Noua Sau Second-hand?Credit,Leasing Sau Cash ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Intotdeauna exista o limita pana unde poti sa scazi pretul unui produs.

    Din pacate in Romania se obisnuieste sa se scada pretul produsului....mai ales de cei care fac evaziunea fiscala, nu platesc tva-ul,functioneaza si importa produse pe firme fantoma etc etc ...si astfel practica preturi foarte mici fata de cei care platesc taxe si impozite si sunt corecti.

    Incet incet ANAF-ul va opri aceasta "smecherie Made in Romania"

    Apropo de evaziune ,incepand de la 01.01.2013 de cand se aplica timbrul de mediu in centralizatorul ANAF exista o rubrica speciala unde se va centraliza cererile pentru obtinerea adeverintei pt plata sau recuperarea taxei de poluare + rubrica de la cine s-a cumparat masina ,ca atare probabil intr-o zi fiscul ii va intreba pe "smecheri" care aduc din UE masini sau cumpara si vinde masini pe PF din RO de ce schimba masinile ca chilotei amantelor .....si probabil ii va obliga la plata retroactiva a TVA si-a impozitelor pe vre-o 5-6 ani....Sa vezi vaiete,suparare si proteste al celor mai subtili samsari de masini care au crezut ca le va tine jucaria toata viata asemeni samsarilor de terenuri si apartamente care acum vre-o 10 ani credeau ca sunt baieti destepti cand vand pe PF respectivele cladiri si terenuri......
    Last edited by 77sky; 10 January 2014, 23:16.
    "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

    Comment


    • #47
      Originally posted by adonis33 View Post
      Cum sa vinzi un Logan din 2006-2007-2008 intretinut si 100.000 km cu 2000 euro ,cand un Opel Astra din 1995-1998 cu 250.000 km reali dar modificati la 100.000 km se vinde cu 2500 e ?!
      astea-s fabulatii. o astra f 95-98 e maxim 1000 de euro fara taxa platita. cu taxa 1500 maxim. loganuri cu 1500 fara taxa gasesti multe, cu 2000 il alegi intretinut si cu istoric service. ca mai sunt unii "plecati deacasa" care cer pe masini cat cred ei e partea a 2a. cer , dar nu prea gasesc gaste care sa dea banii astia.

      Important pentru orice afacere e sa vinzi produs la pretul pietei sau putin mai jos, asta daca vrei ca afacerea sa mearga.
      unii nu inteleg asta.
      care nu isi vand masina acum o vor face peste 3 ani la acelasi pret
      tu ti-ai lua alta masina si pe asta veche ai trage-o pe dreapta si va sta , va valora la fel ?
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • #48
        Mai sa fie ! Vreau si eu vre-o 10 buc LOGAN MCV la 1500 e din 2007-2008 si vre-o 10 buc avand aceiasi ani cu taxa platita ,istoric service, dotari full si pana in 100.000 km !

        Astept ofertele tale pe PM si sunt dispus sa-ti ofer 50 e pentru fiecare masina cumparata !
        Last edited by 77sky; 10 January 2014, 23:16.
        "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

        Comment


        • #49
          Eu l-am dat cu 2150, din noiembrie 2006, vopsea originala.
          sigpic

          Comment


          • #50
            Cine a zis ceva de mcv sau de full? Si daca is 2006 nu-i bine? Ca asa se pronunta lumea.
            Si poftim exemplu.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • #51
              Bine uite accept sa fie orice logan cu /sau fara sa fie full sa fie berlina sau MCV dar sa aiba istoric ,unic proprietar si masini cu si fara taxa !

              Hai sa vedem daca cineva a vandut masina intre 1500 e si 2000 cum zici tu.

              E OK acum, nu?

              Hai sa vedem !

