Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un Focus.
    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

    Pare ca are un pic tabla infundata la portiera stanga spate si o zgarietura pe coltul de la bara spate. Daca astea sunt singurele probleme, merita pretul avand in vedere sa se primeste si garantie.
    Last edited by mr.K; 12 January 2013, 13:48.

    Comment


    • ce spuneti de aceasta masina : http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C27519729.html.
      se merita?vad in anunt taxa inmatriculare de 370 euro, e cea reala sau e doar fictiv si se mai adauga multe alte taxe?ma gandeam sa o iau pentru prietena mea, doar ca nu stiu prea multe despre acest model ( fiabilitate, costuri intretinere s.a).astept raspunsuri , multumesc

      Comment


      • Chiar la pretul ala, e o afacere proasta. Piese scumpe. A avut o colega acelasi model, dar fara AC (Mercedes din 2000 fara AC mi se parea ca suna ca Logan fara parbriz ).

        Comment


        • E ok masina, o poti cumpara.
          Nu-s piesele chiar asa de scumpe precum crede lumea

          Te poti convinge si singur, folosind motoarele de cautare.

          PS: la un mercedes CLK, 2008, 3.0 V6 - filtru de polen 55 lei, filtru de aer (2 la numar)- 80 lei, filtru ulei 30 lei. Scump, nu? Toate piesele Mann.

          Comment


          • Alea sunt consumabile. Plus ca piese pentru un Mercedes vechi de 12 ani nu se gasesc peste tot ca alea de Logan. Colega a vandut masina dupa 6 luni, deoarece nu a fost multumita de ea.
            E singurul Mercedes ce nu merita steaua in 3 colturi pe bot.

            Comment


            • Ba se gasesc pe toate drumurile.
              Si colega ta a luat un cavou pe post de masina. Asta nu inseamna ca Mercedes A classe e prost, ci ca a ei masina a fost un junghi.
              Sau spune-ne ce piese se schimba la o masina, ca sa stim ce preturi sa cautam

              PS: cap de bara- 100 lei. Tot consumabil, nu? sau mai bine sa ia o dacia Logan diesel cu 3000 euro sa bage inca 1000 sa o faca sa mearga. Cred ca asa este mai bine.

              Comment


              • Cavou e si aia din link, are anuntati >200.000 km, real or fi 3-400.000.
                Un capat de bara sau un brat de suspensie nu sunt un capat de tara, Lemforder face pentru orice marca.
                Radeau nemtii de Logan ca se rastoarna la testul elanului, dar A Klasse primul model pana prin '99 se comporta fix ca Loganul. Asa ca au mai pus pe el sisteme electronice.

                Ce treaba are Logan diesel cu A Klasse pe benzina? Daca vrei sa vorbim de A Klasse diesel, sa stii ca se aude zgomotul destul de tare in habitaclu.

                Comment


                • Si asta era problema la o masina de 70 de milioane, nu?
                  Cat de tare se aude motorul in habitaclu...
                  Excelent, ce sa zic.

                  Comment



                  • Fail
                    http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                    Comment


                    • din imaginile care sunt puse, reiese o masina destul de ingrijita pentru varsta si numarul de kilometri.ar fi o masina de "moment" sa zic , momentan mai mult nu imi permit.dar nu stiu cat ar fi costul total cu toate taxele.
                      aceeasi persoana mai are inca un anunt :http://www.autovit.ro/fiat-punto-C27519613.html.de asta ce parere aveti?multumesc tuturor
                      Last edited by petrutzmarian; 14 January 2013, 12:43.

                      Comment


                      • Originally posted by ionescu liviu View Post
                        Masina e excelenta, ne bazam pe faptul ca 9 femei din 10 n-au reflexele alea
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Originally posted by Cezar View Post
                          Si asta era problema la o masina de 70 de milioane, nu?
                          Cat de tare se aude motorul in habitaclu...
                          Excelent, ce sa zic.
                          Ai adus vorba de Logan diesel, tot asa se aude inauntru si la A Klasse diesel.
                          Asta ca sa comparam motorizari asemanatoare.

                          Ca noua nu e 70 de milioane de lei, dar tot asa se aude, e excelent.

                          @petrutzmarian, o fi masina de moment, dar cumperi o potentiala problema si mai ales, cumperi o masina foarte greu vandabila.
                          In locul tau as cumpara prietenei o coaja de Matiz, macar la ala piesele sunt peste tot si sunt accesibile.
                          Si cel mai important, exista mecanici buni pentru Matiz.
                          E cel mai frustrant sa umbli cu o masina prin service fara mecanici cu experienta, cum a patit o ruda cu un A4. Cel mai bun mecanic pe Audi lucreaza demult pe propria firma, la reprezentanta fiind un flux continuu de mecanici, din aia care schimba filtrele si uleiul.
                          Cati mecanici priceputi vei gasi pentru A Klasse, daca apare o problema la care ii dai greu de cap?
                          Last edited by mr.K; 14 January 2013, 12:51.

                          Comment


                          • imi cer scuze : http://www.autovit.ro/fiat-punto-C27519613.html

                            Comment


                            • Punto arată mai bine ca acel A class, atât la exterior cât şi la interior. Mă refer la design.
                              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                              Comment


                              • si eu zic ca acel punto parca-si merita mia de euro , mertu A parca nu (aproape 2000)... desi e mai masina poate avea defecte ascunse. caseta de directie , catalizator si ambreiaj ar fi de verificat. daca trebuie o segmentare D-zeu cu mila ...
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google