Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Midnighte
    replied
    Originally posted by edwardmihail View Post
    De diesel mi e frică prin ce am trecut eu cu fostul logan dci nu doresc la nimeni
    Daca vorbesti de injectoare, sunt altele acum. Si s-a rezolvat acea problema. E o "mica" diferenta ( pe langa cea vizuala si evidenta ) intre generatia acutala de la Dacia si generatiile precedente...

    Leave a comment:


  • micutzu666
    replied
    Iti da reducerea lunii.Altceva ca si bani nu vezi.Poate o alarma..numere rosii etc.

    Leave a comment:


  • edwardmihail
    replied
    Salut,aveți idee cam cât trebuie avansul la un logan MCV nou cu GPL nici chel dar nici Full opțiuni?De diesel mi e frică prin ce am trecut eu cu fostul logan dci nu doresc la nimeni,mă gândesc să îl achiziționez prin Leasing pe firmă,pot întreba de reduceri de preț ceva vreo ofertă sau să încerc să iau una de drive test poate reușesc să o scot la bani mai buni?

    Leave a comment:


  • adicata2003
    replied
    Multuesc mult. Acum caut o ofeta buna de casco, pentru ca mi-a expirat odata cu rata.

    Leave a comment:


  • Ampt
    replied
    Să fie într-un ceas bun şi să te bucuri în continuare de maşină.

    Leave a comment:


  • adicata2003
    replied
    Luna asta am achitat în avans toata suma. Abia acum pot spune ca sunt 100% posesorul unui logan MCV.

    Leave a comment:


  • LOOOL
    replied
    Bine ca ai rezolvat

    Leave a comment:


  • rontz_rontz
    replied
    Originally posted by PCH View Post
    Ma bucur ca ai rezolvat! Multa sanatate!
    Multumesc din suflet asemeni si tie...

    Originally posted by Cromatic View Post
    rontz_rontz, ca idee pentru viitor, contractul se reziliaza automat daca timp de 90 de zile consecutive nu se inregistreaza nici-o plata in sistem .
    Multumesc sper sa nu mai trec prin asta mai am doar cateva luni si gataaaaaaaaaaaaaaaa .O zi minunata.
    Last edited by rontz_rontz; 23 September 2013, 12:35. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    rontz_rontz, ca idee pentru viitor, contractul se reziliaza automat daca timp de 90 de zile consecutive nu se inregistreaza nici-o plata in sistem .

    Leave a comment:


  • PCH
    replied
    Ma bucur ca ai rezolvat! Multa sanatate!

    Leave a comment:


  • rontz_rontz
    replied
    Originally posted by Cezar View Post
    Deci in curand ai 2 facturi restante. Bag-o intr-un garaj, pune-i cheia si du-te de plateste facturile.
    Si mie mi se pare strigator la cer faptul ca nu ti-ai platit o factura din 20.07, de aproape 2 luni.
    multumesc pentru sfat...esti foarte amabil insa asa ca subiect de discutie nu am platit factura restanta din luna iulie caci mi-am pierdut tatal si era mult mai importanta sanatatea lui decat o masina...insa acum mi-am facut griji pt mama ca pe ea o mai am...Multumesc tuturor am platit totul acum sunt la zi.Doamne ajuta .

    Leave a comment:


  • Octavian
    replied
    Pai da, sunt vigilenti, acu metodele nu le mai discutam.

    Dar daca nu o poti tine in garaj (trebuie sa circuli) si iti faci griji pt parinti, ia bani imprumut si achita factura restanta.

    In 6 ani nu am intarziat la plata, o sg data nu stiu ce au facut aia la banca de nu s-a confirmat OP-ul si s-a trimis adresa acasa, m-a sunat tata-meu disperat ca de ce nu vorbesc daca n-am bani, ca acu' se duce si plateste el, crize )

    Leave a comment:


  • Cezar
    replied
    Deci in curand ai 2 facturi restante. Bag-o intr-un garaj, pune-i cheia si du-te de plateste facturile.
    Si mie mi se pare strigator la cer faptul ca nu ti-ai platit o factura din 20.07, de aproape 2 luni.

    Leave a comment:


  • rontz_rontz
    replied
    Eu stiu ca ei daca vor o pot ridica insa conform a ceea ce scrie in contract trebuie reziliat contractul si te anunta printr-o notificare unde sa duci masina,iar in caz ca tu nu conformezi atunci vin ei.Factura mea restanta este din 20.07 2013 chai asa dupa doar o factura neplatita caci cea de pe august are scadenta acum pe 10.09 pot face asta?Mi se pare strigator la cer sa pierd masina doar pt ca ei nu mai pot astepta 7 zile.Nici nu mai stiu ce sa fac,sincer nu imi este de mine ci de mama mea care daca se trezeste cu astia pe cap o sa fie o promblema.Este bolnava.

    Leave a comment:


  • Cezar
    replied
    Originally posted by sci_fi_ro View Post
    Cel mai fain ar fi să o pitiţi bine într-un garaj!
    Cât despre faza cu onorariul avocatului, o consultaţie nu costă mai mult de 50 de lei, iar eu mă îndoiesc că o rată la leasing are acestă valoare.
    Poate in Galati si un avocat slab.
    In Bucuresti, un firma are un onorariu de 200 euro, sau e gratuita daca prezinti interes ca si client.
    Sau, un avocat bun sub 400 lei nu vorbeste cu tine.
    Poti gasi si cu 100 lei, dar numai dupa sfaturile aluia sa nu te iei.

    Originally posted by rontz_rontz View Post
    Multumesc tuturor pentru incurajare...am gasit in contract unde scrie cum pot lua ei masina : IN CAZ DE NEEXECUTARE A OBLIGATIILOR SALE DE CATRE UTILIZATOR,FINANTATORUL POATE FOLOSI MIJLOACE PROPRII PENTRU LUAREA IN POSESIE A AUTOVEHICULUI IN TEMEIUL ART LEGII 99/1999.ACEASTA PREVEDERE POATE FI UTILIZATA CA O ALTERNATIVA LA TREVEDERILE ART 17.1 DE MAI SUS SI IN MASURA IN CARE INTR-UN CAZ DE NEXECUTARE UTILIZATORUL NU SE CONFORMEAZA CERERII DE RESTITUIRE EMISE DE FINANTATOR POTRIVIT ART 16.1AL PREZENTULUI ACT.....Deci vor putea sa ia masina numai dupa ce vor rezilia contractul si ma vor instiinta din cate am inteles.Eu voi rezolva cu plata vineri sper sa nu am surprize pana atunci.Multumesc din nou,o seara frumoasa.
    Si stii tu ca nu ti-au trimis cerere?
    Cum procedeaza firma in cazul asta:
    - iti pune instiintarea la Posta, si apoi va astepta cat este stipulat de catre Posta ca poate trimite instiintarea (nu foloseste curier sau recomandate, decat in cazul in care vrea ca tu sa platesti).
    - tu n-ai intrat in posesia cererii lor, pt ca n-a ajuns la tine. Sau poate a ajuns, insa mai tarziu.

    Sfatul meu: plateste repede masina, ca daca vor sa ti-o ia, te lasa fara.
    Last edited by Cezar; 6 September 2013, 12:06. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google