              Originally posted by MihaiiahiM View Post
              Eu l-am dat cu 2150, din noiembrie 2006, vopsea originala.
              Ok. @MihaiiahiM deci tu esti primul care nu te incadrezi in 1500 e .
              Hai sa vedem cat de bine apreciaza colegul nostru @Costi-bc pretul Loganului si daca eu ma incadrez la ceea ce a afirmat el ;

              - "ca mai sunt unii "plecati deacasa" care cer pe masini cat cred ei e partea a 2a. cer , dar nu prea gasesc gaste care sa dea banii astia".
              Last edited by 77sky; 10 January 2014, 23:19. Reason: Automerged Doublepost
              "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

              Comment


              • #52
                Mihaiiahim cand l-ai vandut?
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • #53
                  decembrie 2012. Nu aveam taxa platita.
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Si noul proprietar l-a trecut pe numele lui fara taxa. @ adonis-intelegi aluzia? Asta pe langa faptul ca a mai ruginit , pardon imbatranit un an ...

                    Si eu am logan 1.6 mpi+gpl full din 2005. Is constient ca nu iau 1500 de euro pe el si cumparatorul sa plateasca 1500 taxa , asa ca ramane al meu. Probabil va ajunge in dezmembrari cu 5-600 de euro. Altfel as lua banii si mi-as lua ceva mai nou.
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • #55
                      Tu ai zis ca cei care cer mai mult de 1500 e pe logan sunt "plecati de acasa" , pai nu te supara noi vorbim aici de masini din 2007 hai sa zic si 2006 iar tu ai fost usor neatent pentru ca vorbeam de MCV dar nu-i bai in fond este o discutie ceva mai ''dura'' dar colegiala ...la fel ma ratoiesc si cu colegul meu de echipaj cand vine vorba de economie la motorina+ imparteala dupa o cursa externa asa ca ...sunt obisnuit sin-n fond n-avem nimic de impartit fiecare isi poate sustine parerea cu argumente pro sau contra....

                      Te rog, NU mai cita postul anterior (QUOTE); e logic carui post ii raspunzi!
                      Last edited by 77sky; 10 January 2014, 23:20.
                      "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                      Comment


                      • #56
                        Asta-i ideea. Clar un mcv 2008 full cu taxa sare de 2000 spre 4000. Asta-i pretul pietii si daca ne convine le vindem , daca nu ramanem cu ele.
                        Si cand am zid de 'plecati deacasa' nu ma refeream la dvs care desigur calculati cu atentie preturile , ci la aia cu opeluri astra din 95 98 care vor 2500 ...
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by adonis33 View Post
                          Mai sa fie ! Vreau si eu vre-o 10 buc LOGAN MCV la 1500 e din 2007-2008 si vre-o 10 buc avand aceiasi ani cu taxa platita ,istoric service, dotari full si pana in 100.000 km !

                          Astept ofertele tale pe PM si sunt dispus sa-ti ofer 50 e pentru fiecare masina cumparata !
                          A vandut Albalact parcul auto integral ! 1000-1200 euro /bucata !Acum cu 100.000 km rulati nu ai sa gasesti !
                          La pachet !
                          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                          N-ai fost pe faza !!

                          Comment


                          • #58
                            A fost o dicutie usor contradictorie si-n gluma...iti dai seama ca nici un om cu mintea sanatoasa nu poate cumpara 20 buc Logan second-hand ...Nu stiu ce-ar face cu ele pe praful asta...Vorbeam de pret pt logan in special MCV....Eu am 5 buc dar foarte probabil vandute la pachet n-am sa le dau sub 4000 euro si asta doar ca avans la alte 6 buc noi...
                            "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                            Comment


                            • #59
                              Aratati-mi voi un MCV, cu taxa platita, sub 4 000 Eur, si-l cumpar pe loc!
                              Exclus 1,4, pentru ca la motorizarea asta nu-i masina, e roaba...

                              Comment


                              • #60
                                Vreo 23 de bucati ai aici. Ei, acum nu le cumpara pe toate, mai lasa si pentru altii cateva...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google