Centrala Termica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Rac View Post
    Saunier Duval nu este facuta de grupul Vaillant ?
    Am o centrala noua de rezerva Saunier.Am luat-o in ideea ca este facuta tot de Vaillant dupa cum scrie pe acte.
    Sunt in acelasi grup.
    Vaillant-nemti
    Saunier Duval-frantuzi
    Saunier facea niste centrale foarte bune si un pic mai scumpe decat media. Am in familie un meserias care mi-a spus de noua lor centrala cu 6 ani garantie. A zis ca s-au prostit si astia, ceva de genul.

    Comment


    • #77
      De 9-10 ani folosesc un Ariston. Nu am curățat in viata mea nici un filtru...nu are filtre magnetice montate (doar y) si nici curățare chimică. A fost si este folosita la modul grav. Am contract cu Gdf Suez, ei vin sa-i faca reviziile (se fac la 2 ani) si mi-au spus ca este impecabilă. Sunt extrem de mulțumit de dânsa și daca pica si-a scos banii de zeci de ori. La țară am tot un Ariston Clas de 24 kw cumpărat prin 2009 care merge de DUDUIE. Probabil voi alege tot Ariston, Clas sau Genus când va ceda asta pentru ca Ariston are de departe cel mai bun service din România, lucru extrem de important cand alegi o centrala.

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

      Comment


      • #78
        Eu vorbeam de Ariston 2013.
        Dar tu asa sa faci, mergi pe Ariston. Ca ma doare pe mine de service sau garantie in plina iarna cand si jumatate de zi fara sa functioneze centrala conteaza.
        Pe mine ma intereseaza produsul, apoi service-ul.
        Last edited by mr.K; 27 October 2013, 18:12.

        Comment


        • #79
          Pai Ariston 2013 este cel puțin la fel de bun ca si concurența cu un plus la service.

          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

          Comment


          • #80
            La design o fi buna.
            La service te referi pe Bucuresti, probabil ca esti multumit.
            Ca nu garantezi tu pentru toti astia din lista.


            Tu nu stii cine-s AM Termica Iasi de exemplu: niste instalatori de centrale, taietori de tevi, niste panarame.
            Last edited by mr.K; 27 October 2013, 21:14.

            Comment


            • #81
              Eu am Saunier Duval (caldurica de la pasarica) de 10 ani, care am inteles ca sunt pe locul doi in Europa dupa Vaillant (fiabilitate).
              Nu am avut probleme cu ea, am facut reviziile anuale cu cei de la reprezentanta (Vaillant care am inteles ca a preluat SD), am un singur filtru din acela din "sfoara" pe care il inlocuiesc la 4-5 luni.
              "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google