuie sa ti se dea valoarea asigurata la momentul accidentului + epava, asta in cazul in care nu se repara masina.

                              Comment


                              • #75
                                deci sa inteleg ca la dauna totala asiguratorul te despagubeste cu valoarea masinii valorata in contractul de asigurare + epava ramane la tine?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google