RCA Mai Scump La Leasing?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • prae2orian
    replied
    RCI Leasing cu Omniasig

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Si la ce firma ai asigurarea si la cine ai contractul de leasing?
    Last edited by radu2008; 16 February 2010, 22:11.

    Leave a comment:


  • prae2orian
    replied
    Culmea ca nu e. Am citit-o de la cap la coada de mai multe ori. E valabila din martie 2010 pana in martie 2011. Nici mie nu-mi prea vine sa cred, mai ales ca anul trecut am dat mai mult. E drept ca pe contractul de leasing apare tatal meu care are 50 de ani si poate au introdus astia normativa aia cu gradul de periculozitate care scade odata cu varsta. Daca ar sti astia ca de fapt eu conduc masina...!!

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Sa nu fie numai pe 6 luni la ce firma ai asigurarea ca nu are cum sa fie asa ieftina la persoana juridica!

    Leave a comment:


  • prae2orian
    replied
    Din ce am citit in aceasta sectiune m-a cam luat groaza. Am un MCV luat in leasing, sunt in al doilea an si asteptam cu tremur de maini asigurarea pe 2010. Astazi a venit si nu mica mi-a fost mirarea cand am vazut ca valoarea e de 660 RON. Masina e de 1.6 16v. Acum nu stiu ce sa cred, au gresit astia cu RCA-ul sau sa ma consider norocos? Precizez deasemenea ca anul trecut mi-a venit 750 RON. De unde oare scaderea aceasta spectaculoasa?

    Leave a comment:


  • serban24
    replied
    salut

    nikum daca ai masina luata in leasing de la RCI nu prea ai ce face pt ca aia nu au lasat cam nici o portita de scapare, credema am consultat un jurist, un broker si un avocat si degeaba..... doar sunat la ei si explicata situatia dar eu m-am lovit de o nesimtire si o impertinenta a proastelor de la RCI de nu am mai vazut asa ceva.........(ce va sfatuiesc data viitoare nu mai semnati nimic fara a citii cum trebuie contractul, valabil si pt mine ca am fost un mare prost )
    a si inca ceva va anunt o veste proasta sa va asteptati cei care au la RCI masina sa va vina o asigurare cam de la 1300-1500 lei/an

    Leave a comment:


  • Iulian
    replied
    Hehe, e belea cu leasingu' asta si cu rca-ul. Eu am masina in leasig, PJ, anul trecut in martie am platit rca-ul 800 si un pic lei. Anu' asta sigur va sari de 1400 lei. Si da.. e tot la omniasig. Dar..acum o saptamana mi-am schimbat spoiler spate pe casco (care casco e tot la ei), cost total 1400 lei. Peste 3 saptamani merg la service sa ridic spoileru' "vechI" (care l-am agatat un pic, se poate repara). Intentionez in urmatoarea luna sa merg sa-mi fac pe casco si spoiler fata, care-i lovit in partea dreapta, mi-a sarit o piatra de la o masina ce rula in fata mea. Si uite asa, cu ambele spoliere "vechi" sper sa scot asigurarea RCA undeva la jumatate.
    Numai bine, fetele!

    Leave a comment:


  • nikum33
    replied
    Ce impact am avut eu de la 620 la 970...am zis ca au gresit aia .....am crezut ca au asigurat toata reteaua cu asigurarea mea...am sunat m-au lamurit..am platit dar akum vreau sa consult si un jurist sa vedem daca pot face ceva, pentru ca in contract nu prea se scrie mare lucru de RCA

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Inseamna ca sunt eu dezinformat!

    Leave a comment:


  • nikum33
    replied
    Nu este adevarat....proprietar este tot Persoana juridica.....la omiasig asigurarea este le fel si pe PF si PJ in leasing.Am vrut eu sa TREC MASINA DE PE FIRMA PE P.FIZICA....SI AIA A ZIS CA ASIGURAREA ESTE ACEIASI
    Last edited by nikum33; 9 February 2010, 22:37.

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Pe numele firma nu in leasing ca la persoane juridice care au masina pe numele lor este mai ieftina asigurarea !
    Daca rezolvi ceva sa ma anunti si pe mine!

    Leave a comment:


  • nikum33
    replied
    E naspa ..dar trebuie sa incerc sa fac ceva.
    LA un BMW 3300 Disel pe firma este 800ron......

    problema este ca firma de leasing si cea de asigurare (broker) este aceiasi forma RCI LEASING
    Last edited by nikum33; 9 February 2010, 22:32. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Asa am zis si eu dar nu merge sa o faci tu personal de ex.eu am sunat la leasing si le-am zis ca mi-am facut asigurare (dar nu am facut le-am zis numai sa vad ce spun)si ca cea trimisa de ei nu o plastesc si au zis ca o plateste firma de leasing si pana la urma tot trebuie sa o platesc si ca cel care a facut asigurarea m-a prostit nu a vazut ce scria in talon si sa ma duc sa imi dea bani inapoi!

    Leave a comment:


  • nikum33
    replied
    Din cate am citit aici cred ca eu sunt mai in paguba.
    Am platit in primul an 620 rom
    A-l doilea an 970
    Anul asta ..habar nu am...dar cred ca foarte mult, masina este pe firma..sunt tepari mari cei de la Omniasig

    anul asta fiind in august 2010...cred ca nu o platesc...sa vedem ce se intampla
    Imi fac singur...apoi o sa vedem...atat timp cat imi platesc ratele la timp.
    Last edited by nikum33; 9 February 2010, 22:19. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Omniasig este cea mai scumpa companie de asigurari sa te astepti sa vina mult RCA-ul pana in 1000 ron o sa vina sigur!

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google