RCA Mai Scump La Leasing?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • adyxzz
    replied
    sal

    normal ca e mai mult pe leasing firma fiind persoana juridica, eu platesc 600ron adic am platit la Omniasig dupa ce am citit aici vad ca e destul de bine ma intreb cat o sa fie in octombrie anul asta sper ca nu mai mult de 800ron ca nu am chef, numai bine!

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Eu m-am uitat pe pe net la firma unde am eu asigurarea si este 900 ron la unita alte firme sunt mai nesimtite la ptet!

    Leave a comment:


  • Loganu
    replied
    vreo 12-13

    Leave a comment:


  • ionutv2007
    replied
    eu am un logan de 1.6 anul trecut am platit 807 Ron masina este luata in leasing Poi anul asta oare cat va fi?

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Peste 3 luni ma astept sa vina asigurarea 1000 ron+rata la masina=faliment o luna!
    La leasing asigurarea se poate face pe 6 luni?

    Leave a comment:


  • vali007
    replied
    Din cate am inteles la masinile in leasing nu se aplica sistemul bonus-malus.

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    La leasing nu se aplica nimic.

    Cine-si ia masina in leasing anul asta sa puna si 1500 euro deoparte pentru taxe, taxulete si alte biruri care vin dupa achizitionarea masinii.

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Sa vedeti acuma asigurare scumpa la noi care avem masina in leasing la noi se aplica respectiva reducere daca nu am avut daune in decurs la 2 ani jumate?

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Foarte scump astia de la omniasig sunt mari nesimtiti daca la anu in luna mai o sa fie suma aceasta pe care ai dat-o tu la rca cazul meu Unita anul acesta am platit 700 ron o sa fac un efort sa o platesc integral masina!

    Leave a comment:


  • bubu_vasile
    replied
    deci la 1,6 8v leasing persoana juridica, RCA la Omniasig (prin RCI) cu incepere din octombrie 2009 pretul 1119 RON. mi-a venit acum 1 saptamana factura si alaltaieri hartia.

    Problema nu vine doar de la omniasig ci in mod sigur de la RCI. Pot sa bag mana in foc ca e politica de jumulire a RCI-stilor acum ca le-au scazut vanzarile trag si pielea de pe clientii actuali. Mie la toate daunele Omniasigul mi s-au comportant ok, nu am de ce sa ma plang, insa cand vad facturile ce vin de la RCI imi vine sa ii bag prin tot felul de locuri "ascunse". Recalculari la recalculari, adaosuri si comisioane ... etc. Totul cu + desigur.

    Leave a comment:


  • Fane
    replied
    E mult, da' dupa ce citisem p-aici ma ateptam la mai mult, de aia si senzatia ca am scapat usor.

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Si nu este mult 800 si ron fata de 450 ron cat este la persoana fizica, pe un an de persoana juridica faci rca pe 2 ani la persoana fizica??

    Leave a comment:


  • Fane
    replied
    Originally posted by Cromatic View Post
    Din 16 iulie se scumpeste RCA-ul cu 30%. Cred ca la 1,4 prin OMNIASIG persoana juridica se va plati ~1200Ron.Pentru celelalte motorizari nici nu vreau sa ma gandesc cat va fi.
    Nu e chiar asa.
    Mie mi-a venit rca-ul 835 lei cu valabilitate din 24 septembrie.
    Masina e in leasing RCI, asigurarea la Omniasig.

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Am vazut ca colegul broker care se ocupa de asigurari a zis ca se poate face rca la pret de persoana fizica la cei cu masina in leasing ,daca sunam la leasing si le zicem ca am facut rca noi si sa nu il mai trimita eu sunt curios ce o sa zica ??

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Firma omniasig este foarte lacoma dar te are la mana si nu ai ce face!

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google