Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci in curand ai 2 facturi restante. Bag-o intr-un garaj, pune-i cheia si du-te de plateste facturile.
    Si mie mi se pare strigator la cer faptul ca nu ti-ai platit o factura din 20.07, de aproape 2 luni.

    Comment


    • Pai da, sunt vigilenti, acu metodele nu le mai discutam.

      Dar daca nu o poti tine in garaj (trebuie sa circuli) si iti faci griji pt parinti, ia bani imprumut si achita factura restanta.

      In 6 ani nu am intarziat la plata, o sg data nu stiu ce au facut aia la banca de nu s-a confirmat OP-ul si s-a trimis adresa acasa, m-a sunat tata-meu disperat ca de ce nu vorbesc daca n-am bani, ca acu' se duce si plateste el, crize )

      Comment


      • Originally posted by Cezar View Post
        Deci in curand ai 2 facturi restante. Bag-o intr-un garaj, pune-i cheia si du-te de plateste facturile.
        Si mie mi se pare strigator la cer faptul ca nu ti-ai platit o factura din 20.07, de aproape 2 luni.
        multumesc pentru sfat...esti foarte amabil insa asa ca subiect de discutie nu am platit factura restanta din luna iulie caci mi-am pierdut tatal si era mult mai importanta sanatatea lui decat o masina...insa acum mi-am facut griji pt mama ca pe ea o mai am...Multumesc tuturor am platit totul acum sunt la zi.Doamne ajuta .

        Comment


        • Ma bucur ca ai rezolvat! Multa sanatate!

          Comment


          • rontz_rontz, ca idee pentru viitor, contractul se reziliaza automat daca timp de 90 de zile consecutive nu se inregistreaza nici-o plata in sistem .

            Comment


            • Originally posted by PCH View Post
              Ma bucur ca ai rezolvat! Multa sanatate!
              Multumesc din suflet asemeni si tie...

              Originally posted by Cromatic View Post
              rontz_rontz, ca idee pentru viitor, contractul se reziliaza automat daca timp de 90 de zile consecutive nu se inregistreaza nici-o plata in sistem .
              Multumesc sper sa nu mai trec prin asta mai am doar cateva luni si gataaaaaaaaaaaaaaaa .O zi minunata.
              Last edited by rontz_rontz; 23 September 2013, 12:35. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Bine ca ai rezolvat

                Comment


                • Luna asta am achitat în avans toata suma. Abia acum pot spune ca sunt 100% posesorul unui logan MCV.

                  Comment


                  • Să fie într-un ceas bun şi să te bucuri în continuare de maşină.

                    Comment


                    • Multuesc mult. Acum caut o ofeta buna de casco, pentru ca mi-a expirat odata cu rata.

                      Comment


                      • Salut,aveți idee cam cât trebuie avansul la un logan MCV nou cu GPL nici chel dar nici Full opțiuni?De diesel mi e frică prin ce am trecut eu cu fostul logan dci nu doresc la nimeni,mă gândesc să îl achiziționez prin Leasing pe firmă,pot întreba de reduceri de preț ceva vreo ofertă sau să încerc să iau una de drive test poate reușesc să o scot la bani mai buni?

                        Comment


                        • Iti da reducerea lunii.Altceva ca si bani nu vezi.Poate o alarma..numere rosii etc.
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Originally posted by edwardmihail View Post
                            De diesel mi e frică prin ce am trecut eu cu fostul logan dci nu doresc la nimeni
                            Daca vorbesti de injectoare, sunt altele acum. Si s-a rezolvat acea problema. E o "mica" diferenta ( pe langa cea vizuala si evidenta ) intre generatia acutala de la Dacia si generatiile precedente...

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google