Ce Masina Ati Lua Cu 10.000 Euro ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Corvette la 10 mii de euro nu vrea nimeni?
    Eu unul daca as trai in USA mi-as lua un Corvette C5. Pe la noi e cam 15.000 de euro, in USA cam 10.000 $. Faina viata de american.

    Comment


    • si cu consumul ce faci?

      eu in 10.000E as lua tot un logan.
      il am pe actualul de 4 ani si nu a dezamagit .
      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        Corvette la 10 mii de euro nu vrea nimeni?
        Eu unul daca as trai in USA mi-as lua un Corvette C5. Pe la noi e cam 15.000 de euro, in USA cam 10.000 $. Faina viata de american.
        @razvan05 Consumul nu m-ar interesa prea mult daca as locui unde am bolduit. Ar mai pune-o unchiu' Sam de vreun razboi si facem rost de gasoline.

        Comment


        • Stai linistit ca nu e asa mare consumul la Corvette daca mergi normal si culmea e ca, poti merge si normal cu masina aia. Nu se incinge sau ia foc ca un Ferarri. MULT mai mult consuma un motor european de litraj mare.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • In schimb, impozitul la un Corvette in Romania e de o nesimtire stratosferica. Tara bananiera, ce sa-i faci, totul e pe dos. Impozitul pe o ditamai casa/vila poate fi de cateva sute de lei pe an daca e situata intr-o localitate fara statut de oras, dar pentru un masina cu motor mare dai 1000 de euro impozit. Aaaa, masina e lux, viloanta e strictul necesar de 32 de camere, pentru o familie cu 2 copii.

            Comment


            • 4200 de lei/an, impozit, plateam in 2008 la Corvette 5.7l. Acum am inteles ca e undeva la 8000 lei/an. Ce-ti doresc eu tie, dulce Romanie
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • In 5 ani de impozit la Corvette iesea un Logan nou. Ce tara dom'le.
                Am vazut vara trecuta 2 Corvette decapotabile C06 cred, superbe, pe drum de munte. Dar, cu numere straine, de Germania mi s-a parut. Cred ca cei cu masinile plateau taxe marisoare, dar probabil nu la fel de mari ca in Romania, sau oricum, relativ mici raportate la venitul mediu.
                Last edited by mr.K; 27 April 2011, 16:01.

                Comment


                • Nu vreau sa ma gandesc ce masina iti poti lua din USA, cu 10.000 oiro. O cunostinta si-a luat un Chrysler C300 cu 38.000 euro, pret de factura desi, daca il comanda din State (NOU), cu tot cu transport si vama, iesea la 24.000 euro. Plus inmatricularea si ii mai ramaneau bani de taxe si combustibil, cativa ani.
                  Acolo se poate, in Europa NU. D-aia mor eu pe astia.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • 2100 lei pt un motor de 3000 cmc.
                    Pt unul de 5000+ sare de 100 de mil.

                    Comment


                    • am gasit ceva interesant. asta vreau sa o iau. are un vecin una buna abandonata . se prezinta bine fara rugina. e chiar tzipla.
                      e un 1.6 16v 109 ( in 1985 are 109 cai mai mult ca loganu in 2011 dar sa trecem peste ) si are 1050 kg
                      - sper sa o pot lua si sa pun motorul v6 2000 156 cai.
                      - in germania cred ca se dau moca. iata totu la cateva sute de euro

                      Comment


                      • cred ca asa ceva am vazut una in iasi. prea frumoasa !

                        ps: nu am vazut exact ce marca era , dar ceva asemanator :P

                        pps: ce taxe/aigurari/inmatriculari ai la ea ?
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • Din cate stiu eu la masinile de epoca nu se platesc taxe , daca gresesc sa ma corecteze cineva

                          Comment


                          • stati stati stati o secunda v am dat link ul gresit. defapt nu am cum sa va dau link ulpentru ca nu il vad.

                            asta e masina Alfa Romeo 75 1.6 16v 109 cai

                            http://www.metacafe.com/watch/345908...mazing_engine/ 3.0 v6 se aude criminal
                            Last edited by alessandro; 28 April 2011, 17:03.

                            Comment


                            • cam asa arata masina. sper sa imi iasa combinatia sa ii dau 100e pe ea
                              Attached Files

                              Comment


                              • Chiar ma gandeam ca vreo vreo masina de epoca.
                                Alfa aia e frumoasa si cam atat. Pentru a circula cu ea zilnic trebuie sa fii pregatit cu un buget de reparatii. Ce folos ca dai 100 de euro pe ea daca reparatiile sunt dese? Ca sa stii in ce te bagi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google