Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re

    Originally posted by Seba View Post
    dom'le, gresalile se plateste
    ps: lasa ca se poate si mai mult, gen 640ron/luna +105ron/luna casco...
    Cand nu era "criza" asta toata lumea isi lua cate 2-3 masini,plasme,telefoane,mobila prin casa...Acum trebuie sa le trageti fratilor...Cunosc pe cineva care se plimba cu 3 masini si statea cu toata familia (adeca 4 persoane) intr-o garsoniera inchiriata!) acu` a ramas fara toate,merge pe jos sau cu autobuzul...cred ca si in al 2 lea caz nu isi cumpara bilet ca nu are bani !
    Eu unul mai am 2 ani de platit la a mea dar eu platesc aprox 450 ron cu tot cu casco si nu resimt prea mult!
    Snobia se plateste!

    Comment


    • din pacate ma ajutat dumnezeu si parintii si am luat masina cu banii jos ca altfel pe vremea asta de criza si la salariile pe care le avem cred ca mi lua banca masina
      SRF TARGOVISTE

      Comment


      • eu am luat-o in iunie 2006, prin BRD fara avans, a costat 7250 E. rata era de 315 Ron / luna + 270 Ron era Casco odata la 3 luni.
        in 2008 am pus 12.000 Ron la banca si mi-a scazut rata la 270 Ron / luna in care este inclus si Casco ; asa mai merge ...
        deviza Logan Club - Aici toti suntem prieteni !

        Comment


        • Buna ,felicitarile mele voua celor care v-ati descurcat.Eu din pacate nu reusesc sa mai fac fata si cred ca voi pierde masina.Au facturat acum si a treia rata de leasing ,nici nu stiu ce ma asteapta dar cred ca vor venii dupa ea.Din cauza asta sunt la pamant,ca voi ramane fara ce imi este mai drag.In doua trei zile o voi platii pe cea mai veche factura,dar stie cineva cand trebuie sa returnezi masina daca nu ai platit?Nu de alta dar ca sa stiu daca mai am vreo sansa.Multumesc ,bravo celor care fac fata.

          Comment


          • De cand ai masina si cat ai de platit pe luna?
            Intalniri Logan Club Constanta:
            In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
            Ptr detalii : 0723.955.045

            Comment


            • sandero 2008 varianta laureate pret 9300 cu garantie extinsa ..pe 5 ani..cat e leasingul.avans..parca 1500 euroi..in primul an plateam vreo 800 ROn...acum am ajuns la 930 pe luna include asigurarea de viata si casco.....si cand ma gandesc ca mai am 3 ani.....
              sandero 1.4 owner

              Comment


              • Originally posted by BeciAcustic View Post
                De cand ai masina si cat ai de platit pe luna?
                uff,o am de doi ani si am facut un leasing pe 6 ani,au mai ramas 4 ani si am de dat pe luna 189 euro cu tot cu casco.Pretul ei a fost de 8950 euro ,este un Laureate 1.6 mpi.Sper sa reusesc sa platesc ceva,ca iubesc masina asta.

                Comment


                • cam mare rata aia..189 euro cu tot cu casco inca 4 ani.
                  poate reusesti sa platesti sa nu fi in urma cu mai mult de 2 facturi. deja de la a 3-a factura restanta ti se rezilieaza contractul , apoi vor trimite o firma de recuperari si isi vor lua bunul finantat, in speta masina ta.
                  succes , sper sa scrii aici ca esti la zi cu ratele in curand .

                  Comment


                  • Doamne ce fericit sunt daca intram si eu in rate dupa cum merge acum piata cred ca nu mai dormeam noaptea. Scump foarte scump cand ma gandesc ca mai platesti inca o masina si pe deasupra nu mai dormi bine noaptea si iti tragi de la gura pentru niste fiare care ruginesc cum sunt masinile noastre (dacia), rau.
                    Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                    Comment


                    • RATA 81 EURO/LUNA(CU CASCO INCLUS) TIMP DE 10 ANI. Valoarea masinii 5900 euro.
                      Am dat dacia break+3000 lei(prog.rabla 2009)
                      O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                      Comment


                      • salut

                        am si eu un logan iar in ultimul timp mi a crescut rata substantial si nu stiu daca o voi putea pastra,am deja 3 luni neplatite...ce se intampla daca vine firma d recuperari sa o ridice,trebuie sa mai platesc ceva?...nu stiu restanta sau vreo alta taxa pt reziliere a contractului d leasing??multumesc

                        Comment


                        • eu multumesc lui Dumnezeu nu ma plang...rata scade de la an la an ( cu putin dar scade) si dau pe luna 550 ron cu tot cu casco..sper in 2 ani s`o platesc toata sa`mi iau de`o grija cu ratele
                          masina luata in 2007 prin brd credit auto fara avans cu pret total de 10700 euro

                          Comment


                          • pentru cei care au probleme cu ratele la banci, se poate face o refeinantare, in cazul in care dobanda pe care o platiti e mai mare decat dobanda actuala pentru creditele noi. fratele meu a facut asta si i-a scazut rata cam cu 30%, deci e avantajos. faceti ceva intrebari pe la banci.

                            Comment


                            • am incercat si cu refinantare si nu au fost de acord cei de la leasing..stie cineva c se intampla dak mi o ridica?...ms

                              Comment


                              • Eh, pai ce sa se intample...?Ramai si fara masina si fara banii dati si gata!
                                Citeste atent contractul pe care l-ai semnat cu ei.Imposibil sa nu faca referire la o asemnea situatie.
                                Am mai citit pe un alt forum ca daca nu platesti 2 luni...trebuie sa te astepti sa nu iti mai gasesti masina la locul ei...
                                Cand e vorba de bani, toti suntem de aceasi religie...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google