Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    pai daca e 790 de lei e bine ca si eu tot pe zece ani vreau sa fac .....dar daca ai rata 3 mil pe luna e mai mult decat arata aia pe site ca am facut si eu o configuratie la preferece si rata era mai mica... oricum mersi mult pt informatii o sa vad eu ce fac la banca.

    Comment


    • #32
      1.5 DCI am primit mesaju mersi mult de tot sunt foarte tari siteurile aleacred ca o sa incerc la alpha bank un credit pt nevoi personale ....rata e cam aceeasi e super tare

      Comment


      • #33
        Eu am luat prestige cu airbaguri laterale,vopsea metalizata si garantie pe 3 ani pt care dau lunar pe 10 ani 380 ron.Am platit la banca(BRD) 2150 euro din care doar 1700 a fost avansul masinii,restul comisionul bancii de acordare credit plus nu mai stiu ce taxa.Casco a fost facut la omniasig(au oferta acum cu primele 3 luni gratis),ma costa 11 mil pe an si platesc o data la 3 luni la banca pe langa rata inca 270 ron.Apropo masina a costat 10550 euro.

        Comment


        • #34
          stai...ca mai vine si taxa de prima inmatriculare
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #35
            Dap am auzit ca la actuala metoda de calcul dau 650 lei ca sa o inmatriculez

            Comment


            • #36
              Anu trecut mi-am luat ambiance 1.4 pe 10 ani fara avans prin brd
              am platit un comision de 900 ron la acordarea creditului
              bonus garantia extinsa+prima rata trimestriala de casco in fiecare an o plateste banca
              acu platesc rata 293ron+10ron+0,5euro
              10ron ceva comision
              0,5 euro şpagă
              in primul an rata trimestrialade casco 208 ron
              acu ii 187ron
              cam asta ar fi...daca am omis ceva revin cu edit
              http://www.danasoft.com/sig/ovidiucionca.jpg

              Comment


              • #37
                Eu mi-am luat in nov. 2006 un Laureate Plus, credit la BRD, avans zero, pe 10 ani, 490 RON/luna cu tot cu CASCO. Zic ca nu e mult...dar acum depinde de veniturile pe care se scoti in fiecare luna. Acum e bine, da Doamne asa sa ramana sau mai bine!

                Comment


                • #38
                  Eu am luat un MCV prin leasing. Am prins oferta cu 3 rate gratuie. Masina costa 11500 euro, dar dupa 4 ani de leasing platesc 14800, cu tot cu casco. Rata pe luna este de 210 euro, dar avansul a fost 2000 euro, iar ultima rata e tot 2000 euro. In prima luna m`am saturat sa ma tot duc la banca sa depun bani...am primit fff multe facturi, in valoare totala de aprox 25 milioane (asigurare obligatorie, inmatriculare, ultima rata de casco...shi mai erau cateva). Acu astept sa se mai miscoreze euro, sa ajunga vreo 2 lei... Ma gandesc deja la ultima rata...2000 euro...park am fost nebun atunci. Cre k la urmatoarea masina (logan suv sper) o sa iau un credit de la banca.

                  Comment


                  • #39
                    Pentru persoanele fizice este mai avantajos creditul auto. Pentru S.C. este mai avantajos Leasing-ul. Iar despre Casco te obliga banca la creditul auto (creditul de nevoi personale te usuca)
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by andrei_drist
                      Dap am auzit ca la actuala metoda de calcul dau 650 lei ca sa o inmatriculez
                      Da pentru ca hotul-sef(statul roman) calculeaza taxa la cursul din octombrie 2006 (asa au facut legea cei de la MF)
                      Daca pierde statul procesul cu UE ne restituie taxa de prima inmatriculare cum s-a intimplat la unguri?
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #41
                        poate
                        dar ati notat seria si nr. facturii de la terzorerie ca originalul ramine la politie cind depui dosarul pt. numere si daca nu sti seria si nr. o sa zica ca nu iti dau bani inapoi. ca doar suntem romani

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by gabriel
                          poate
                          dar ati notat seria si nr. facturii de la terzorerie ca originalul ramine la politie cind depui dosarul pt. numere si daca nu sti seria si nr. o sa zica ca nu iti dau bani inapoi. ca doar suntem romani
                          Mi-am facut copii xerox la factura si la toate documentele.
                          Off topic: ca functionar la stat va sfatuiesc sa va faceti copii la toate documentele pe care le depuneti la o institutie.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #43
                            Si eu va sfatuiesc nu aruncatii nimic!
                            Am primit un telefon de-la RCI Leasing ca sunt in urma cu ratele,atentie ianuarie,februarie si aprilie 2007 neplatite ,martie si luna mai sunt platite.
                            Eu bineinteles sunt cu facturile la zii.Am scanat cele 3 ordine de plata si am trimis prin mail la o doamna de acolo,inca nu am primit raspuns.
                            Ma suna dupa 6 luni de-la prima factura?)Sau nu stiu ce au in ograda lor.

                            Comment


                            • #44
                              te suna dupa ce iti ia masina din strada pentru neplata...
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • #45
                                pt cei ce au casco la asiban prin brd va sfatuiesc sa cereti extrasul de cont dupa fiecare rata+casco platita sa fiti siguri ca ajung banii la casco
                                E nesatisfacuta...vrea viteza mai multa...vrea sa atinga 100 in mai putin de 1 secunda

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google