RCA Mai Scump La Leasing?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cromatic
    replied
    Din 16 iulie se scumpeste RCA-ul cu 30%. Cred ca la 1,4 prin OMNIASIG persoana juridica se va plati ~1200Ron.Pentru celelalte motorizari nici nu vreau sa ma gandesc cat va fi.

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    La RCI nu. RCA-ul si CASCO sunt facute de firma de leasing la aceeasi Societate de asigurari si au anumite conventii cu acestia.

    Uite ce scrie in contract la art.9:
    "9.2.1 Utilizatorul este de acord ca Brockerul sa incheie o asigurare CASCO cu S.C. OMNIASIG........." Deci, prin semnarea contractului de leasing financiar mi-am dat si acest acord.Puteam sa nu fiu de acord dar in cazul asta nu mai puteam achizitiona masina.


    Ca fapt divers, am coleg la servici cu Skoda Octavia luata prin Porsche Leasing si are RCA-ul mai mic decat al meu.
    Last edited by Cromatic; 24 June 2009, 22:32.

    Leave a comment:


  • Octavian
    replied
    Pe perioada leasingului, se poate schimba asiguratorul? (RCA)

    Leave a comment:


  • NextLevel
    replied
    Originally posted by radu2008 View Post
    Eu am avut de ales intre unita si omniasig ,u nu ai avut de ales?
    ba da ..l fel ..dar am ales omniasig ca am asigurare de viata la unita si aia imi incaseaza odata la 2-3 ani niste sume ft ft mici si initial nu i-am crezut seriosi si de aia am ales omniashit

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Crezi ca se gandesc la asta ,lor sa le iasa bani ca este obligaroriu sa faci RCA esti obligat prin contract si te au la mana!

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    Eu nu stiu de ce OMNIASIG adopta politica asta de preturi, practic ei nu fac altceva decat sa-si taie craca de sub picioare si sa-si piarda toti clientii.

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Eu am avut de ales intre unita si omniasig ,u nu ai avut de ales?

    Leave a comment:


  • NextLevel
    replied
    Originally posted by radu2008 View Post
    Omniasig este cea mai nesimtita firma de asigurare ma bucur ca nu am ales-o si am ales una mai ieftina cun este unita eu am platit in mai 706 ron !
    asa-i chiar ai fost ft ft inspirat cand ai ales unita...aia de la omniasig sa-si cumpere medicamente de banii care-i incaseaza

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Omniasig este cea mai nesimtita firma de asigurare ma bucur ca nu am ales-o si am ales una mai ieftina cun este unita eu am platit in mai 706 ron !

    Leave a comment:


  • VIS87
    replied
    Acum:
    BCR ASIGURARI 729.60 RON
    OMNIASIG 1 081.50 RON
    UNITA 715.35 RON
    ARDAF 723.90 RON
    ASTRA UNIQA 780.00 RON
    EUROINS (Asitrans) 816.00 RON
    CARPATICA 666.90 RON
    ABC ASIGURARI 714.00 RON

    In august cand ma intereseaza pe mine:
    BCR ASIGURARI 752.40 RON
    OMNIASIG 1 096.50 RON
    UNITA 732.45 RON
    ARDAF 735.30 RON
    ASTRA UNIQA 804.00 RON
    EUROINS (Asitrans) 816.00 RON
    CARPATICA 678.30 RON
    ABC ASIGURARI 726.00 RON

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Conteaza si la ce firma faci asigurarea!

    Leave a comment:


  • NextLevel
    replied
    Originally posted by VIS87 View Post
    Care stie c-am cat e acum asigurarea (rca) la leasing la motor 1.6? Daca se scumpeste cu 40% sigur sare de 1000 lei!

    1044 lei era inainte de scumpire la 1.6 pers fiz...acum sare spre 14:-s

    Leave a comment:


  • VIS87
    replied
    Care stie c-am cat e acum asigurarea (rca) la leasing la motor 1.6? Daca se scumpeste cu 40% sigur sare de 1000 lei!

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Am auzit la tv ca de luna ce vine asigurarile s-au scumpit cu pana 40%,noi cei care avem leasing ce ne face la asa preturi?

    Leave a comment:


  • radu2008
    replied
    Sper ca pana la anul in luma mai cand expira asigurarea RCA sa platesca masina!

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google