Accident Cu Dauna Carpatica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by burtosu View Post
    Acum sper ca totul sa fie bine si sa nu apara probleme,gen cojire(cam in cat timp se cojeste o bara prost facuta)rugina la panoul spate etc.
    Verifica daca se vad crapaturi sau spatii intre table,la zonele de imbinare.In mod normal,dupa ce au indreptat,se aplica mastic la zonele de imbinare si toata zona se acopera cu un strat de antifon,dupa care se aplica vopseaua.Daca nu au facut asa,e posibil sa apara probleme in timp.
    La vopsirea barii,daca au respectat pasii recomandati la vopsirea suprafetelor din plastic,expuse la vibratii si intemperii,nu ar trebuii sa fie probleme.Intereseaza-te de garantia lucrarii,ca sint obligati sa dea garantie.Daca apare rugina dupa un an,nu cred ca vrei sa o remediezi pe banii tai.
    Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

    Comment


    • #32
      accident usor asigurare carpatica

      Salut! Ieri(20.06.12) dimineata pe la 7:30 un vecin care parcheaza langa mine a incercar sa iasa din parcare si nu a putut iesi normal, a incercat sa iasa prin gradina din fata blocului si efectuand mai multe manevre, a reusit sa-mi atinga putin masina dupa cum se vede in schema si poza! A incercat sa evite beschetele si masina parcata in fata mea!
      Are asigurare la Carpatica! Azi am fost de am facut dosarul(constat amiabil si alte hartii) si mi s-a spus ca in 5-10 zile o sa fiu anuntat printr-un sms daca mi-a fost sau nu acceptat dosarul!
      Revin cu informatii daca mi-a fost acceptat si cum s-a rezolvat!
      Mi-a prezentat service-urile cu care se deconteaza ei mai usor, dar nu dealerul local Dacia a spus ca merge mai greu! Eu fiind din Braila, dealerul este APAN!
      Si am ales Universal Service de pe Buzaului! Mi s-a spus ca daca se accepta dosarul, aduc masina si urmatoarea zi e gata!

      \

      Attached Files

      Comment


      • #33
        Daca a 2-a zi e gata, o vor vopsi de mantuiala.
        Stratul de filler are nevoie de timp de uscare, abia dupa aia se vopseste, iar se asteapta uscarea, apoi se da lacul.
        Mai putin de 2 zile n-a stat masina mea in service la reprezentanta, cand a fost de vopsit vreun element. Ultima oara am lasat-o marti, miercuri dimineata au inceput lucrul la ea si vineri dimineata m-au sunat sa o ridic dupa amiaza, timp in care ei vor obtine acceptul de plata de la CASCO.

        Comment


        • #34
          Originally posted by adaniel69 View Post
          Salut! Ieri(20.06.12) dimineata pe la 7:30 un vecin care parcheaza langa mine a incercar sa iasa din parcare si nu a putut iesi normal, a incercat sa iasa prin gradina din fata blocului si efectuand mai multe manevre, a reusit sa-mi atinga putin masina dupa cum se vede in schema si poza! A incercat sa evite beschetele si masina parcata in fata mea!
          Are asigurare la Carpatica! Azi am fost de am facut dosarul(constat amiabil si alte hartii) si mi s-a spus ca in 5-10 zile o sa fiu anuntat printr-un sms daca mi-a fost sau nu acceptat dosarul!
          Revin cu informatii daca mi-a fost acceptat si cum s-a rezolvat!
          Mi-a prezentat service-urile cu care se deconteaza ei mai usor, dar nu dealerul local Dacia a spus ca merge mai greu! Eu fiind din Braila, dealerul este APAN!
          Si am ales Universal Service de pe Buzaului! Mi s-a spus ca daca se accepta dosarul, aduc masina si urmatoarea zi e gata!

          \

          nu te duce la universal ca vopsesc prost aia.am vopsit eu o usa la aia mai demult si a fost execrabil.anul trecut am vopsit integral masina pe casco la safe car service braila si am fost foarte multumit.

          Comment


          • #35
            Eu sincer , nu ii inteleg pe astia care isi fac asigurare la CARPATICA , pentru cativa lei.Inteleg ca este criza , dar trebuie sa ne gandim si la cel care este lovit.
            http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

            Comment


            • #36
              Decat sa te gandesti la ce se va intampla cu cel lovit, mai bine si-ar pune fiecare in aplicare conduita preventiva, si nu s-ar baza pe un rahat de asigurare

              Comment


              • #37
                am si eu o problema cu carpaticii. frati-miu a lovit o masina iarna trecuta si saptamana trecuta i-a venit citatie sa se prezinte ca "intervenient fortat" in procesul dintre allianz si carpatica! el avea rca la carpatica si l-a lovit pe unu cu casco la alianz. ala si-a facut masina pe casco la alianz (cu regres pe rca vinovatului) si carpatica n-a vrut sa-i despagubeasca. cine a mai avut cazuti din astea si cum s-au solutionat? de platit nici nu ma gandesc, chiar daca e o suma "mica" - 1900 lei. in concluzie eu mereu i-am spus sa nu-si faca la cel mai eftin si uite ce s-a intamplat! vestea buna e ca citatia e pentru martie 2013, deci timp sa-si pregateasca apararea ar fi

                Comment


                • #38
                  Eu am asigurare la carpatica, si acum o luna l-am lovit pe-un nene...i-am dat asigurarea si a2a zi ne-a chemat la poze etc, dupa 3 zile l-a chemat sa-l programeze la service, si ghici cand a fost programarea? dupa 5 zile. Dupa vreo 2 sapt de la accident l-am sunat pe nene sa-l intreb daca i-au reparat aia masina, pentru ca stiam de aici de la voi care e faza cu carpatica si eram curios...Masina a fost reparata in 3 zile Daune au fost, aripra fata, far,spoiler
                  http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                  Comment


                  • #39
                    ok, daca mai sunt clienti multumiti de carpatica, va rog sa mai scrieti pe aici, not. totusi daca mai exista cazuri ca al meu, va rog sa ma luminati cum ati procedat si daca s-a finalizat in vreun fel cazul vostru. primul pas ar fi o reclamatie la CSA, dupa care o sa vorbim cu un avocat.

                    am citit pe net toata ziua despre astfel de cazuri si am ajuns la o concluzie. nu au cum sa te puna sa platesti in locul societatii, toata chestia e facuta ca sa castige mai mult timp. tu poti sa nici nu te prezinti la proces, dar totusi toata lumea zice ca e mai bine sa depui o intampinare in care sa spui ce s-a intamplat si sa le dai o copie dupa asigurare si sa sustii ca esti asigurat si la revedere. 99% lucrurile se termina cu obligarea carpatinilor sa plateasca daunele. dar in capatinile judecatorilor din romania nu stii niciodata ce se poate afla, de-aia e mai bine sa nu ajungi vreodata la mana lor. si toate astea pentru o dauna de 1900 de lei. astia pur si simplu nu vor sa plateasca. nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla de la 100 de milioane in sus.
                    Last edited by mcornel; 8 September 2012, 20:54. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #40
                      la Roman am vazut ca astia de la Carpatica si-au facut treaba.socrela a dat peste un audi si i-au reparat aluia masina in cateva zile.eu am avut casco la omniasig si m-au sunat dupa doua saptamani.eu reparasem pragul pe banii mei.asa ca depinde si de noroc.
                      Welcome to the Club, We Have Jackets !

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google