RCA Mai Scump La Leasing?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    pai eu il am pe un an intreg.....asa vor cei de la leasing
    sigpic

    Comment


    • #77
      si eu am asigurarea la omniasig si am de platit anu asta 720 ron,niste nesimtiti,si daca ai de ajuns la ei ii jale.

      Comment


      • #78
        Am o intrebare primesc ceva reducere la RCA daca nu am avut evenimente rutiere asigurare am la unita dar am leasing la masina?

        Comment


        • #79
          Astazi am primit un plic in care ma anuntau ca nu am platit suma 705,97 lei RCA la Unita pe 1 an pe data de 07.042009 nu am primit nici o factura pana in acest moment ca trebuia sa platesc aceasta suma poate s-a pierdut pe drum respectivul plic cu factura, scrie ca data limita este 24,04.2009 maine platesc aceasta suma si sun la ei ca plicu cu factura nu a ajuns la mine asigurarea espira pe 30,04,2009 sper ca pana atuncea sa soseasca si asigurarea m-am uitat pe tarifele lor si la persoana fizica este 420 ron pe un an si pa persoana jur. este 708 ron este un pic mai scumpa oricum luna aceasta ma seaca masina ca mai vine si rata de 150 euro daca ne trebe masina suportam vad ca Unita are tarife mai mici ca Omniasig acuma ma bucur ca nu i-am ales cand am fact contractul!

          Azi am platit factura de 705 ron la RCA la Unita pe 1 an dar nu am inca asigurare o astept sa vina!
          Last edited by radu2008; 23 April 2009, 19:12. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #80
            Mie mi-au trimis o copie a facturii(politei RCA) in valoare de 1074 ron.Masina (PREFERENCE 1,6MPI) achizitionata prin leasing pe firma parintilor .Polita RCA valabila 1 an(28.04.2009-27.04.2010)

            Comment


            • #81
              La ce firma ai RCA asa scump ca este motor de 1,6 nu este peste 2000 cmc sa fie considerat lux?

              Comment


              • #82
                am primit luna asta un "cadou" marca omniasig..952 RON RCA pe un an la 1.4...cred ca mai am un motor la masina si eu nu stiu de el))
                save the planet!!! kill yourself!!!

                Comment


                • #83
                  motor de 1.4 omniasig pe un an 952ron!!astia sunt nebuni de tot!!952ron!!!

                  Comment


                  • #84
                    Eu luna trecuta am platit 700 ron la unita astia de la omniasig sunt niste banditi ma bucur ca nu am ales firma asta cand am facut leasing si am ales unita!

                    Comment


                    • #85
                      Omniasig are cele mai scumpe polite RCA pentru persoane juridice.Asta e, daca ne-a trebuit leasing prin RCI.

                      @bogdaneleuro, cred ca este vorba de 852RON nu 952.
                      Attached Files
                      Last edited by Cromatic; 23 May 2009, 20:53.

                      Comment


                      • #86
                        Cand ati facut contractul de leasing ati avut de ales intre mai multe firme de asigurare si ati ales omniasig si v-ati fript!

                        Comment


                        • #87
                          Nu vorbi in necunostinta de cauza. RCI-ul nu-ti da sa alegi nimic.Stiam ca RCA-ul pentru persone juridice este mai mare ca la pers. fizice si ca exista diferente ca valoare pentru acelasi tip de polita intre diferitele firme de asigurari dar asa o diferenta de peste 300RON intre polita de la Generali si cea de la Omniasig e chiar strigator la cer.Eu am primit polita la inceputul lunii cu 801 RON si dupa numai 2 saptamani s-a mai scumpit cu 51RON.Pai daca merg in ritmul asta cu scumpirile o sa ajunga RCA-ul sa coste cat CASCO.Macar CASCO il platesti in rate si e pentru tine dar RCA-ul dupa ce ca are valoarea pe care o are trebuie sa-l platesti o singura data integral si mai e si pentru terte persoane.
                          La motor de 1,6 1044Ron!!!!!!
                          Last edited by Cromatic; 23 May 2009, 22:17.

                          Comment


                          • #88
                            Dar cei de la impuuls leasing iti dau voie sa alegi am primit o foaie unde scria preturile la fiecare firma si am ales unita ca era cea mai ieftina pe cand la omniasig era cel mai scump!

                            Comment


                            • #89
                              Asta e, norocu' tau.Pe mine m-au incantat cele 3 rate de leasing gratuite deaceea am ales RCI.

                              Luna asta RATA+RCA+CASCO+REVIZIE~2.000Ron. Daca se relanseaza creditarile cred ca o sa fac un imprumut s-o achit ca in ritmul asta ma aduce la sapa de cauciuc.
                              Last edited by Cromatic; 23 May 2009, 22:32.

                              Comment


                              • #90
                                Au viata mea dar te-ai ars rau luna asta!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google