Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am credit nevoi personale si am luat masina in euro ,acum e mai scump........
    sigpic #

    Comment


    • Eu cred ca e gresit titlul: io platesc rata la banca, nu la masina In euro am luat si eu, da iau salariul in lei
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • da asta numi place cumperi masina in euro dar platesti in lei.
        sigpic #

        Comment


        • de asta am optat eu pt creditul in lei cu rata fixa. macar nu ma doare capul de cursul euro. asta cu euro este o gaselnita comerciala. vad persoane care nici acum nu s-au obisnuit cu leul nou si la 10 ron spunt tot 100 mii lei. daca intrebi pe cineva rapid cati roni inseamna un miliard de lei vechi nu stie sa raspunda, dar daca il intrebi cati euro, sa vedeti ca va raspunde imediat. ar trebi introdus mai devreme euro in tara noastra pt ca imediat ne acomodam. deja la tv, in ziare la anunturi, vad numai preturi in euro. preturi in lei mai vezi doar la seminte si gume de mestecat. probabil ca.... da mai bine in euro, ca tranzactiile se fac in 99% din cazuri tot in lei.
          sigpic

          Comment


          • Lasa vere,ca si asa e vraijte in tara asta,daca o sa trecem la euro nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi... la ce salarii de mizerie avem noi.

            Comment


            • o sa trecem la euro cand loganurile noastre vor fi achitate deja de 10 ani
              pana una alta, ca sa fiu ontopic, ma gandesc ca o sa ma descurc cu rata de 720ron/luna timp de 7 ani...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • eu am luat loganu pe leasing acum se fac 2 ani , mai am 2 ani de platit insa m-am saturat pana peste cap , la inceput a fost ok insa de la o vreme te saruti , oricum masina in rate nu-mi mai iau mai bine astept pana am cash sau iau ceva in ce ma pot incadra cu suma cash .
                ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

                Comment


                • inca e bine

                  Eu am rata 450 RON la "bestia" mea asa ca deocamdata no problems.

                  Am credit de nevoi personale in lei.

                  Creditul in euro e vrajeala mare la cat a crescut euro.

                  Iar leasingul pe persoana fizica e teapa curata. Dupa ce ca ii imbogatesti pe aia de la banca si de la asigurari cu obligativitatea CASCO, te poti trezi si fara bani si fara masina in caz ca ai cateva luni fara servici sau alte probleme.
                  Logan GPL 1.4

                  Comment


                  • Si eu am leasing si am tot 2 ani mai am inca 2 de plata cam 8000 ron la cusul de acuma la anul am de gand sa o platesc daca sunt sanatos dar nu stiu cand este euro jos,cand am luat masina euro era 3,3 acuma 4,3 a crescut rata simtitor si la credit daca nu platesti iti i-a masina casco sa sti ca este bun dar asiburarea RCA este teroare !

                    Comment


                    • Originally posted by Seba View Post
                      o sa trecem la euro cand loganurile noastre vor fi achitate deja de 10 ani
                      pana una alta, ca sa fiu ontopic, ma gandesc ca o sa ma descurc cu rata de 720ron/luna timp de 7 ani...
                      Exista sansa sa trecem la euro mult mai repede decat ne asteptam...si nu ca avem economie, ci pentru ca o sa dam "faliment". Vezi Bulgaria cand a avut colaps acum ani de zile si cum au fost trecuti pe marci o perioada de timp de Consiliul Monetar...si sa vezi ce misto e cand iei cu un salariu in lei, vre-o 2 paini si un ou timp de 6 luni minim. Oricum sansa de redresare la noi nu mai este...decat sa intervina o "forta" externa...o "persoana" tertza, etc.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • eu am 190 de euro pe luna asa ca ..............GRAV

                        Comment


                        • @Seba:de ce asa de scump?
                          sigpic

                          Comment


                          • pt ca n-am dat avans. si pt ca asteasunt dobanzile la credite pe timp de criza. in loc sa scada, cresc...doar traim in romania, nu vad care e problema...tara de hoti si handicapati...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Daca ai credit in euro...ai mare grija...daca ai in lei, e mai ok....deocamdata
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • eu ce sa zic,va doresc sa fiti sanatosi si sa treaca luna fara sa simtiti rata la masina.si bineinteles multi km fara evenimente neplacute

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google