Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • radu2008
    replied
    Originally posted by D K G View Post
    daca intarzii cu o luna plata ratelor, ce se intampla?
    Platesti penalizari numai dupa 3 luni vine sa iti ia masina acuma depinde ce finantare ai ,la leasing asa este!

    Leave a comment:


  • Vip3rutzu
    replied
    am terminat de platit acu vreo cateva luni, dar peste vreo luna, ma angajez ca recuperator de creante bancare.. deci faceti economie si platiti-va ratele ca nu vreau sa fiu nevoit sa va iau masina...

    Leave a comment:


  • D K G
    replied
    daca intarzii cu o luna plata ratelor, ce se intampla?

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Daca te tot uiti la bani nu o sa faci nimica!

    Leave a comment:


  • vasile78
    replied
    @ion_daniel esti parlamentar? La mine in casa intra 4000 lei lunar (eu si femeia, nu am copii) si nu pot sa strang nici un ban! Masina cu bani in mana iti iei ori daca ai vreo afacere de preferinta profitabila ori ti-o cumpara mama ca sa iei note buna la facultate! Parerea mea e sa stai pe burta pana strangi bani de o masina... si o sa mergi cu troleul toata viata!!!

    Leave a comment:


  • BeciAcustic
    replied
    e parerea ta personala dar iti si permiti asta e clar daca ai avut ~10.000 euro cash, fiecare cu socoteala lui....

    Leave a comment:


  • ion_daniel
    replied
    E mult mai bine ca sa iti iei un lucru cu banii in mana, ai bani iti iei lucru respectiv nu ai stai pe burta si mai strangi,eu unu nu am luat niciodata un lucru in rate :| cel mai bine este sa iti iei cu banii in mana sa sti ca e lucrul tau...nu m-as incurca , cu banca niciodata!!! (sper sa nu fi "jignit" pe nimeni asta e parerea mea personala)

    Leave a comment:


  • BeciAcustic
    replied
    nu stiam ca scade casco... de ex eu am foaia aceea de la credit cu rata de 698 lei pe toata durata creditului... deci nu vad cum s-ar putea modifica rata de la an la an....

    Leave a comment:


  • mirceammd
    replied
    am o intrebare: vreau sa imi iau un logan (laureate cred) cu credit. e mai bine credit la ei? sau la alta banca ?ma refer doar ca pret,excluzand faptul ca daca faci la ei nu o poti vinde(sau asa am auzit). in prezent oferta include casco gratis in primul an. ce include acest casco? include asigurare in caz de furt sau vandalism? pretul casco mi-a zis un dealer ca e cca 130 lei pe luna...in afara de rata.acest pret creste in timp, in ani?

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    La credit daca nu ai evenimente rutiere scade de la an la an!

    Leave a comment:


  • mirceammd
    replied
    am o intrebare: vreau sa imi iau un logan (laureate cred) cu credit. e mai bine credit la ei? sau la alta banca ?ma refer doar ca pret,excluzand faptul ca daca faci la ei nu o poti vinde(sau asa am auzit). in prezent oferta include casco gratis in primul an. ce include acest casco? include asigurare in caz de furt sau vandalism? pretul casco mi-a zis un dealer ca e cca 130 lei pe luna...in afara de rata.acest pret creste in timp, in ani?

    Leave a comment:


  • adonis33
    replied
    logan mcv 1,6 mpi +gpl decembrie 2007 ;55 000 km.....ultima revizie la 20.000 km si de atunci nu am mai dat pe la DACIA SERVICE.Imi schimb singur uleiul si filtru de aer la fiecare 10.000 km.Am testat toate tipurile de ulei dar cel mai bun ramane Dacia OIL va asigur.Ratele le platesc destul de greu dar deocamdata cei de la IMPULS_Leasing nu zic nimic daca platesc o data la 2-3 luni rata.Cred ca in parcul lor nu mai au loc de masini luate de la cei care nu mai pot plati ratele asa ca......mai bine te lasa sa platesti cand poti decat sa mai aduca o masina in curte.Cred ca masinile mai vechi de 2-3 ani cu greu isi vor mai gasi clienti in urmatori 10 ani,daca nu cumva vor ramane pe vecie in muzeul crizei economice ......

    Leave a comment:


  • petcu romulus
    replied
    auto nesti nu va oblig sa cumparati consumabiilele de la noi pret manopera 120 lei acuma daca o fi pe ora tehnologica sau altfel voi reveni ulei 10-40 mobil semisintetic magazin vitan mai scump,110lei filtru ulei 19 lei,filtru aer 42 lei = garnitura buson aia cred ca a fost gratis filtrele origine total 170lei

    ma obligau intre ghilimele astia de la meridian sa fac asig. oblig. la omniasig masina in leasing pers. juridica 11oo lei apoi am intrebat da alte firme nu aveti aveau bcr, bta diferenta e la bani bcr-720 lei bta- 540 dar nu aveau chitantier la bta am facut la bcr

    intre timp am descoperit ca am cumparat mercedes nu logan la mercedes intra 9 litri de ulei si nici chiar patronii nu fac revizia la mercedes

    cu ratele greu in aceeasi luna ;rata 700lei+ asigurare casco400lei;+asigurare obligatorie[ au cerut 11oo; am dat 740+ revizie anuala [au cerut 1100, m-am dus la nesti nu vreau sa fac reclama, cerut 120 lei+ ulei si filtre 170 cumparate de la magazin pt. ca cel de acolo mi-a zis ca nu ma poate obliga sa cumpar de la magazinul lor [fair play]
    Last edited by petcu romulus; 18 May 2009, 23:07. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • adimrv
    replied
    Mai greu pt ca e euro mai mare.

    Leave a comment:


  • petcu romulus
    replied
    greu frate mai ales la meridian

    auzi revizie logan 1,4 gpl 9000km 1100 lei destia noi

    prima intrebare cit costa? este normal ca sa intrebi si sa ti sa raspunda dar, nu credeti ca ar trebuii sa schimbatii si filtrele gpl? normal se schimba la 20000km nu la o revizie anuala da cit costa cit uleiul si filtrele si man revizie
    Last edited by petcu romulus; 18 May 2009, 22:33. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google