Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am credit auto e cel mai bun am dat 5000 lei avans si pe luna dau 330 iar la 3 luni cu casco inca 200 lei asa ca e foarte bine. dobanda e fixa asa ca nu am probleme dar mai am 8 ani de plata

    Comment


    • la mine s-au dus 2 ani. mai am 8 cu 550ron/lună.credit 8800EUR. la cec nevoi personale. am prins binișor....dacă pot să zic așa. rată fixă.
      sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

      Comment


      • Mama...Ce citesc.Nici eu nu am dat avans.Am facut rate pe 7 ani,au trecut 2, si in fiecare luna platesc 500 RON,cateodata 490,480...Dar am platit si 520 cel mai mult.Masina a costat 9150E.
        Mi se pare ca platiti foarte mult.Dar vorba ta,traim in Romania...
        sigpic

        Comment


        • este foarte greu, mai ales daca vrei masina noua, merita incercat cu una SH (eu am investit in masina un Matiz + 1500euro), asa am achizitionat un logan cu 18000Km(reali). Toate masinile le tin maxim doi ani, pun diferenta si iese alta. Mi se pare usor asa, ...

          Comment


          • am achizitionat un Logan in iulie 2009, ma descurc bine cu ratele, slava Domnului!
            498 ron/luna pe 7 ani, credit auto la BRD rata fixa in lei.

            Comment


            • In 2007 mi-am luat masina prin dealer - credit in lei cu rata fixa prin brd. Platesc lunar 465ron cu tot cu casco. Cand am stat 6 luni acasa fara munca si fara somaj a fost greu, acum cand lucrez, lucrez o luna intreaga ca sa-mi platesc rata la masina si restu is bani de benzina si este greu si acum Cand mi-am luat masina am avut exact triplu salariului de acum.
              Mai am 8 ani din credit, sper sa o pot achita mai repede.

              Comment


              • eu am masina din aprilie 2008 in leasing.a ajuns aprox 12800euro.avans 4000euro.o platesc in 4 ani cam 300 euro pe luna.am platit 2 ani si mai am 2.in ultima vreme cam greu platesc ratele.dar asta e.
                numai bine

                Comment


                • eu am luato in iunie 2008 cu 7200 euro,bineintles in rate pe o perioada de 4 ani jumate.rata lunara este 550 ron rata fixa plus casco care il platesc din 3 in 3 luni de 310 ron.

                  Comment


                  • Astazi am primit factura de plata integrala la masina(leasing) iar spatamana viitoare achit ultima rata !

                    Comment


                    • se pot face plati anticipate la leasing ? sa zic mai am 4 ani de rata si 4500 euro de plata. pot plati 2000 si sa se recalculeze rata dupa suma ramasa ?

                      Comment


                      • cel mai bine adresezi intrebarea asta firmei de leasing

                        Comment


                        • Eu am rate la ea pe 7 ani, si abia au trecut 2 si ceva.....(in august -3). Luna asta nu am platit, si nici nu stiu cum,sau daca voi putea plati si luna viitoare, mai ales ca luna viitoare am si rata la casco. Se poate discuta oare cu banca, cand sunt cazurile astea (somer)?
                          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                          Comment


                          • @radu2008- Bine ca scapi de leasing! Si felicitari ca ti-ai luat o masina cu dotari.
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • marx da se poate , eu am avut contract pe 4 ani cu avans 50% si acuma am mai platit restul de 2100 euro cat urma sa dau in urmatori 2 ani!
                              Gusi am strans cureaua si am adunat bani dar in locuinta nu am investit nimica in cei 2 ani cat am avut rate!

                              Comment


                              • Eu am cumparat in februarie 2008 cu credit pe 4 ani. Am dat avans 30% si asa imprumutul a ajuns la 24200RON (pe vremea acea Euro era 3,6) Am avut noroc pentru ca am luat creditul in lei si cu dobinda fixa. Mai am inca doi ani dar daca totul merge bine pina la toamna platesc totul si scap de datorie.

                                Daca asi cumpara azi masine tot cu credit in lei asi cumpara pentru ca nici salarul nu primesc euro (din pacate).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google