Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu stiu daca la 1 mie de euro poti cumpara "ceva" care sa indeplineasca termenul de masina; ca-i prea veche, ca n-are reviziile facute regulat, ca are prea multe piese ce trebuie schimbate ... ca te trezesti cazand directia, motorul, transmisia, nu poti avea niciun fel de incredere in niciun sistem;
    mai bine ceva din 2008-2009 cu 3 sute de mii km la bord, macar e mai noua
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • sau la 1500-1800 o Solenza din 2003-2004 ... cu alea sigur nu ai probleme. Da' daca toata lumea vrea masini "nemtesti" aia e partea a doua... Lasa ca noi cu astea romanesti ne descurcam. As prefera o solenza din 2004 si cheala, in fata unui BMW ursulet sau fosilele alea de Golfuri 3 sau chiar 4, sau audi A4 din 97'-98' care au invadat tarile patriei.

      Cine mai doreste ? http://cautare.mobile.ro/automobile-...RT&tabNumber=1
      Last edited by kubala7; 14 January 2013, 20:04. Reason: Automerged Doublepost
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • mai bine asa ceva : renault-modus-1-2-16v

        servo defect , oricum nu-i prea grav
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • daca ce scrie asta aici e adevarat atunci asta e o masina aproape perfecta la un pret imbatabil : http://www.autovit.ro/ford-focus-C27594391.html pacat de taxa aia aberanta
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Originally posted by petrutzmarian View Post
            Intre Punto si Mercedes e diferenta de 700 euro.
            Cu banii aia il faci pe nenea punto sa fie o masina ok.
            Deci, ia-l pe ala.

            Succes.

            Comment


            • Pozele si descrierea fordului sunt bune, dar cand vine vorba de vanzator .... samsarul prin definitie minte, eu m-am saturat de masini d-astea care in poza sunt de mare efect si cand te duci acolo ce sa vezi, o rabla de 10 ani care-si arata varsta la orice te-ai uita ....
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • am fost ieri sa vad mercedesul a 140.atat la interior cat si la exterior arata foarte bine, doar ca are cateva probleme pe la motor am observat.ramane sa ma hotarasc.multumesc

                Comment


                • ........are cateva probleme pe la motor
                  Probleme la un motor Mercedes inseamna multi, multi bani. Asa se explica de obicei pretul mic.

                  Comment


                  • O mica problema de motor la un citroen c4 1.4 benzina din 2005 cu doar 120 de mii km in bord il costa ~1500 lei reparatia. Garnituri si kituri de supape, alezat chiulasa si pus la loc motorul, ieftin, nu ? Se prea poate ca la Mercedes sa fie la fel de scump, dar ma bine sa nu afle.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Probleme la un motor Mercedes inseamna multi, multi bani. Asa se explica de obicei pretul mic.
                      Da, scump al dracului:
                      - motor refacut smart cap-coada: 500 euro. (un motor ce e recunoscut pt durata lui de viata de doar 100.000 km).
                      Ptiu, ce de bani vere...

                      Iar Smartul este una dintre cele mai scumpe panarame, la toate capitolele.

                      @samy: daca te duci in reprezentanta, ma mir ca doar atat costa. Sa vezi cum te umfla VAG sa-ti verifice luminile la revizie: 35 lei ca sa dea de un buton. Acum ce-o sa spunem, ca sunt consumabilele scumpe la VAG?

                      Comment


                      • Smart-ul are si motor? Credeam ca e pe pedale.
                        Sa nu planga daca o sa cumpere A Klasse . Cu toate ca nu stiu de ce ar cumpara cineva o masina din start cu probleme. Mai rau e cand afli de ele, dupa.


                        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                        Nu-s eu fanul frantuzoaicelor, dar Laguna 3 e ...altceva fata de precedentele, chiar de nu arata cine stie cum la exterior. Imi place bordul, stil BMW, simplist.
                        Last edited by mr.K; 17 January 2013, 10:26.

                        Comment


                        • Sincer in loc de A-Klasse mai bine un matiz sau un renault twingo-masini practice usor de reparat cu piese ieftine.
                          Mercedes A-Klasse nu e Mercedes e altceva

                          Comment


                          • @ mr.k, e frumoasa laguna aia dar nu as vrea sa pun benzina la ea...

                            O propunere interesanta :
                            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                            Comment


                            • ROY, Laguna aia prin oras ia cam 12-13%.
                              Eu am 11-12% la Logan acum.
                              La drum lung si nu esti foarte grabit grabit, sta intre 8-10%. Daca te grabesti, intr-adevar se duce spre 13-14%. Probat la un drum de 300 de km.

                              Elantra astea au fost masini interesante si destul de bune. Un vecin are una model 2005, dar pe benzina. Zbarnaie masinuta.
                              Last edited by mr.K; 17 January 2013, 12:12.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Smart-ul are si motor? Credeam ca e pe pedale.
                                Sa nu planga daca o sa cumpere A Klasse . Cu toate ca nu stiu de ce ar cumpara cineva o masina din start cu probleme. Mai rau e cand afli de ele, dupa.


                                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                                Nu-s eu fanul frantuzoaicelor, dar Laguna 3 e ...altceva fata de precedentele, chiar de nu arata cine stie cum la exterior. Imi place bordul, stil BMW, simplist.
                                Are si el un motor luat de pe un aspirator, de capacitate mica
                                Intre A Klasse si Punto, as alege punto prin prisma pretului.
                                Oricum toate au bube, pt ca nu au fost masini stralucite si au si 1000 de ani.


                                Mi-as lua un Citronel in loc de Laguna. Ma rog, am eu piticii mei. Nu trebuie neaparat sa ma luati in seama.

                                Si nu cred ca ia 8-10 afara, asta fiind consumul meu la motor de 3.0. Consuma 10 afara daca o alerg putin. Altfel, 7-9. 10 consuma la peste 160 km/h.
                                Last edited by Cezar; 17 January 2013, 20:57. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google