RCA Mai Scump La Leasing?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Acum, depinde si de rata pe care o are fiecare(functie de avansul care l-a dat) dar cam asa se intampla la toti in luna in care se implineste anul.

    Comment


    • #92
      Eu primu rca l-am avut pe 6 luni al 2 ea pe un an si al 3lea tot pe un an! si mai am 6 luni pana la revizie in luna aceea platesc rata si revizia!

      Comment


      • #93
        Mda, e putin mai lejer in cazul tau pentru ca nu-ti vin toate odata.

        Comment


        • #94
          Eu am platit 772,07 ron la Eureko rca si casco 1200 ron pt al doilea an.(nu se mai fac asigurari la aceasta firma)
          AC/DC- RIDE ON

          Comment


          • #95
            Destul de piperat si la tine.Nu stiu dar, firmele de leasing parca fac aceste contracte de asigurare in dusmanie, numai cu firme care au cele mai scumpe polite. La urma urmei e si interesul lor ca omul sa-si poata achita ratele la timp si nu-i inteleg de ce procedeaza asa, mai ales in contextul actual cand se taie din salarii, se ramane fara seviciu si cursul euro a luat-o la vale de tot.Nu cred ca le convine sa le ducem masinile inapoi mai ales ca dupa primul an se devalorizeaza intr-o proportie foarte mare.

            Comment


            • #96
              Pe asti ii doare in c.. de noi lor sa le iese profit mare cu cheltuiele mici sa nu prea deie bani multi la stat!

              Comment


              • #97
                Originally posted by Cromatic View Post
                Omniasig are cele mai scumpe polite RCA pentru persoane juridice.Asta e, daca ne-a trebuit leasing prin RCI.

                @bogdaneleuro, cred ca este vorba de 852RON nu 952.


                @Cromatic : 952 ron am si eu...am vazut ca pe site e mai ieftin => am fost l omniasig si am intrebat...au zis ca probabil cei de la RCI mai percep ceva comision si ca asa e intelegerea lor cu RCI si deci trebuie platita suma din facutra nu cea de pe site:|
                Last edited by SoNyKeL; 25 May 2009, 07:40. Reason: fara mirc
                save the planet!!! kill yourself!!!

                Comment


                • #98
                  Stiu ca cei de la RCI au o justificare corecta pentru fiecare ban pe care-l cer. Eu cand aveam nelamuriri cu privire la facturi dadeam telefon si imi explicau despre ce este vorba.
                  Intreba-i neaparat sa nu fie cumva vreo greseala.De la 801 cat am eu(aceeasi motorizare, tot luna mai) si pana la 952 e o diferenta prea mare pentru a fi luata ca atare.
                  Chiar sunt curios ce raspuns vei primi.

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Cromatic View Post
                    Stiu ca cei de la RCI au o justificare corecta pentru fiecare ban pe care-l cer. Eu cand aveam nelamuriri cu privire la facturi dadeam telefon si imi explicau despre ce este vorba.
                    Intreba-i neaparat sa nu fie cumva vreo greseala.De la 801 cat am eu(aceeasi motorizare, tot luna mai) si pana la 952 e o diferenta prea mare pentru a fi luata ca atare.
                    Chiar sunt curios ce raspuns vei primi.
                    Am fost azi l Omniasig si diferenta e data de perioada in care a fost facuta factura RCA...ei schimba tariful tot la 2 saptamani..factura ta a fost facuta pe la inceputul lunii mai sau sfarsitul lui aprilie..si era mai "ieftin" atunci..iar dupa 15 mai ei au majorat tariful...am vazut cu ochii mei lista de preturi si atata e in perioada asta..952 Ron..mi-au mai zis ca sa stau "linistit" ca de la anu o sa fie 1200 Ron :|
                    save the planet!!! kill yourself!!!

                    Comment


                    • Inseamna ca toti cei care am facut leasing la masina a fost o alegere proasta cu toate ca dobanda este mai mica fata de credit dar daca calculezi toate tot acolo iasa !

                      Comment


                      • Originally posted by radu2008 View Post
                        Inseamna ca toti cei care am facut leasing la masina a fost o alegere proasta cu toate ca dobanda este mai mica fata de credit dar daca calculezi toate tot acolo iasa !
                        cam da..un vecin are pe credit luat si la el il suna aia de la credit si il intreaba daca vrea s incheie asigurarea la ei...daca nu nu...dar nu k la leasing...obligat unde vor ei si in plus si pe pers juridica :|
                        save the planet!!! kill yourself!!!

                        Comment


                        • Si mai e o chestie. La leasing ratele sunt in euro iar RCI-ul percepe comision de gestiune lunar in valoare de 7euro iar la BRD, banca unde am eu deschis contul pentru plata ratelor de leasing, se mai percepe un comision de 0,7%.Fata de prima rata cand euro era 3,6 lei acum la 4,2 lei platesc 100 lei in plus ceea ce la credit nu cred ca se intampla.

                          Comment


                          • Sper ca pana la anul in luma mai cand expira asigurarea RCA sa platesca masina!

                            Comment


                            • Am auzit la tv ca de luna ce vine asigurarile s-au scumpit cu pana 40%,noi cei care avem leasing ce ne face la asa preturi?

                              Comment


                              • Care stie c-am cat e acum asigurarea (rca) la leasing la motor 1.6? Daca se scumpeste cu 40% sigur sare de 1000 lei!

                                KISS FM ALBASTRU 1.6[url=http://www.userbars.be][img]http://img13.imageshack.us/img13/1200/20

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google