Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in ultimi 5 ani de exemplu nu am simtit ca s-or devalorizat , tu ai scris ca ai luat pe 10 ani , noi nu aveam de unde sa stim ca o sa platesti mai repede sau cand expira termenu , eu ma refeream ca ii mult pe 10 ani si dobanda ii mult mai mare decat daca ai lua pe un timp mai mic !
    Mereu superiori unui sat cu caini si oi

    Comment


    • Originally posted by Lucianitos View Post
      in ultimi 5 ani de exemplu nu am simtit ca s-or devalorizat , tu ai scris ca ai luat pe 10 ani , noi nu aveam de unde sa stim ca o sa platesti mai repede sau cand expira termenu , eu ma refeream ca ii mult pe 10 ani si dobanda ii mult mai mare decat daca ai lua pe un timp mai mic !
      imi pare rau ca nu ai simtit tu, dar eu am simtit de acum 2 ani si ceva.... am si exemple, dar le tin pt mine! :P oricum, normal ca e mult, ca o platesti mai mult cu cat termenul e mai mare, e si normal, insa rata lunara e mai mica si asta imi convine. ti-am spus, ca peste 10 ani o sa o platesc dublu, nu ma intereseaza. important e ca imi convine rata.
      daca strangeam din... si o plateam in 5 ani si dadeam 8-9 mil pe luna, eram mort.... asa inca traiesc!
      1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

      Comment


      • nu mai dati "quote" la postul anterior!
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • MCV 1,5 dci 85 caluti Laureate Abs + aer , fara metalizata =12250 eur => 800 ron/ luna, din care 120 casco. Creditul e facut la BRD si trag ei banii din cardul nevestei. La inceput am platit vreo 1700 ron comision si prima rata de casco pe care il platesc lunar.
          Ma scot un pic cu consumul la jumatate fata de break 1410.

          Comment


          • csebalyn : cine o dat ?
            Mereu superiori unui sat cu caini si oi

            Comment


            • anubis nou : zine si noua pe ce perioada de timp ai luat masina , cat ai dat avans ????
              Mereu superiori unui sat cu caini si oi

              Comment


              • se stiu ei si tu de ce postezi consecutiv? ai 10 minute sa editezi un post...las-o'ncolo...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Scuze, am uitat.
                  Avans zero, perioada 6 ani si 11 luni!!! De la 7 ani cresteau dobanzile.

                  Comment


                  • asa cat ai dobanda ??
                    Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                    Comment


                    • dar zi si tu cat dai pe masina, daca e in rate, pe cat timp, cu ce dobanda, chiar sunt curios....
                      1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                      Comment


                      • huzzy1981: daca erai atent acelasi lucru lam intrebat si eu pe om :|
                        Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                        Comment


                        • iar tu daca erai atent, ai fi vazut ca eu pe tine te-am intrebat, nu pe el!
                          1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                          Comment


                          • daca erai atent si te uitai cu o pagina in urma nu mai intrebai ! sau tu intrebi numa sa iti faci posturi ?
                            Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                            Comment


                            • mai lasa-ma, ca m-am cam saturat de discutii de astea aiurea....
                              o sa caut pe google sa vad poate gasesc...
                              hai sa vb despre chestii importante, nu prostii....
                              1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                              Comment


                              • nu trebuie sa cauti pe google , uitate pe pagina 5 si ai acolo tot ce te intereseaza
                                Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google