Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    ROY, Laguna aia prin oras ia cam 12-13%.
    Eu am 11-12% la Logan acum.
    La drum lung si nu esti foarte grabit grabit, sta intre 8-10%. Daca te grabesti, intr-adevar se duce spre 13-14%. Probat la un drum de 300 de km.

    Elantra astea au fost masini interesante si destul de bune. Un vecin are una model 2005, dar pe benzina. Zbarnaie masinuta.
    La laguna aia 2.0 ca sa scoti extraurban 8-10% trebuie sa te dai la ea bine de tot, iar 13-14% deja mi se pare de domeniul SF, adica scos pistoanele prin capota in mod constant.
    Fac pariu ca daca mergi cu ea legal(60 localitati si 100 km/h afara) nu-ti ia mai mult de 6.5%, daca nu si mai putin, iar la un mers putin mai nelegal dar fara extreme nu sare de 7.5%.

    Comment


    • uite aici niste copy-paste :0 nu cred ca am voie sa dau linkuri

      Salutare,

      Detin o Laguna 2.0 16v benzina (estate) din 2002 (noiembrie) 80.000 si am senzatia ca am un consum exagerat.

      Parametrii consum:
      -170km/h Autostrada Soarelui - consum instantaneu 11.4 (clima on)
      -consum mediu urban (13.5-15) - bucuresti


      Rog posesorii de Lagune pe benzina sa isi posteze parametri reali de consum.
      si raspunsul:
      Cam putin 11 la 170km/h dar restul e OK.

      Eu zic ca ai consumuri bune, nu rele.

      uite si un link doar cu consumul lagunei. e normal sa pape la 2,0 litri benzina
      Consomo.ro - Cat consuma RENAULT Laguna III 2.0 16V 140 CP, afla consumul real RENAULT Laguna III 2.0 16V 140 CP, afla parerile utilizatorilor despre consumul RENAULT Laguna III 2.0 16V 140 CP
      Last edited by B997NDL; 18 January 2013, 00:43. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Wow....cum mama dracilor sa consume atat?
        Este totusi cam exagerat.

        PS: ms de site, pare a fi util.

        Comment


        • Exagerat ? Mie mi se par mici, cum dracu in oras sa consume doar 11.3 ? Imi ia mie 11.3 care-i doar 1.6 si 90 de cai lesinati. In afara un 8.3 e de bun simt, asta sa nu te dai la ea prea tare.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Laguna aia era masina de la dealer, cum nu plateam noi benzina, drumul pustiu, noi ne grabeam... atat a iesit.
            Cred ca afara se poate scoate consum decent, dar urban iese mult.
            Laguna 2.0 diesel aia papa multisor, cica.
            CIne isi cumpara masina cu motor de la 2 litri in sus, nu trebuie sa stea cu ochii tot timpul pe consum. Daca se uita, are nevoie de o masina cu motor de 1.200 cmc.
            Last edited by mr.K; 18 January 2013, 09:56.

            Comment


            • Originally posted by 827sam View Post
              Exagerat ? Mie mi se par mici, cum dracu in oras sa consume doar 11.3 ? Imi ia mie 11.3 care-i doar 1.6 si 90 de cai lesinati. In afara un 8.3 e de bun simt, asta sa nu te dai la ea prea tare.
              Irelevant. Si mie imi consuma actuala masina cat loganul 1.4. Uneori am senzatia ca mananca chiar mai putin. )

              Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

              Comment


              • Originally posted by 827sam View Post
                Exagerat ? Mie mi se par mici, cum dracu in oras sa consume doar 11.3 ? Imi ia mie 11.3 care-i doar 1.6 si 90 de cai lesinati. In afara un 8.3 e de bun simt, asta sa nu te dai la ea prea tare.

                In oras pare ok, insa extern, pare cam mult 8.3.
                9 consuma un motor de 3.0, benzina, fara sa o agit prea tare. Daca merg strict regulamentar, scot si sub 8. (fara autostrada)

                Comment


                • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                  O alternativa buna desi cam scumpa, adusa de afara o gasesti cu 2 mii mai putin insa cu mai multi km si posibile probleme.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Daca as avea banii aia nu mi-ar pare rau sa-i dau pe aceasta masinuta!

                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    Comment


                    • Parca si vad vreun ceafa-lata iesind dintr-un d-asta umflat. Masina e ok, dar din cauza unor clase sociale ajungi sa fii scarbit de un anumit model la fel cum s-a intamplat si cu bmw seria 5 din 2005-2007, cand vezi de cine sunt conduse le asociezi cu persoanele, stiu, e gresit, dar din pacate asta e adevarul, masina de cocalar.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Si totusi asta e realitatea.
                        AG 16 Y M A

                        Comment


                        • Originally posted by Costi-bc View Post
                          daca ce scrie asta aici e adevarat atunci asta e o masina aproape perfecta la un pret imbatabil : http://www.autovit.ro/ford-focus-C27594391.html pacat de taxa aia aberanta
                          un ford ca asta am eu la vanzare din 2002 breack acelasi motor
                          Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                          Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by al!n View Post
                            Si totusi asta e realitatea.

                            Sunt 2-3 rasariti printre cocalari, cum sunt si 2-3 rasariti printre "destepti".
                            Si realitatea este ca de obicei aia "Destepti" au mult mai multi bani decat cocalarii, doar ca nu o arata mereu.
                            Cati milionari stiti ca sunt cocalari? Ii numeri pe degete.
                            Cati milionari stiti ca nu sunt cocalari? Ii numeri pe degetele prietenilor.

                            In fine, in functie de mediul in care ne invartim ne facem anumite idei. Si cu asta am incheiat off-topicul.

                            on-topic: masina aia de 8100 e buna ca are TVA-ul deductibil. In rest, e cam maricel pretul.

                            @faraon: felicitari!

                            Comment


                            • Cam mic motorul asta de 1.6 pentru ea, da' la banii aia http://cautare.mobile.ro/automobile-...09&tabNumber=1
                              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                              Comment


                              • Nu e mic deloc, masina se misca bine bine
                                Are motor de PSA.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google