RCA Mai Scump La Leasing?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Cromatic View Post
    La un an, tinand cont ca cei mai multi fac si revizia adunata cu noua factura RCA plus rata propriu-zisa plus rata CASCO se aduna in jur de 2000 RON.
    La mine primul rca a fost pe 6 luni si dupa aceea la 1 an!
    KISS FM ALBASTRU 1.6[url=http://www.userbars.be][img]http://img13.imageshack.us/img13/1200/20

    Comment


    • #47
      In prima luna cand ai nr rosi ai platit rca si taxa de drum de cei de la dacia iar primul rca este pe 6 luni si dupa aceea se face pe 1 an,cei care au leasing la masina rca-ul pentru noi este destul de scump!

      Comment


      • #48
        Am calculat valoare rca la persoana juridica si m-am speriat de pret la unita pe 12 luni este 672,60 ron fata de anul trecut cand am platit 558 ron acuma nu stiu daca este corect calculul ca l-am facut cu ajutorul acestui link http://www.asigur.com/rca-online.php ma apuca groaza cand vine sa platesc asigurarea.

        Comment


        • #49
          [QUOTE=VIS87;257818]La mine primul rca a fost pe 6 luni si dupa aceea la 1 an![/QUOTE

          Eu am platit si primit RCA-ul la achizitionarea masinii si este valabil 1an de zile(RCI Leasing), poate voi ati facut pe alta firma.

          Comment


          • #50
            Depinde in ce perioada ai cumparat masina am auzit ca RCI leasing au cam mari dobanzile si cheltuelile de inmatriculare eu am leasing prin impuls leasing .

            Comment


            • #51
              Eu am luat masina anul trecut in luna Mai.(RCI)
              Ce rata ai tu la "Impuls Leasing"?(bineinteles daca poti sa spui).
              Diferenta dintre masina ta si a mea e de 400euro in plus pentru tine deoarece eu am Kiss Fm de 1,4.

              Comment


              • #52
                Originally posted by Cromatic View Post
                Eu am luat masina anul trecut in luna Mai.(RCI)
                Ce rata ai tu la "Impuls Leasing"?(bineinteles daca poti sa spui).
                Diferenta dintre masina ta si a mea e de 400euro in plus pentru tine deoarece eu am Kiss Fm de 1,4.
                Achizitonata martie 2008 pe o perioada de 48 luni:rata leasing=159 euro, casco in jur de 30 euro(pe contract, in lei rata+casco la cursul euro de 4.3 lei e in jur de 920 lei).Sunt pe aceeasi firma k si la tine atat casco cat si leasing-ul!
                La voi cum e?
                KISS FM ALBASTRU 1.6[url=http://www.userbars.be][img]http://img13.imageshack.us/img13/1200/20

                Comment


                • #53
                  Eu am vrut sa dau avans 70% dar nu se poate numai 50% si atata am dat in 2007 luna 10 pe o perioada de 4 ani si o rata de 150 euro din care casco la unita in valoare de 30 euro pe luna cand am luat eu masina euro era 3,33 deci in concluzie rata de crescut destul de mult toate sunt calculate pe persoana juridica cu toate ca contractul este pe persoana fizica la acte este destul de simplu buletinul si permisul de conducere cu ceva vechime parca dar putina si am luat masina.

                  Am uitat sa spun valoarea masini 8700E+300E jantele +255E vopseaua metalizata garantia extinsa pe 3 ani a fost gratuita.
                  Last edited by radu2008; 9 March 2009, 21:46. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #54
                    Tocmai a sosit factura pentru RCA de la Omniasig => 838 lei!!!
                    Asta e...daca-i musai, cu placere!
                    Logan Ambition 1.5 DC

                    Comment


                    • #55
                      Scump tare omniasigu (scump doamna scump dincolo era mi ieftin ) dar trebuie platita ca nu avem incotro.

                      Comment


                      • #56
                        Adevarat graiesti!
                        Logan Ambition 1.5 DC

                        Comment


                        • #57
                          Cand ai facut leasing la masina ai putut sa alegi firma de asigurare?

                          Comment


                          • #58
                            Nu, musai cu brokerul lor care traieste bine cu Omniasigul. Si in contractul de leasing e stipulat clar ca si CASCO si RCA platesc prin RCI Broker de asigurari - sau cum il cheama - la firma de asigurari pe care o aleg ei. Mai bine zis, aleg ei, platesc, apoi imi trimit mie factura si pentru polita si pentru portia lor.

                            Nu m-am gandit atunci sa negociez clauza asta din contract, iar acum mai bine nu ma mai gandesc ca s-ar fi putut modifica ceva. Imi zic ca unde merge mia, merge si suta, numai sa nu se inmulteasca sutele astea...
                            Logan Ambition 1.5 DC

                            Comment


                            • #59
                              Eu camd am facut leasing(impuls leasing romania) am avut de ales intre unita si omniasig agentul de la vanzari era super de treaba mi-a facut un desfasurator a ratelor la asigurare si casco si a subliniat care este pretul final si am ales ce care era mai ieftina si am primit si un set de covorase cadou de la acel vanzator.

                              Comment


                              • #60
                                Te felicit - suna mai bine decat la mine.
                                In orice caz, cand am semnat contractul, mi-a parut bine ca in el nu aparea nimic in plus (de plata) fata de ce imi explicasera la reprezentanta si abia asteptam intalnirea cu masinuta mea care avea atunci doar vreo trei zile de viata . Nici prin cap nu mi-a trecut (stiu, prostia/ignoranta se plateste) sa comentez ca de ce neaparat Omniasig sau de ce neaparat prin brokerul lor...

                                Citeam candva, parca tot pe forumul acesta, ca se poate "forta" un pic negocierea contractului, ca sa-ti poti alege singur firma de asigurari. Nu am idee daca este posibil, stie cineva ceva in acest sens? Ca modificare de contract in acest sens pare de-a dreptul imposibil.
                                Logan Ambition 1.5 DC

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google