Ce Masina Ati Lua Cu 10.000 Euro ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dau un cpoy-paste unei parti dintr-un post pe care l-am pus pe "oferte s-h". scuzati dublul post dar mi se pare interesant ce am citit asta ca vbeam de masini premium sau nu... asta era bun pt "logan vs hyundai i 30" dar s-a inchis.

    "ma uitam in auto-bild (9-22 februarie, cel cu noul A3 rosu pe coperta) si era topul calitatii 2010 intocmit de auto-bild germania
    locul 1. hyundai 2. honda 3.audi, mazda si toyota locul 13. ford, kia, opel, vw. ultimele locuri : 17. renault 18. citroen, fiat 20. peugeot unde sunt 2-3 masini la egalitate sareau locurile urmatoare."

    Comment


    • Francezii au unele masini reusite, anumite modele la anumite marci, in rest fac croissant-uri.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • ma uitam in auto-bild
        Can-can-ul presei auto din Germania. Daca ajuns Hyundai standard de fiabilitate, cred ca toti trebuie sa ii copie.
        Fiabilitatea astea globala pe marca e vax albina, conteaza clasamentele pe modele.

        Comment


        • avem si noi auto-expert si auto-show, niste referinte in materie de articole tehnice si gramatica, un fel de menstruatie a presei auto, apar o data pe luna si-ti dau dureri de cap daca le citesti
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Can-can-ul presei auto din Germania. Daca ajuns Hyundai standard de fiabilitate, cred ca toti trebuie sa ii copie.
            Fiabilitatea astea globala pe marca e vax albina, conteaza clasamentele pe modele.
            bine, atunci luam ADAC unde loganul era pe locul 4 din coada si peugeot 407 era dupa el?! sau nu mai credem pe nimeni? "toti e prosti si numai baietii de pe forum cunoaste realitatea" ? si chiar cred ca hyundai e fiabila, daca passatul 2,0 tdi a ajuns de rasul curcilor si golful are probleme. daca pun nemtii audi pe 3 si vw pe 13..... atunci care mai sunt fiabile?!

            Comment


            • japonezele. aia e ok in topul lor. faptul ca-n testele adac si autobild nemtoaicele sunt inaintea frantuzoaicelor si-n tari ca italia, spania, franta, belgia, frantuzoaicele sunt cu exceptia mercedes-ului si a porsche peste nemtoaice, mie-mi miroase a lucru dubas. nu stii pe care sa-i crewzi. insa, in ambele cazuri, singurul lucru sigur e ca atata timp cat in amble variante japonezele sunt in fata,alea sunt chiar fiabile.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • adica numai merc si porsche sunt peste frantuzoaice?! sa fim seriosi. cand au sustinut ei asta? nu cred ca au atata tupeu. Cezar are c5 si nu cred ca poate sustine ca e peste bmw. desi el poate orice... eu nu cred ca sufera comparatie. mai ales renault..
                testele alea se fac pe rand. iau o masina si merg cu ea 100.000 km dupa care o desfac bucatele ca sa vada uzura si noteaza daca au schimbat ceva. in penultimul era cinque cento si i-au schimbat motorul la 55.000.

                adica sunt costienti aia de la merc de valoarea bmw-ului si nu sunt francezii? de aia e concurenta directa intre ei : merc-bmw. scoate unul ceva, vine si celalalt..

                dupa mine si audi e peste franceze. de vw nu discut pt ca e o masina pt popor. desi golf gti sau r 32....
                Last edited by B997NDL; 26 February 2012, 22:17. Reason: Automerged Doublepost

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google